१५ मंसिर २०८०, शुक्रबार

Dec 1, 2023

बुटवल । रुपन्देही व्यापार संघले एक विज्ञप्ति जारी गर्दै कोरोना भाइरस संक्रमितको परीक्षण तथा उपचार गर्ने दायित्वबाट सरकार पछि हट्ने भनि गरेको निर्णयप्रति गम्भिर ध्यानाकर्षण भएको जनाएको छ ।

Advertisement

सोमवार संघका अध्यक्ष यमलाल लोहनीले जारी गरेको विज्ञप्तिमा सरकारले जनताको जिवन रक्षामा ध्यान केन्द्रीत गरी जिम्मेवार बन्नु पर्ने अवस्थामा ठिक उल्टो हात उठाएर परीक्षण र उपचारमा संलग्न नहुने घोषणा गर्न पुगेको घटनालाई सरकारको नागरिकप्रति गैर जिम्मेवार बनेको बताएको छ । संघले यो नीतिले कोरोनाको परीक्षण र उपचारमा प्रभाव पर्ने एवं कोरोनाले भयावह निम्त्याउने उल्लेख गर्दै सरकारलाई आफ्नो यो निर्णय तत्काल फिर्ता गरी आम नेपालीको निःशुल्क परीक्षण र उपचारको व्यवस्था गर्न जोडदार माग गरेको छ ।

विज्ञप्तिमा सरकारको पछिल्लो निर्णय कानून र सर्वोच्च अदालतको आदेश विपरीतसमेत रहेको उल्लेख गर्दै कोरोनाको महामारीका बेला जनताको उपचारमा पर्याप्त ध्यान दिन नसक्ने सरकारले सांसदहरुलाई दशै भत्ता र अन्य सुविधा दिने काम गरेकोमा आपत्ति प्रकट गरिएको छ । संघले विज्ञप्तिमार्फत उद्योगी व्यवसायीहरुबाट उठाएको राजश्वलाई राष्ट्र र जनताको हितमा लगानी गर्नुपर्ने अवस्थामा व्यक्तिगत लाभमा बाडफाड गर्ने जुन काम भएको छ त्यो तत्काल बन्द गरी दशैभत्ता खारेज गर्न समेत माग गरिएको छ ।

संघले सम्पूर्ण तहका सांसद, स्थानीय जनप्रतिनिधिले महामारीको अवधिमा तलब भत्ता नलिने घोषणा गर्न तथा स्वास्थ्य र सुरक्षावाहेकका कर्मचारीको काम घटेको अवस्थामा हाल खाइपाइ आएको तलव भत्ता कटौती गरी सर्वसाधारणको उपचारमा खर्च गर्न पनि आग्रह गरेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

इराकमा सांसदका आफन्त सवार गाडीमा बम आक्रमण, १० को मृत्यु पूर्व गृहमन्त्री खाँण थुनामुक्त हुने नहुने बारे आज फैसला हुँदै केपी ओली टी-२० को फाइनल आज मधेस प्रदेश र आर्मी भिड्दै नेपालमा लगानी गर्न प्रधानमन्त्रीको आग्रह आज ३६औँ विश्व एड्स दिवस युवाहरु मिलेर बुटवलमा खोले ३ करोड लगानीमा ग्याष्ट्रो सेन्टर आजबाट बागमती प्रदेश महिला क्रिकेटको तयारी सुरू लुम्बिनीमा छाडा चौपायाको व्यवस्थापन गर्न कोष र नगरपालिकाविच सहकार्य बौद्व शिक्षाबाट विश्वमा शान्ति फैलाउन सकिन्छ : प्रदेश प्रमुख शेरचन हरियाली प्रबर्द्धनमा नमस्ते एकेडेमी भूकम्प प्रभावितलाई दोस्रो किस्ताको रकम दिन ढिलाइ गरिँदैन : गृहमन्त्री आम्दा अस्पतालमा सुत्केरी मृत्यु प्रकरण : ३ दिनदेखि शव अस्पतालको गेटमा बाग्लुङका कांग्रेसका क्षेत्रीय सभापति पक्राउ, आरोप- मापसे गरी प्रहरीमाथी कुटपिट एमालेमा फर्किए नेकपा एसका बैतडी इन्चार्ज र अध्यक्ष, बैतडीमा एस रित्तिएको एमाले दावी नक्कली शरणार्थी प्रकरणमा जवाफी बहस जारी, खाँणलाइ थुनामुक्त गर्न माग रविको राजनीतिक प्रतिवेदन – प्रदेश भ्रष्टाचारको केन्द्र र कार्यकर्ता भर्तीकेन्द्र बन्याे, विकल्प सोच्नुपर्छ आगो ताप्ने क्रममा जलेर मृत्यु विपिनका बाआमा भन्छन्– समाचार हेर्दै रात बित्छ सुनको मूल्य स्थिर बढ्दै छ सामुदायिक विद्यालयप्रति आकर्षण