२१ असार २०७९, मंगलवार

Jul 5, 2022

गुल्मी । गुल्मीका मन्दिर र शक्तिपीठमा निषेधाज्ञा जारी गरिएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालय गुल्मीले एक सूचना जारी गर्दै कोरोना भाइरस संक्रमणको जोखिम बढिरहेका बेला बडादशैं लगायतका चाडपर्वमा मन्दिरहरुमा भेला हुन नदिन निषेधाज्ञा जारी गरिएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी भरतकुमार शर्माले बताए ।

Advertisement

प्रशासनले नगरपालिका र गाउँपालिका तथा सो वडाहरुमा रहेका शक्तिपीठ तथा मन्दिरहरुमा नित्य पूजा बाहेक दर्शनका लागि मन्दिर जान सर्वसाधारणका लागि अर्को सूचना जारी नभएसम्म निषेधाज्ञा जारी भएको छ । यदि कोहि कसैले सूचनाको अवज्ञा वा उल्लंघन गरे संक्रमण ऐन, २०२० तथा स्थानीय प्रशासन ऐन, २०२८ बमोजिम कानूनी कारबाही गरिने प्रशासनले जारी गरेको सूचनामा उल्लेख छ ।

कोभिड-१९ को संक्रमणबाट जोगिन स्वीकृत स्वास्थ्य प्रोटोकल अनुरुप दुरी कायम गर्ने, भिडभाड नगर्ने, मास्क अनिवार्य लगाउन प्रशासनले आग्रह गरेको छ । कोरोना संक्रमणको जोखिम बढिरहेकाले अति आवश्यक काम नपरि बाहिर ननिस्कन, घुमफिर नगर्न, चाडपर्वमा भेला तथा भोज भतेर नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय गुल्मीले आग्रह गरेको हो ।

यस वर्षको चाडपर्व जो जहाँ छौं त्यहि बसी मनाउन, स्वास्थ्य सुरक्षाका निर्धारित मापदण्ड अनिवार्य रुपमा पालना गर्न आग्रह गरिएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी शर्माले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

कप्तान रेनुकाले साफ च्याम्पियनसिप गुमाउने नेप्से परिसूचक ४६ दशमलव शून्य ८ अंकले घट्यो तानसेनलाई १३औं राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड उपाधि भेरी अस्पतालमा चिकित्सकको दादागिरी, महिना नपुग्दै अग्रिम हाजिरी : ‘स्वास्थ्य मन्त्रालयको संरक्षण’ १५ दिने सुन चाँदीका गहना बनाउने तालिम एक चौथाईले घट्यो लुम्बिनीको आन्तरिक आय, दानपेटिकामा भारतीय र नेपाली मुद्रा मात्र एकै परिवारका ६ जनाकाे हत्यामा संलग्न चार जनालाई आजीवन कारावास लुम्बिनी प्रदेशबाट रोजगारका लागि दैनिक ४ सय बढी युवा विदेशिन बाध्य सुख्खा पहिरोमा पुरिएर अमृताको मृत्यु अमेरिकामा गोलीकाण्ड : हजारौंको मृत्यु रामेछाप बस दुर्घटनामा मृत्यु हुनेमध्ये ८ जनाको सनाखत केरा खेतीले दियो नसोचेको सफलता जेष्ठ नागरिक, एकल महिला तथा अपाङ्गलाई सम्मान प्रधानमन्त्री देउवाद्वारा गिरिजाबाबुको अर्धकदको शालिक अनावरण लुम्बिनी सरकार: १९ दिनमा करिब ५ अर्ब खर्च रामेछाप बस दुर्घटना : मृतकको संख्या १२ पुग्यो, घाइतेको हेलिकप्टरबाट उद्धार अस्ट्रेलियामा बाढीः सिड्नीका ५० हजार जनालाई घर छाड्न भनियो छुट्टाछुट्टै स्थानमा अवैध लागूऔषधसहित सात जना पक्राउ बोक्सीको आरोप लगाई महिलामाथि कुटपिट गर्ने धामी पक्राउ डुंगा डुब्दा १५ जना मछुवा बेपत्ता