२३ श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 8, 2022

बुटवल । सिटिजन्स बैंक इन्टरनेशनल र बुटवलस्थित तिनाउ मिसन डेभलपमेन्ट बैंक एक आपसमा गाभिने भएका छन् । सिटिजन्स बैंकले तिनाउ मिसनलाई प्राप्ति गर्ने गरी शनिबार सम्झौता पत्रमा हस्ताक्षर भएको छ । प्राप्ति सम्बन्धी सम्झौतापत्रमा सिटिजन्सका सञ्चालक तथा मर्जर समिति संयोजक प्रवलजंग पाण्डे र तिनाउ मिसनका सञ्चालक तथा मर्जर समिति संयोजक राजेन्द्रप्रसाद ओझाले सम्झौतामा हस्ताक्षर गरेको तिनाउ मिसनका सिइओ प्रदिपकुमार श्रेष्ठले ग्लोबल आवाजलाई जानकारी दिए ।

Advertisement

आइतबार कात्तिक २ गते आजसम्मको तथ्यांकमा, सिटिजन्सले तिनाउ मिसन प्राप्ति गरेपछि सर्वसाधारणबाट उठाएको निक्षेप करिब १ खर्ब १५ अर्ब रुपैयाँ पुग्नेछ । ऋण लगानी ९८ अर्ब रुपैयाँ पुग्नेछ भने कुल शाखा १ ६४ हुनेछ । हालको सिटिजन्स बैंकको चुक्ता पुँजी ९ अर्ब ८ करोड रुपैयाँ छ भने तिनाउ मिसन डेभलपमेन्ट बैंकको चुक्ता पुँजी १ अर्ब ८१ करोड रुपैयाँ छ । सेयर स्वाप रेसियो विस्तृत मूल्यांकन प्रतिवेदन (डीडीए ) द्वारा सिफारिस भए बमोजिम निर्धारण गर्ने सहमति भएको छ ।

सिटिजन्सले देशभरका १ सय ११ वटा शाखा, ९९ वटा एटिएम र १०४ शाखा रहित बैंकिङ्ग एकाईहरुबाट सेवा प्रदान गरिरहेको छ भने तिनाउ मिसनले ५ जिल्लाका ५३ वटा शाखा तथा १५ वटा एटिएमबाट सेवा प्रदान गर्दै आएको छ । तिनाउका थप ५ वटा शाखा खुल्ने तयारीमा रहेको सिइओ श्रेष्ठले जानकारी गराए ।

प्राप्ति पश्चात बैंकको पहुँच बढ्न गई क्षमताको अभिवृद्धि हुने, बैंकको वित्तीय, मावन-संशाधनका साथै प्राविधिक एवम् अन्य क्षमताको अभिवृद्धि भई ग्राहक वर्गलाई आधुनिक, गुणस्तरीय तथा भरपर्दो बैंकिङ्क सुविधा प्रदान गर्न सहज हुने बताइएको छ । बैंक तथा वित्तीय संस्था एक आपसमा गाम्ने गाभिने (मर्जर) तथा प्राप्ति (एक्विजिशन) सम्बन्धी विनियमावली, २०७३ बमोजिम सिटिजनन्स बैंक इन्टरनेशनल लिमिटेडले नेपाल राष्ट्र बैंकबाट ख वर्गको इजाजत प्राप्त तिनाउ मिसन प्राप्ति गर्ने प्रक्रिया पौष महिनाभरी सक्ने गरी काम भइरहेको जनाइएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भोलि देशैभरका नासु बिदामा बस्ने पूर्व–पश्चिम लोकमार्गमा बस दुर्घटना, पाँच जना घाइते निर्मला प्रकरणमा मुछिएका दिलीपले युवतीलाई दुर्व्यवहार गरेको आरोप, अनुसन्धान जारी विश्वका लागि ताइवान किन यति महत्त्वपूर्ण छ ? गैरसांसदको कार्यकाल सकिएसँगै मन्त्री छान्न संसदीय दलको बैठक हेटौंडामा पाँच सवारीसाधन एक-अर्कासँग ठोक्किएपछि… चितवनमा दुई अर्ब लगानीमा क्यान्सर अस्पताल निर्माण ‘तिम्रै मान्छे हुम कर’ सार्वजनिक नेपाल समाजवादी पार्टीको लुम्बिनी इन्चार्जमा खनाल जापानको आधुनिक प्रविधि नेपालमा भित्र्याउनका लागि पहल गर्न प्रचण्डकाे आग्रह नेपाल खेलकूद महासंघ तिलोत्तमा ११ मा वडा कमिटि, अध्यक्षमा पुन आज कतिमा कारोबार भैरहेको छ सुनचाँदी ? ज्ञानेन्द्र शाही जुम्लाबाट चुनाव लड्ने इजरायलद्वारा गाजा युद्धविरामको प्रस्ताव स्वीकार भूमि आयोगः सम्झौतामा स्थानीय तहहरुको वेवास्ता, भूमिहीनहरु निराश सत्ता गठबन्धनलाई सिट बाँडफाँट मिलाउन कति सहज? गरिब किन गरिब भए ! पुरानो सुनलाई टल्काउछौँ भन्दै ठगी गर्ने दुई भारतीय नागरिक पक्राउ सिट बाँडफाँटबारे छलफल गर्न सत्ता गठबन्धनको कार्यदलको बैठक बस्दै कर्णालीका चार ठाउँमा नयाँ सहर, पूर्वाधारको काम छैन सन्तोषजनक