१० मंसिर २०७९, शनिबार

Nov 26, 2022

बुटवल । आर्थिक अनुसन्धान केन्द्रको अध्यक्षमा हुमराज भुसाल चयन भएका छन् । लुम्बिनी प्रदेशको विभिन्न जिल्लामा शिक्षण पेशामा संलग्न युवाहरुको भेलाले शनिबार प्रदेशको अर्थतन्त्रका विविध पक्षमा सूक्ष्म तरिकाले अध्ययन तथा अनुसन्धान गर्ने उदेश्यले आर्थिक अनुसन्धान केन्द्रको गठन गरेका हुन् ।

जसको उपाध्यक्षमा बिनोद बेलवासे, सचिव बालकृष्ण आचार्य, कोषाध्यक्ष अमृता रेग्मी, कार्य समिति सदस्यहरुमा जीवन दमाई, राजेन्द्र भुसाल, अमर डि सि, नवराज पाण्डे, यम बहादुर कार्की रहेका छन् । यसैगरी सस्थाका विविध गतिविधिमा आवश्यक सुझाव सल्लाह दिनका लागि प्रा.डा बावुराम ज्ञवाली, प्रा. डा. रामचन्द्र आाचार्य तथा गुलाब धवललाई सल्लाहकारको रुपमा रहेका छन् । भने मिडिया कोडिनेटरको जिम्मेवारी सदस्य अमर डि सि लाई दिएको छ । युवाहरुको भेलामा नव गठित सस्थाका अध्यक्ष हुमराज भुसालले सस्थाको उद्धेश्य प्रादेशिक अर्थतन्त्रका विभिन्न पक्षहरुको अध्ययन, अनुसन्धान गरी त्यसका आधारमा समृद्ध प्रदेश निर्माणका आधारका बारेमा प्राज्ञिक बहस चलाउने बताए ।

लुम्बिनी प्रदेशलाई अन्य प्रदेशको तुलनामा आर्थिक पक्षका विविध सबालहरुमा अनुसन्धानको हब बनाउने दीर्घकालीन सोचका साथ यस सस्थाको स्थापना गरिएको कुरा सस्थाका उपाध्यक्ष बिनोद बेलवासेले बताए । विशेषगरी लुम्बिनी प्रदेशमा आर्थिक पक्षका विभिन्न मुद्दाहरुमा बहस तथा अनुसन्धान गर्ने सस्थाको अभाब भईराखेकोले हामिहरुले सो अभावलाई केही हद सम्म पूरा गर्दै लैजाने उपस्थित सबैले साझा प्रतिबद्धता व्यक्त गरेका थिए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

पराजित उम्मेदवारको घरमा ढुंगामुढा र कुटपिट, दोषीमाथि कारवाहीको माग गर्दै सडक अवरुद्ध  रुपन्देही-३ मा गृहमन्त्री खाँणलाई पराजित गर्दै राप्रपाका बोहोरा विजयी माओवादी लुम्बिनी प्रदेश अध्यक्ष बरालले दिए राजीनामा कान्ति माध्यमिक विद्यालयमा स्वागत कार्यक्रम तिलोत्तमामा मंसिर १५ देखि औद्योगिक व्यापार मेला, २५ करोड बढी आर्थिक कारोबरको लक्ष्य रवि लामिछानेको चुनावी खर्च ११ लाख ८१ हजार गण्डकीमा सांसदः १५ जना ५० वर्ष मुनिका, ८ जनाले ६० नाघे पाका चिन्तामणी बाको जीत द्वन्द्वकालको पीडामा न्याय भानुभक्त ढकाललाई हराए सुनिल शर्माले, रेखा थापा तेस्रो पाँच वर्ष अघि ३६ सिट जितेको माओवादी १८ सिटमा सीमित, सुदूरपश्चिममा निल कांग्रेस नेता अजुर्ननरसिंह केसी नुवाकोटबाट निर्वाचित आवासीय भवनमा आगलागी, १० जनाको मृत्यु रुपन्देही-३ मा ८४ हजार ७४ मत गणना, दिपक बोहोराको अग्रता कायमै तराईमा हुस्सु लाग्न थाल्यो, सावधानी अपनाउन अनुरोध एमाले उपाध्यक्ष विष्णु पौडेल रुपन्देही-२ बाट निर्वाचित रुपन्देही-२ मा विष्णु पौडेलको अग्रता कायमै, ३ हजार ९१६ मत गन्न बाँकी जन्ती बोकेको जिप दुर्घटना आवश्यक परे गठबन्धन गर्ने रवि लामिछानेको भनाइ रुपन्देही-२ मा विहानदेखि अवरुद्ध मतगणना सुरू आगामि सरकारका आर्थिक चुनौती