November 30, 2020, Monday
२०७७ मंसिर १५, सोमबार

राष्ट्रिय प्रसारण लाइनको विद्युत पुगेपछि पाल्पाको तिनाउका जनता खुशी

522

तिनाउ । पाल्पाको तिनाउ-१ र २ वडाका खुर्साने तथा आरखुदीमा पहिलो पटक राष्ट्रिय प्रसारण लाईनको विद्युत पुगेपछि त्यहाँका जनता खुशी भएका छन् । गाउँपालिकाको २ लाख २५ हजार तथा नेपाल विद्युत प्राधिकरणको प्राविधिक तथा अन्य सम्पूर्ण लगानीमा गाउँका २ सय १० घर परिवारमा विद्युत पुगेपछि गाउँलेहरु खुसी भएका हुन् । गाउँमा विद्युत पुगेपछि बुधबार स्विच थिचेर उद्घाटन गर्दै गाउँपालिका प्रवक्ता तथा वडा नम्बर २ का अध्यक्ष राजेश श्रेष्ठले गाउँमा आएको विद्युतलाई वत्ति बाल्न मात्र नभई व्यवसायिक प्रयोजन गरि आत्मनिर्भर तर्फ लाग्न आग्रह गरे ।

विद्युतको सही सदुपयोग गरि रोजगारीका कर्ममा लाग्न सुझाव दिँदै उनले प्रयोग गर्दा हुन सक्ने दुर्घटनाबाट सजगता अपनाउन समेत आग्रह गरे । यसैगरी गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत सुन्दरप्रसाद श्रेष्ठले तिनाउका सबै गाउँमा विद्युत सुविधा पुर्याउने गरि काम अघि बढाइने बताए । गाउँपालिकामा रहेका केही गाउँहरुमा अझै पनि विद्युत सेवा पुग्न नसकेका ठाउँहरुमा पनि स्थानीय सरकारले पहल गरि सुविधा विस्तार गरिने बताए ।

कार्यक्रममा बोल्दै नेपाल विद्युत प्राधिकरण बुटवल वितरण केन्द्रका प्रमुख संजयकुमार मिश्रले विद्युत सेवाको प्रयोग गर्दा चुहावट नियन्त्रणलाई पनि ध्यान दिन आग्रह गरे । विद्युत प्राधिकरण एक्लैको प्रयासले मात्रै चुहावट नियन्त्रण गर्न नसकिने उल्लेख गर्दै उनले उपभोक्ताहरुमा चेतना तथा सहयोगको खाचो आवश्यक हुनेमा जोड दिए ।

global-corona-notice

पछिल्लो अपडेट