२४ मंसिर २०७९, शनिबार

Dec 10, 2022


एजेन्सी । ऐतिहासिक नकारात्मक मूल्यलाई छोएर उकालो लागेको तेलको मूल्यमा फेरि गिरावट सुरु भएको छ । युरोपेली देशहरुमा घोषणा गरिएको राष्ट्रव्यापी लकडाउन तथा अमेरिकी चुनावका कारण पछिल्लो समय तेलको मूल्य फेरि घट्न थालेको हो । कच्चा तेलको मूल्य शुक्रबार अमेरिकी (डब्लुटीआई) बजारमा २.७ प्रतिशत र युरोपेली (ब्रेन्ट) बजारमा २.६ प्रतिशतले गिरावट आएर क्रमशः ३७.३७ र ३९.८८ अमेरिकी डलरमा झरेको थियो ।

शनिबार पनि मूल्य घट्ने क्रमले निरन्तरता पाएको छ ।  त्यसो त, लकडाउन वा चुनावले पारेको डिमान्ड साइड इफेक्टका कारण मात्रै मूल्यमा यो गिरावट आएको होइन । रसिया लगायत अन्य तेल उत्पादक राष्ट्रले विश्व बजारको मागमा आएको गिरावट बमोजिम तत्कालै तेलको उत्पादनमा कटौती गर्ने संकेत नदेखाएका कारणले पनि तेलको मूल्य घटेको हो ।  युरोपमा कोरोनाभाइरस संक्रमितको संख्या बढ्दै गएको छ ।

इटालीमा एकैदिन १ लाख २० हजार भन्दा बढी संक्रमित देखिएर ऐतिहासिक राष्ट्रिय रेकर्ड बनाएको छ । यस्तै अवस्था अरु देशमा पनि छ । सोही कारण युरोपेली युनियनको एक्जुकेटिभ कमिसनले आफ्नो आर्थिक प्रक्षेपणलाई कटौती गरेर सन् २०२३ सम्म अर्थतन्त्र पहिलेको अवस्थामा नफर्कने जनाएको छ । युरोपेली क्षेत्रको लकडाउनका कारण आगामी जनवरीसम्म यो क्षेत्रमा प्रतिदिन २० लाख ब्यारेल तेलको माग कम हुने प्रक्षेपण गरिएको छ । 

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

आज अन्तर्राष्ट्रिय मानव अधिकार दिवस सरकारमा सहभागी हुन रेशम चौधरीलाई रिहा गर्नुपर्ने नागरिक उन्मुक्ति पार्टीको सर्त राजधानीको विषयलाई लिएर राजनीति होइन प्रदेशसभाको निर्णय कार्यान्वयन गर्न सहयोग गर्नुहोस्: मुख्यमन्त्री केसी तिलोत्तमा मेला : कुस्तीमा नेपालकै पहलमान विजयी, शनिबारदेखि ब्याडमिन्टन प्रतियोगिता हुँदै राजनीतिले धरापमा पर्यो नेपालकको खेलकूद : केन्द्रिय उपाध्यक्ष श्रेष्ठ टरिगाउँ विमास्थलको डिपोमा हवाई इन्धन भरेको ६ महिनापछि रिफिल सेवा सञ्चालनको तयारी बुटवलमा सम्पन्न ११ औं एभरेष्ट वादविवादको उपाधि नव ज्योतिका पाठकलाई विश्वकपका अतिथिलाई खाना खुवाउँछन् नेपालका विनोद, धेरैको रोजाई माछा र तारेको आलु बुटवलको नरैनापुर विद्यालयमा शैक्षिक सुधारसँगै विद्यार्थीको आकर्षण तिलोत्तमा सहकारीद्वारा रक्तदान, ५२ यूनिट संकलन अन्तरविद्यालय क्रिकेटः लुम्बिनी र शान्ति नमूना फाइनलमा संसद सचिवालयको पत्र कार्यान्वयन नगर्न अन्तरिम आदेश राजनीतिक दलहरुले निर्वाचनमा महिलामाथि व्यापक विभेद् गरेः आयोग आर्थिक क्षेत्र चलायमान बनाउने नयाँ सरकारको पहिलो प्राथमिकता : गृहमन्त्री खाँण बुटवलमा पदक विजेता खेलाडीलाई सम्मान, पत्रकारद्वय पाण्डे र श्रेष्ठ पुरस्कृत बुटवलको ट्राफिक, ठेला, इरिक्सा र पार्किङ व्यवस्थापनको काम एकसाथ अघि बढ्ने कांग्रेस, एमाले र जसपाले शनिबार समानुपातिक सांसद छान्ने किसान च्याउ खेतीतर्फ आकर्षित सिनेमा हलले विश्वकप फुटबल देखाए कारबाही ठूलाे परिमाणकाे गाँजासहित पाँचजना पक्राउ