१४ मंसिर २०७९, बुधबार

Nov 30, 2022

काठमाडौँ । चिनियाँ कोभिड १९ भ्याक्सिनको परीक्षण ब्राजिलमा रोकिएको छ । स्वास्थ अधिकारीहरुले गम्भिर घटना रिपोर्ट गरेपछि परीक्षण रोकिएको बीबीसीले जनाएको छ । ब्राजिली स्वास्थ नियमनकर्ता एन्भिसाका अनुसार २९ अक्टुुबरमा यो घटना घटेको थियो, तर उनले यसबारे बिस्तृत जानकारी दिएनन् ।

Advertisement

ब्राजिलमा भ्याक्सिनको परीक्षण गरिरहेको मेडिकल रिसर्च इन्स्टिच्युट बुटानटानका प्रमुख दिमास कोभासले स्थानीय मिडियालाई दिएको जानकारीअनुसार बिरामीको मृत्युसँग सम्बन्धित घटनाका कारण परीक्षण बन्द गरिएको हो । यद्यपि, यो मृत्युको सम्बन्ध भ्याक्सिनसँग नरहेको पनि उनले बताएका छन् । सिनोभ्याकले यस विषयमा ब्राजिलसँग सम्पर्क गरिएको जनाएको छ ।

‘यो गम्भिर घटना भ्याक्सिनसँग सम्बन्धित नरहेको विश्वास बुटानटान इन्स्टिच्युटको रहेको हामीले बुुझेका छौं,’ कम्पनीले निकालेको विज्ञप्तिमा भनिएको छ,‘ब्राजिलमा यो क्लिनिकल अध्ययन ९जिसिपी० गुुड क्लिनिकल प्राक्टिसको मापदण्डअनुसार अनुसार कडाईका साथ गरिएको छ र हामी भ्याक्सिनको सुरक्षालाई लिएर विश्वस्त छौं ।’

चिनियाँ कम्पनी सिनोभ्याक बायोटेकले निर्माण गरेको भ्याक्सिन विश्वभर अन्तिम चरणको परीक्षण भइरहेका थुुप्रै भ्याक्सिनमध्ये एक हो । सिनोभ्याकले यस भ्याक्सिनको सुरक्षालाई लिएर आफु विश्वस्त रहेको बताउँदै आएको छ । यस कम्पनीले चीनमा हजारौं व्यक्तिलाई आपतकालिन प्रयोग कार्यक्रमअन्तर्गत प्रतिरोधी बनाउन भ्याक्सिनको प्रयोग गरिरहेको छ ।

कोरोना भाइरसबाट अति प्रभावित देशमध्ये ब्राजिल एक हो । यहाँ ५६ लाखभन्दा धेरैमा संक्रमण देखिएको छ र अहिलेसम्म १ लाख ६३ हजारभन्दा धेरैले ज्यान गुमाएका छन् । ब्राजिलले गम्भिर घटना देखिएको भन्दै परीक्षण तत्कालका लागि स्थगित गरेपनि यस घटनाबारे स्पष्ट बताइएको छैन । सिनोभ्याकको परीक्षण इन्डोनेशिया र टर्कीमा पनि चलिरहेको छ । इन्डोनेशियाको सरकारी स्वामित्वको औषधी कम्पनीले भ्याक्सिनको परीक्षण निकै प्रभावकारी रुपमा अघि बढिरहेको जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

स्याङ्जा २ र बाजुरामा पुनः मतदान नहुने, गणना सुरु गर्न आयोगको निर्देशन लुम्बिनीका कर्मचारी आन्दोलित : बुटवलबाट रातारात कुम्लो पारेर राजधानी सार्न हुँदैन कर्णाली सरकार गठनका लागि शक्ति केन्द्र धाउँदै नेताहरु अतिक्रमण गरेर बनाइएका संरचना ३५ दिनभित्र हटाऊ : उपत्यका विकास प्राधिकरण पोलियो खोपको तयारीमा रहेकाे प्रहरी ट्रकमा आत्मघाती हमला, ३ जनाको मृत्यु प्रत्यक्षतर्फ महिला निर्वाचित नहुँदा सुदूरपश्चिममा समानुपातिक कोटाबाट संसद छिर्न चाहने पुरुषलाई समस्या १६५ निर्वाचन क्षेत्रमा १६१ को अन्तिम नतिजा सार्वजनिक, हेर्नुहोस कहाँ कसले जिते ? स्याङ्जामा सुन्तला उत्पादन वृद्धि भएपछि किसान उत्साहित अरबाज खान र जर्जियाको ब्रेकअप सोलुखुम्बुका एक हजार परिवार बिजुलीविहीन चीनको आणविक हतियार सन् २०३५ सम्ममा तीन गुणा बढी: अमेरिका भैरहवा आँखा अस्पतालमा अत्याधुनिक मोडुलर शल्यक्रिया कक्ष स्थापना गरिने १ करोड मतगणना हुँदा कुन दलको कति मत ? सुकुमवासी समस्या समाधान गर्न प्रधानमन्त्री कार्यालयले संयोजन गर्नुपर्छ : पूर्वप्रधानमन्त्री भट्टराई एक दर्जन निर्माण कम्पनी कालो सूचिमा पर्दा बुटवलको सडक अलपत्र पार्ने ठेकेदारलाई उन्मुक्ति हार्दिक श्रद्धाञ्जली एन.बी. जी ! बाजुरा र स्याङ्जामा पुनः मतदान कहिले ? आज आयोगको बैठक बस्दै प्रतिनिधि सभा : १६१ स्थानको टुङ्गो लाग्यो, १ स्थानमा गणना जारी हुँदा ३ ठाउँ अन्यौलमा प्रदेश सरकार गठन गर्न केन्द्रको भर, लबिङका लागि नेता भेट्नेको लर्को यस्तो छ आजको मौसमी पूर्वानुमान