१८ मंसिर २०७९, आईतवार

Dec 4, 2022

तुलसीपुर । तुलसीपुरमा कोरोना संक्रमित र मृत्यु हुनेको दर दिनप्रतिदिन बढ्दो रहेको छ । कोरोना परिक्षण गराएका अधिकांसको रिपोट पोजेटिभ आउने गरेको छ । हाल तुलसीपुरका झन्डै ६ सय जनालाई कोरोना संक्रमण पुष्टि भएके छ भने कोरोना संक्रमित मध्ये हाल सम्म ८ जनाको मृत्यु भएको छ । तुलसीपुर उपमहानगरपालिका कार्यालयको सुचना शाखाले दिएको जानकारी अनुसार आईतवारसम्म तुलसीपुरका ८ जना संक्रमितको विभिन्न अस्पतालमा उपचारकै क्रममा मृत्यु भएको छ ।

Advertisement

ती मध्ये बाँकेमा ५ जना,२ जनाको काठमाडौ र एक जनाको होम आईसोलेसनमै मृत्यु भएको शाखाले जानकारी दिएको छ । यसरी मृत्यु हुनेमा सवैभन्दा धेरै ५० बर्षदेखि माथीका रहेका छन् । जसमा ७ जना पुरुष र १ महिला रहेका छन् । केहि दिनअघि तुलसीपुर १० का ३८ बर्षिय एक पुरुषको ह्याम्स मेडिकल कलेज काठमाडौ र २० बर्षिया एक सुत्केरी महिलाको बाँकेको नेपालगंन्ज मेडिकल कलेजमा उपचारकै क्रममा मृत्यु भएको हो । यस्तैगरी वडा नम्वर ५ का ७६ बर्षिय एक पुरुष र वडा नम्वर ६ का ५५ बर्षिय एक पुरुषको नेपालगन्ज मेडिकल कलेजमा मृत्यु भएको छ ।

शाखाले दिएको जानकारी अनुसार वडा नम्वर ९ का २८ बर्षिय एक पुरुषको भेरी अस्पताल र वडा नम्वर १८ का ७० बर्षिय एक पुरुषको कोहलपुर मेडिकल कलेज तथा वडा नम्वर १८ का ५३ बर्षिय एक पुरुषको होम आईसोलेसन र वडा नम्वर ७ का ५७ बर्षिय एक पुरुषको ग्राण्डी अस्पतालमा उपचारकै क्रममा मृत्यु भएको शाखाका सुचना अधिकारी बावुराम पाण्डेले जानकारी दिएका छन् । संक्रमितको संख्या झन्डै छ सय तुलसीपुरमा हाल सम्म संक्रमित हुनेको संख्या झन्डै छ सय पुगेको छ । उपमहानगर भित्र हाल सम्म ५८८ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ ।

संक्रमित हुनेमा महिला भन्दा पुरुषको संख्या धेरै रहेको छ । जसमा महिलाको संख्या १५७ र पुरुषको संख्या ४३१ रहेको छ ।ती मध्ये ३९३ जना कोरोना मुक्त भईसकेका छन् भने १९५ जना अझै संक्रिय संक्रमित रहेको उपमहानगरपालिका सुचना शाखाले जनाएको छ । १७८ जना होम आईसोलेसनमा तुलसीपुरका संक्रमित मध्ये अधिकांस होम आईसोलेसनमा बसेका छन् । उपमहानगरपालिका सुचना शाखाले दिएको जानकारी अनुसार जम्मा संक्रिय संक्रमित १९५ मध्ये १७८ जना होम आईसोलेसनमा रहेका छन् । अन्य सक्रिय संक्रमितहरु १२ जना कोरोना विशेष अस्पताल बेलझुण्डी र ५ जना होटेल आईसोलेसनमा बसेका छन् । सबैभन्दा धेरै ३० बर्ष मुनिका प्रभावित तुलसीपुर उपमहानगरपालिकामा कोरोना संक्रमित हुनेमा सवैभन्दा बढि ३० बर्ष मुनिका रहेका छन् ।

सुचना शाखाका अनुसार २१ वर्ष उमेर समुह देखी ३० वर्ष मुनिका धेरै संक्रमित रहेका छन् । सो उमेर समुहका २१३ जनालाई कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ ।यस्तैगरी १० वर्ष मुनिका १९, २० वर्ष मुनिका ५२, ४० वर्ष मुनिका १७४, ५० वर्ष मुनिका ६९, ६० वर्ष मुनिका ३७, ७० वर्ष मुनिका १६ र ८० वर्ष मुनिका ५ जनालाई कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । संक्रमित हुनेमा समुदाय स्तरका धेरै तुलसीपुरमा कोरोना संक्रमित हुनेमा सवैभनदा धेरै समुदाय स्तरका नागरिक रहेका छन् । हाल सम्म कोरोना संक्रमित भएका मध्ये समुदाय स्तरका ४०८जना , भारतबाट आएका ७७ जना, तेस्रो मुलुकबाट आएका १२ जना, स्वास्थ्यकर्मी २३ जना, नेपाली सेना ३० जना, नेपाल प्रहरी ५ जना, जनप्रतिनिधि ४ जना, कर्मचारी २२ जना, शिक्षक ५ जना र पत्रकार २ जना रहेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

तिलोत्तमाको विद्युत प्राधिकरण नयाँ मिल वितरण केन्द्रको नयाँ भवनबाट सेवा शुभारम्भ अनलाइन सञ्चार माध्यमको संख्या ३ हजार ७०३, सूचीकरण अद्यावधिक गर्न काउन्सिलको सूचना भैरहवामा अन्तर–विद्यालय क्रिकेट प्रतियोगिता सुरु रुपन्देहीमा घर बनाईदिने प्रलोभनमा लाखौँ ठगि गरी फरार प्रतिनिधिसभाका १६५ मध्ये १६४ स्थानको परिणाम सार्वजनिक राजधानी तत्काल दाङ नसार्न एमालेबाट निर्वाचित रुपन्देहीका ४ सांसदको माग सुकुम्बासी व्यवस्थापनबारे अध्ययन गर्न समिति गठन कहिले हुन्छ निर्वाचन आचारसंहिता फुकुवा ? बुटवलमा बसको ठक्करबाट १५ महिनाका बालकको मृत्यु विश्वका आधा प्रजातान्त्रिक देश पतनमाः अध्ययन जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा एक जना पक्राउ घाँटी रेटेर महिलाको हत्या गरेको आरोपमा प्रहरी जवान पक्राउ कांग्रेस प्रवक्ता महत किन भेट्दैछन् नेताहरूलाई ? कम्युनिस्टविनै बहुमतको सरकार बन्छ ? यस्तो छ सम्भावना बुटवलबाट मुख्यमन्त्रीले मन्त्रालय दाङ सार्न थालेपछि दलहरुको बिरोध कोलम्बियामा सरकार र विद्रोही समूहबीच वार्ताः सहमतिनजिक पुगेको राष्ट्रपतिको भनाई दोलखा प्रदेश सभा (ख)मा एमालेका केसी विजयी शुभकामनासहित धनराजलाई पद्माको सुझाब : ‘आगामी दिनमा तपाईबाट लोकतन्त्र अपहरित नहोस्’ माया लुहारका हत्या आरोपित सशस्त्र प्रहरी जवान पक्राउ मित्रपार्कमा खानेपानीको पाइपलाइन बिछ्याउन सडकमै खाल्डो, सवारी आवागमन प्रभावित