२३ श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 8, 2022

नवलपरासी । जिल्ला प्रहरी कार्यालय पश्चिम नवलपरासीले चाडपर्वमा हुनसक्ने आपराधिक क्रियाकलाप नियन्त्रणका लागि सुरक्षा योजना बनाएको जनाएको छ । चाडपर्वको बेला हुन सक्ने घटनाहरू र आपराधिक किर्याक्लापलाई केन्द्रित गरी बिगत १५ दिनदेखि अडियो क्लिप तथा सचेतनामुलक कार्यक्रम सञ्चालन गरेको प्रहरी नायव उपरीक्षक राजु लामाले बताए।

Advertisement

साथै जिल्लामा हुनसक्ने गुण्डागर्दी, चोरी, लुटपाट, झैझगडा जस्ता किर्याक्लाप नियन्त्रणका लागि जिल्लाभित्र ७ वटा मोबाइल गाडी, ५ वटा ग्रामिण गस्ती, र २१ वटा अन्य प्रहरी गस्ती टोली खटाइएको छ। चाडपर्वको बेला सवारी साधन ओभर स्पिड, ओभर लोड, माका पदार्थ सेवन वा झुण्डिएर गर्ने यात्रा रोकथामका लागि ट्राफिक प्रहरी सहितको गस्ती टोली राजमार्गमा खटाइएको छ। जिल्लाभर २७ स्थानमा ट्राफिक प्रहरी पिलेसेर तथा चेकिङ ड्युटी खटाइएको छ। आपराधिक किर्याक्लापको बारेमा खबरहरू संकलन गर्न २५ जना प्रहरी अधिकृत तथा जवाहरूको १० वटा विषेश टोली खटाइएको छ।

जिल्ला भित्र कुनै स्थानमा अति आवश्यक भएमा तुरून्तै जिल्ला प्रहरी कार्यालय परासी र इलाका प्रहरी कार्यालय बर्दघाटमा २र२ वटा रिजर्व तथा स्टाइकिङ टोली तयारी अवस्थामा राखेको छ । सिमा रक्षाका निम्ति पैदल तथा सवारी साधनमा ७ वटा प्रहरी टोली खटाइएको छ। महिला, बालबालिका, जेष्ठ नागरिक आदि व्यक्ति समस्यामा परेमा जिल्ला प्रहरी कार्यालय परासी र इलाका प्रहरी कार्यालय बर्दघाट र बेलाटारीमा एक टोली खटाइएको छ। यात्रुलाई सहायता गर्न तोनवा, ज्यामिरे, भुमही, बर्दघाट टि.सि.एन चोक र महेशपुर चोकमा गरी ५ वटा स्थानमा यात्रुलाई सहायता कक्षा स्थापना गरिएको छ।

यसरी जिल्लामा दशै, तिहार, छठपर्वको समयमा जनताको जिउ, धनको सुरक्षा गर्न जिल्ला प्रहरी कार्यालय र मातहतका युनिटहरू बाट ४८४ जना प्रहरी जनशक्ति परिचालन गरिएकोप्रहरी नायव उपरीक्षक लामाले बताए।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

पूर्व–पश्चिम लोकमार्गमा बस दुर्घटना, पाँच जना घाइते निर्मला प्रकरणमा मुछिएका दिलीपले युवतीलाई दुर्व्यवहार गरेको आरोप, अनुसन्धान जारी विश्वका लागि ताइवान किन यति महत्त्वपूर्ण छ ? गैरसांसदको कार्यकाल सकिएसँगै मन्त्री छान्न संसदीय दलको बैठक हेटौंडामा पाँच सवारीसाधन एक-अर्कासँग ठोक्किएपछि… चितवनमा दुई अर्ब लगानीमा क्यान्सर अस्पताल निर्माण ‘तिम्रै मान्छे हुम कर’ सार्वजनिक नेपाल समाजवादी पार्टीको लुम्बिनी इन्चार्जमा खनाल जापानको आधुनिक प्रविधि नेपालमा भित्र्याउनका लागि पहल गर्न प्रचण्डकाे आग्रह नेपाल खेलकूद महासंघ तिलोत्तमा ११ मा वडा कमिटि, अध्यक्षमा पुन आज कतिमा कारोबार भैरहेको छ सुनचाँदी ? ज्ञानेन्द्र शाही जुम्लाबाट चुनाव लड्ने इजरायलद्वारा गाजा युद्धविरामको प्रस्ताव स्वीकार भूमि आयोगः सम्झौतामा स्थानीय तहहरुको वेवास्ता, भूमिहीनहरु निराश सत्ता गठबन्धनलाई सिट बाँडफाँट मिलाउन कति सहज? गरिब किन गरिब भए ! पुरानो सुनलाई टल्काउछौँ भन्दै ठगी गर्ने दुई भारतीय नागरिक पक्राउ सिट बाँडफाँटबारे छलफल गर्न सत्ता गठबन्धनको कार्यदलको बैठक बस्दै कर्णालीका चार ठाउँमा नयाँ सहर, पूर्वाधारको काम छैन सन्तोषजनक नेपालीहरूलाई पनि भारतीय सेनाको अग्निपथ भर्ना गर्ने योजना