२१ असार २०७९, मंगलवार

Jul 5, 2022


बैशाख ७,
ग्लोबल आवाज
बुटवल । प्रधानमन्त्री के.पी. शर्मा ओलीले मुलुक विकासको बाटोमा अघि बढेको बताए । बुटवलमा आयोजित जितगढी विजय उत्सव समारोहमा बोल्दै उनले सो कुरा बताएका हुन् । उनले भने ‘मुलुक लामो समय संक्रमणकालबाट गुज्रियो पञ्चायत, राजा फालेर गणतन्त्र आएको छ । अब सभ्य समाज र समृद्ध राष्ट्र निर्माण गर्नु पर्दछ । यसतर्फ मुलुक अगाडि बढि सकेको छ ।’ उनले सरकारका विकासका गतिबाट आत्तिएका केही तत्वले जनतामा भ्रम उत्पन्न गरेको बताउँदै प्रतिप्रश्न गरे ‘अब विकास नगरे कहिले गर्ने ?


दुई सय चार वर्षअघि कर्णेल उजिरसिंह थापाको नेतृत्वमा रहेको नेपाली फौजले अङ्ग्रेज सेनालाई हराएको दिनको सम्झना गर्दै बुटवल उपमहानरपालिकाद्वारा आयोजित विजयोत्सव समारोहमा प्रमुख अतिथिको रुपमा बोल्दै उनले नेपाली वीर पुर्खाको सन्तान भएको बताए । उनले राष्ट्रियता र राष्ट्र निर्माणमा नेपाली सेनाको योगदान अतुल्य रहेको बताउँदै उजिर सिंह थापा पनि राष्ट्रको लागि लडेको बताए ।

उनले भने ‘वीर उजिरसिंह थापा , परिवार , वंशका लागि नभई राष्ट्रका लागि लडेका थिए । समारोहमा उपप्रधान तथा रक्षा मन्त्री इश्वर पोखरेल, प्रदेश ५ का मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेल ,नेकपाका महासचिव तथा पूर्व अर्थमन्त्री विष्णु पौडेल नेपाली कांग्रेसका प्रमुख सचेतक बालकृष्ण खाँण, बुटवल उपमहानगरपालिका प्रमुख शिवराज सुबेदीले जितगढीलाई पर्यटकिय क्षेत्रको रुपमा विस्तार गर्नुपर्ने बताए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

तानसेनलाई १३औं राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड उपाधि भेरी अस्पतालमा चिकित्सकको दादागिरी, महिना नपुग्दै अग्रिम हाजिरी : ‘स्वास्थ्य मन्त्रालयको संरक्षण’ १५ दिने सुन चाँदीका गहना बनाउने तालिम एक चौथाईले घट्यो लुम्बिनीको आन्तरिक आय, दानपेटिकामा भारतीय र नेपाली मुद्रा मात्र एकै परिवारका ६ जनाकाे हत्यामा संलग्न चार जनालाई आजीवन कारावास लुम्बिनी प्रदेशबाट रोजगारका लागि दैनिक ४ सय बढी युवा विदेशिन बाध्य सुख्खा पहिरोमा पुरिएर अमृताको मृत्यु अमेरिकामा गोलीकाण्ड : हजारौंको मृत्यु रामेछाप बस दुर्घटनामा मृत्यु हुनेमध्ये ८ जनाको सनाखत केरा खेतीले दियो नसोचेको सफलता जेष्ठ नागरिक, एकल महिला तथा अपाङ्गलाई सम्मान प्रधानमन्त्री देउवाद्वारा गिरिजाबाबुको अर्धकदको शालिक अनावरण लुम्बिनी सरकार: १९ दिनमा करिब ५ अर्ब खर्च रामेछाप बस दुर्घटना : मृतकको संख्या १२ पुग्यो, घाइतेको हेलिकप्टरबाट उद्धार अस्ट्रेलियामा बाढीः सिड्नीका ५० हजार जनालाई घर छाड्न भनियो छुट्टाछुट्टै स्थानमा अवैध लागूऔषधसहित सात जना पक्राउ बोक्सीको आरोप लगाई महिलामाथि कुटपिट गर्ने धामी पक्राउ डुंगा डुब्दा १५ जना मछुवा बेपत्ता सुनको भाउ तोलामा १०० रुपैयाँले बढ्यो गोली देखाई छिमेकी तर्साउने एक जना पक्राउ