२९ श्रावण २०७९, आईतवार

Aug 14, 2022

बुटवल । राष्ट्रिय फुटबल टोलीका कप्तान किरण चेम्जोङले सामाजिका सञ्जालमा खुला पत्र लेख्दै खेलकूद गतिविधि तत्काल सञ्चालन गर्न माग गरेका छन् । विश्वव्यापी कोरोना महामारीले लामो समय खेलकूदका गतिविधि सञ्चालन नहुँदा खेलाडीलाई बाच्न समेत गाह्रो भएको बताउँदै उनले आवश्यक स्वास्थ्य सुरक्षाका मापदण्ड अपनाएर गतिविधि सञ्चालन गर्न सरकार तथा खेलकूद मन्त्रालयलाई आग्रह गरेका हुन् ।

Advertisement

चेमजोङले अन्य पेसा व्यवसायीका बारेमा आवाजहरु उठ्ने गरे पनि खेलाडीका बारेमा सरकार तथा कुनै पनि निकायले चासो नदिएको गुनासो गरेका छन् । ७ महिला लामो समयदेखि घरमा बस्नुपर्दा परिवार पाल्न गाह्रो हुनुका साथै अभ्यास गर्न नपाउँदा खेलाडीहरुको सीपमा समेत ह्रास आउने चिन्ता व्यक्त गरेका छन् ।

मँगलबार आफ्नो फेसबुक पेजमा कप्तान चेमजोङले प्रश्न गर्दै लेखेका छन्-‘किन एकान दुकान गर्दै हुनुहुन्छ ? के खेलाडी सधै मर्म मै पर्ने र मर्ने हो भने तपाईहरुले सम्बन्धित निकायमा बसेको के अर्थ रह्यो ? खेलाडी सधैं काठमान्डौको धुलोमा, तपाईहरु चिल्लो गाडीमा ?’ लामो समयसम्म खेलकूद क्षेत्रमा परेका असरका बारेमा सरकारलाई चासो नभएको गुनासो गर्दै उनले खेलकूद क्षेत्रमा भविष्य देखेका नयाँ पिँढीहरुलाई समेत यसले असर गर्ने उल्लेख गरेका छन् । अन्य देशहरुमा पनि खेलकूदका गतिविधिहरु सुरु हुँदा नेपालमा यस विषयमा नसोचिएकोप्रति उनले चिन्ता व्यक्त गरेका छन् ।

‘खेलाडीहरुका लागि बनाइएको ग्राउण्डमा खेलाडीलाई निषेध हुने तर, फिल्म सुटिङ र म्यूजिक भिडियो बनाउनेलाई प्रवेश खुला ?’-भन्ने कडा प्रश्न गर्दै उनले अगाडी लखेका छन्-‘ दुई खुट्टा चलाएर घर परिवार हेर्नू पर्ने हुन्छ, ७ महिनादेखि बेरोजगार भएका खेलाडीको क्षतिपुर्ती कस्ले दिन्छ ?’ सरकारको व्यवास्ताले खेलाडीहरु विदेशीन थालेका बताउँदै उनले नेपाली खेलकूदका लागि यो लज्जाको विषय भएको उल्लेख गरेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

राष्ट्रपतिबाट नागरिकता विधेयक अस्वीकृत दाजुभाई मिलेर बहिनीको प्रेमीको हत्या चर्चमा आगलागी, ४१ जनाको मृत्यु प्यूठानमा जीप दुर्घटना, नौ जना घाइते लुम्बिनी सरकारको प्रगति : तालिम गोष्ठिदेखि कर्मचारीको विवरण सार्वजनिकसम्म पाल्पामा सोमप्रसाद भर्सेस ठाकुर गैरे !, अर्को क्षेत्रमा कसको चर्चा ? बुटवल उपमहानगरको न्यायिक समितिले गर्‍यो ६ वटा विवाद निरुपण थप ४५५ जनामा कोरोना संक्रमण, २ को मृत्यु बजेट अधिवेशनमै धमाधम कानुन निर्माण १३ वर्षीया बालिकालाई याैन दुर्व्यवहार गरेकाे आरोपमा पक्राउ मेयर बालेनज्यू, तपाइँ असफल हुनु भएन : पूर्वसचिव शारदा त्रिताल आत्मनिर्भर हजुरआमाहरू संघीय सरकारविरुद्ध मधेश प्रदेशका मुख्यमन्त्री र मन्त्रीहरू नै धर्नामा गणपूरक संख्या नपुगेपछि दोस्रो पटक पनि संसद बैठक स्थगित प्रचण्ड-बाबुरामबीच एउटै चुनाव चिन्हमा लड्ने सहमति एमालेले अर्थमन्त्री शर्मालाई स्वीकार्‍यो विद्यालयमा बहुउपयोगी शैक्षिक सामग्री र दृश्टिविहिन विद्यार्थीहरुलाई भोजन पहिरोले एक्स्काभेटर पुर्दा चालकको घटनास्थलमै मृत्यु रोट्रयाक्ट क्लब अफ बुटबल रामापिथेकसको अध्यक्षमा घिमिरे कर्णाली प्रदेशका उद्योगमन्त्री शाहीले लिए सपथ