१४ मंसिर २०७९, बुधबार

Nov 30, 2022

परासी । पश्चिम नवलपरासीको मुख्य महेशपूर भन्सारबाट आवत-जावत नभएपनि खेतैखेत दैनिक रूपमा हजारौं नेपाली किनमेल गर्न भारतीय बजारमा गईरहेका छन्। तिहार चाडपर्वमा आवश्यक पर्ने सरसामानहरू र मुख्य रुपमा कपडाको किनमेल नेपालीहरू कोरोनाको जोखिम मोलेरै चितवन सम्मका नागरिकहरू गाडी रिजर्व गरी आउने गर्दा सुरक्षा चुनौती समेत थपिएको छ।

भारतमा किनमेल गर्न यातायातका कुनैपनि साधनमा जान नपाईने र खेतको बाटो प्रयोग गरेर जानेहरूलाई लछित गरी ७/८ वटा पर्किङ स्थल र रसिद नै काटेर व्यवस्थापन गर्दा ५०० मिटरको नजिकै रहेको महेशपुर प्रहरी चौकीले कुनै पनि कारबाही र सिमानाको आउजाउ रोकथाम गर्न सकेको छैन। खेतको बाटो भएरै हिडेपछि किसानहरूले लगाएको खेती समेत नोक्सान भएको गुनासो गरेका छन्।

नेपालको मुख्य गेटबाट आवतजावत रोकेर खेतबाट खुलेयाम आवतजावत हुनु र दसगजामा सुरक्षाकर्मीको उपस्थित न्यून हुदाँ लाखौं मुल्यका सामग्रीहरू पक्राउ परिरहेको र बजारमा पटेकाहरू पड्किरहेको पाल्ही नन्दन- २का स्थानीय बासिन्दा लख्खु तेलीले बताए।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

स्याङ्जा २ र बाजुरामा पुनः मतदान नहुने, गणना सुरु गर्न आयोगको निर्देशन लुम्बिनीका कर्मचारी आन्दोलित : बुटवलबाट रातारात कुम्लो पारेर राजधानी सार्न हुँदैन कर्णाली सरकार गठनका लागि शक्ति केन्द्र धाउँदै नेताहरु अतिक्रमण गरेर बनाइएका संरचना ३५ दिनभित्र हटाऊ : उपत्यका विकास प्राधिकरण पोलियो खोपको तयारीमा रहेकाे प्रहरी ट्रकमा आत्मघाती हमला, ३ जनाको मृत्यु प्रत्यक्षतर्फ महिला निर्वाचित नहुँदा सुदूरपश्चिममा समानुपातिक कोटाबाट संसद छिर्न चाहने पुरुषलाई समस्या १६५ निर्वाचन क्षेत्रमा १६१ को अन्तिम नतिजा सार्वजनिक, हेर्नुहोस कहाँ कसले जिते ? स्याङ्जामा सुन्तला उत्पादन वृद्धि भएपछि किसान उत्साहित अरबाज खान र जर्जियाको ब्रेकअप सोलुखुम्बुका एक हजार परिवार बिजुलीविहीन चीनको आणविक हतियार सन् २०३५ सम्ममा तीन गुणा बढी: अमेरिका भैरहवा आँखा अस्पतालमा अत्याधुनिक मोडुलर शल्यक्रिया कक्ष स्थापना गरिने १ करोड मतगणना हुँदा कुन दलको कति मत ? सुकुमवासी समस्या समाधान गर्न प्रधानमन्त्री कार्यालयले संयोजन गर्नुपर्छ : पूर्वप्रधानमन्त्री भट्टराई एक दर्जन निर्माण कम्पनी कालो सूचिमा पर्दा बुटवलको सडक अलपत्र पार्ने ठेकेदारलाई उन्मुक्ति हार्दिक श्रद्धाञ्जली एन.बी. जी ! बाजुरा र स्याङ्जामा पुनः मतदान कहिले ? आज आयोगको बैठक बस्दै प्रतिनिधि सभा : १६१ स्थानको टुङ्गो लाग्यो, १ स्थानमा गणना जारी हुँदा ३ ठाउँ अन्यौलमा प्रदेश सरकार गठन गर्न केन्द्रको भर, लबिङका लागि नेता भेट्नेको लर्को यस्तो छ आजको मौसमी पूर्वानुमान