२९ श्रावण २०७९, आईतवार

Aug 14, 2022

बुटवल । रुपन्देहीमा कालो पोशाक, निधार र हातमा कालो पट्टी बाधेर स्वतस्र्फुत रुपमा विरोध स्वरुप शान्तिपुर्ण मौन प्रर्दशन गरेका छन् । शनिबार सैनामैनाको मुर्गिया चोकमा बालिका तथा हरेक पीडित महिलाहरुको न्यायका लागि युवायुवती, महिला अधिकारकर्मी लगायतले विरोध स्वरुप पर्दशन गरेका हुन् ।

उनीहरुले देशमा बलात्कारका घटनाहरु बढिरहेकाले आफूहरु सुरक्षति नरहेको बताउँदै सरकारले बलात्कार सम्बन्धी कडा कानून बनाउन माग गरेका छन् । अभियानको नेतृत्व गरिरहेकी प्रियंका भण्डारीले समाजमा बलात्कार रोक्नका लागि सरकारले कडा भन्दा कडा कानून बनाउने पर्ने बताइन् । इलाका प्रहरी कार्यालय रन्यौरा मुर्गिया अगाडि करिब ३५ जना युवतीहरुको सहभागितामा भएको विरोध पर्दशनमा युवाहरुले पनि साथ दिएका थिए ।

उनीहरुले अब त ‘अत्ति भयो, अझै कति सहने, स्टप रेप, तिमी कपडाको कुरा गर्छौ, आफ्नो सोचलाई कहिले फेर्छौ । व्यक्तिलाई के दोष दिन्छौँ, यहाँ असली बलात्कारी त कानुन हो । सहमती बिनाको यौन सम्पर्क स्वीकार छैन ’ लगायतका प्ले कार्ड बोकेका थिए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

जंगली जनावरको आक्रमणबाट दुई जनाको मृत्यु कार्यकर्तालाई निर्वाचनमा होमिन नेकपा एकिकृतको आग्रह प्यूठान जीप दुर्घटना अपडेट : मृतकको संख्या तीन पुग्यो रोट्रयाक्ट क्लब अफ कोटिहवाद्वारा निःशुल्क शिविर, करिब ४ सय जनाले लिए सेवा राष्ट्रपतिबाट नागरिकता विधेयक अस्वीकृत दाजुभाई मिलेर बहिनीको प्रेमीको हत्या चर्चमा आगलागी, ४१ जनाको मृत्यु प्यूठानमा जीप दुर्घटना, नौ जना घाइते लुम्बिनी सरकारको प्रगति : तालिम गोष्ठिदेखि कर्मचारीको विवरण सार्वजनिकसम्म पाल्पामा सोमप्रसाद भर्सेस ठाकुर गैरे !, अर्को क्षेत्रमा कसको चर्चा ? बुटवल उपमहानगरको न्यायिक समितिले गर्‍यो ६ वटा विवाद निरुपण थप ४५५ जनामा कोरोना संक्रमण, २ को मृत्यु बजेट अधिवेशनमै धमाधम कानुन निर्माण १३ वर्षीया बालिकालाई याैन दुर्व्यवहार गरेकाे आरोपमा पक्राउ मेयर बालेनज्यू, तपाइँ असफल हुनु भएन : पूर्वसचिव शारदा त्रिताल आत्मनिर्भर हजुरआमाहरू संघीय सरकारविरुद्ध मधेश प्रदेशका मुख्यमन्त्री र मन्त्रीहरू नै धर्नामा गणपूरक संख्या नपुगेपछि दोस्रो पटक पनि संसद बैठक स्थगित प्रचण्ड-बाबुरामबीच एउटै चुनाव चिन्हमा लड्ने सहमति एमालेले अर्थमन्त्री शर्मालाई स्वीकार्‍यो