१० मंसिर २०७९, शनिबार

Nov 26, 2022

काठमाडौँ । अमेरिकाको ४६ औं राष्ट्रपतिमा निर्वाचित भएका जो बाइडेनले यो अब एकले अर्कोलाई सुन्ने समय भएको बताएका छन्। गृहराज्य डेलवरको विलमिङ्गटनबाट सम्बोधन गर्दै बाइडेनले रिपब्लिकन पार्टीका प्रतिद्वन्द्वी डोनाल्ड ट्रम्पको पक्षमा मत हाल्नेहरुलाई एकता र मेलमिलापको सन्देश पठाउँदै यस्तो बताएका हुन् ।

‘यो कठोर वक्तव्यबाजी गर्ने समय होइन, अहिले तनाव कम गर्ने र एकले अर्कोलाई सुन्ने समय हो । आफ्ना विपक्षीलाई शत्रुका रुपमा व्यवहार नगर्न आग्रह गर्दछु’, उनले भनेका छन्, ‘हामीले हाम्रो विपक्षीलाई शत्रुको रुपमा व्यवहार गर्न रोकौं। उनीहरु हाम्रा शत्रु हैनन्। सबै अमेरिकी हुन्।’ आफूलाई भरोसा गरेर राष्ट्रपतिमा चुनेकोमा उनले मतदाताप्रति आभार र खुसी व्यक्त गरे । आफूले विभाजन नभई एकताको लागि काम गर्ने उनले बताए । बाइडेनले भने, ‘म यस्तो राष्ट्रपति बन्ने बाचा गर्दछु जसले फुटाउने होइन, जोड्ने काम गर्ने छ, मैले सबैको भरोसा जित्ने कोसिस गर्ने छु ।’

उनले आफूलाई भोट नदिनेहरुका लागि पनि उत्तिकै मेहनतका साथ काम गर्ने प्रतिबद्धता जनाए ।अमेरिकालाई विश्वमै सम्मानीय बनाउने उल्लेख गर्दै उनले यो उपचारको समय भएको उनले बताए। कोभिड-१९ संक्रमण अमेरिकामा तीव्र रुपमा फैलिएको छ। झन्डै एक करोडलाई संक्रमण हुँदा दुई लाख ३७ हजार बढी जनाको ज्यान गइसकेको छ। यस्तो बेलामा अब सबै उपचारमा खटिनुपर्ने उनको भनाई थियो। सम्बोधनका क्रममा उनले आफ्ना छोराको अन्तिम संस्कारमा बजाएको गीत बजाउन लगाएका थिए।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

कान्ति माध्यमिक विद्यालयमा स्वागत कार्यक्रम तिलोत्तमामा मंसिर १५ देखि औद्योगिक व्यापार मेला, २५ करोड बढी आर्थिक कारोबरको लक्ष्य रवि लामिछानेको चुनावी खर्च ११ लाख ८१ हजार गण्डकीमा सांसदः १५ जना ५० वर्ष मुनिका, ८ जनाले ६० नाघे पाका चिन्तामणी बाको जीत द्वन्द्वकालको पीडामा न्याय भानुभक्त ढकाललाई हराए सुनिल शर्माले, रेखा थापा तेस्रो पाँच वर्ष अघि ३६ सिट जितेको माओवादी १८ सिटमा सीमित, सुदूरपश्चिममा निल कांग्रेस नेता अजुर्ननरसिंह केसी नुवाकोटबाट निर्वाचित आवासीय भवनमा आगलागी, १० जनाको मृत्यु रुपन्देही-३ मा ८४ हजार ७४ मत गणना, दिपक बोहोराको अग्रता कायमै तराईमा हुस्सु लाग्न थाल्यो, सावधानी अपनाउन अनुरोध एमाले उपाध्यक्ष विष्णु पौडेल रुपन्देही-२ बाट निर्वाचित रुपन्देही-२ मा विष्णु पौडेलको अग्रता कायमै, ३ हजार ९१६ मत गन्न बाँकी जन्ती बोकेको जिप दुर्घटना आवश्यक परे गठबन्धन गर्ने रवि लामिछानेको भनाइ रुपन्देही-२ मा विहानदेखि अवरुद्ध मतगणना सुरू आगामि सरकारका आर्थिक चुनौती जेलमै बसेर रेशमले जिताइदिए बुवा र श्रीमतीलाई देउवा क्याविनेटका १२ मन्त्री : कसले जिते, कसले हारे ? समानुपातिकतर्फ राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी तेस्रो, कुन दलको मत कति ?