१८ मंसिर २०७९, आईतवार

Dec 4, 2022

परासी । पश्चिम नवलपरासीको सरावल –७ गणेशपुर गाउँदेखि दक्षिणतर्फ नेपाली किसानहरुको करिब ८० बिगाहा पाक्नै लागेको धान खेतमा करिब पाँच फिट जति पानी हुँदा नेपाल–भारतबीच रहेको दशगजा कहाँ छ भनेर नचिनिने अवस्था आएको सिमानामा खटिएका सुरक्षाकर्मीले बताएका छन्।
करिब १५ दिनदेखि डुबान भइरहेको हुँदा आफ्नो सुरक्षा सामग्री लिएर गणेशपुर गाउँमै बसेर सिमा सुरक्षा खटिएको सस्त्र प्रहरी सहायक हवल्दार रामबहादुर रिजनले वताए। उनले जलमग्न भएको पानीमा आधा डुवेको आफ्नो अस्थायी क्याम्प देखाउँदै दशगजा क्षेत्र देखाएका थिए। यसरी अविरल वर्षाका कारण पश्चिम नवलपरासीका अस्थायी क्याम्पसहरू डुबानमा परेपछि नजिकै रहेका गाउँबस्तीमा बस्नुपरेको र खान तथा बस्न समेत समस्यामा परेको सहायक हवल्दार रिजनले दुःखेसो गरे।

कोभिड –१९रोकथामका लागि सिमा सुरक्षामा खटिएका सशस्त्र प्रहरी बरिष्ठ हवल्दार दोर्णबहादुर शाहीले बाढीका कारण सिमानामा हुने चोरी निकासी नियन्त्रणमा चूूनौती बढेको बताए। यतिबेला धेरै स्थानमा पानी भरिएको हुनाले अस्थायी क्याम्पहरू हेरेर मात्र दशगजा क्षेत्र छुट्याउन सक्ने अवस्था रहेको बताए । यस्तो अवस्थामा करिब एक महिना सिमानामा अवस्थित अस्थायी क्याम्पहरूमा बसेर सीमा सुरक्षा गर्न कठिनाई हुने बरिष्ठ हवल्दार शाहीले बताए। यसरी आफ्नो कमाण्डमा रहेका ६ जना सुरक्षाकर्मी बाढी प्रभावित हुँदा स्वस्थ पानी, खानबस्न र बिषालु सर्पको समेत जोखिममा रहेको उनले बताए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

हिजाब नलगाएपछि सरकारले भत्कायो इरानी आरोहीको घर सामाजिक सुरक्षामा तीस प्रतिशत आबद्ध इन्डोनेसियामा शक्तिशाली भूकम्प माओवादी केन्द्रको पदाधिकारी बैठक बस्दै गोकुल बास्कोटाको घरमा फेला परेको शंकास्पद वस्तु सेनाद्वारा निष्क्रिय उपमेयर डंगोलको निर्देशन: आकाशे पुल तत्काल मर्मत गर्नु, बार घटाएर पारदर्शी बनाउनू भूमि आयोगको सूचनापछि काठमाण्डौंमा थप आक्रामक बन्दै उपत्यका विकास प्राधिकरण नेत्रहीन टी-२० विश्वकपमा नेपाल, टोली आज भारत प्रस्थान हुँदै ठूला तीन दल खुम्चिदा नयाँ दुई दलको भयो उदय पहाडी क्षेत्रमा बदलीको सम्भावना सजिलो सहकारीको छैटौं अधिवेशन, अध्यक्षमा पुनः पोख्रेल बुटवल तथा सैनामैनाका यी स्थानमा आइतबार विद्युत अनियमित हुने (सूचनासहित) देवदहकी दिपा मृगौला रोगले पीडित, सहयोगका लागि परिवारको अपिल दाङमा चार महिनामै थपिए करिब तीन सय उद्योग, ६१ करोड बढीको पूँजी लगानी भैरहवामा मंसिर १८ देखि अन्तर विद्यालय टि-२० क्रिकेट अमरज्योतीको १४ औं वार्षिक साधारणसभा तिलोत्तमाको मेलामा दर्शकको चाप बढ्दै, शनिबार मात्रै ५० हजारले अवलोकन गरेको दाबी ‘परदेशको पसिनाको उचित प्रतिफल निकाल्न राज्यको ध्यान जानुपर्छ’ बुद्ध सामुदायिक टेलिभिजनको अध्यक्षमा पुनः ओम ज्ञवाली डुब्न थालेपछि रुपन्देहीका सहकारीहरु एक ठाउँमा, संकट टर्नेमा अभियान्ताहरुकै आशंका