११ मंसिर २०७९, आईतवार

Nov 27, 2022

मोरङ । मोरङ जिल्लामा देशकै पहिलो `जिल्ला न्यायिक संजाल´ गठन भएको छ।उच्च अदालत मोरङ्का मूख्य न्यायाधीश तीलप्रसाद श्रेष्ठ र प्रदेश नं १ प्रदेश सरकारका महान्यायाधिवक्ता चुडामणि आचार्य संरक्षक रहेको उक्त संजालको संयोजक जिल्ला अदालत मोरङका जिल्ला न्यायाधीश मेदिनी प्रसाद पौडेल रहेका छन्।जिल्ला संजालमा विराटनगर महानगरपालिकाकी उपप्रमुख इन्दिरा कार्की उपाध्यक्ष एवम् जिल्लाका १७ वटा स्थानीय तहका उपप्रमुखहरु सदस्य रहेका छन्।

Advertisement

यसैगरी फोकल पर्सनको रुपमा उच्च अदालत मोरङका शाखा अधिकृत ओम सुवेदी र जिल्ला अदालत मोरङका शाखा अधिकृत युवराज पौडेल रहेका छन्। न्याय सम्पादनको कार्यलाई थप प्रभावकारी बनाई न्यायम्म आम जनताको पहुँच अभिवृद्धि गर्ने उद्देश्यले मोरङ जिल्लास्थित उच्च अदालत ,जिल्ला अदालत,मुख्य न्यायधिवक्ताको कार्यलय,स्थानीय तहका न्यायिक समितिहरु बीच समन्वय सहकार्य र सहयोगको वातावरण निर्माण गर्न वान्छनीय भएकाले उक्त न्यायिक सन्जाल गठन गरिएको उच्च अदालत मोरङका मुख्य न्यायाधीश तीलप्रसाद श्रेष्ठले बताए।

मोरङ जिल्ला न्यायिक संजाल गठनपछि न्याय सम्पादन प्रक्रियालाई जिल्ला भर एकरुपता कायम गर्ने,पालिकाहरु बीच आपसी अनुभवहरु आदानप्रदान गर्ने,अदालतबाट भएका फैसलाहरु कार्यनयनका निम्ति सहयोग समन्वय गर्ने लगायतका विभिन्न आवश्यक साझेदारीताको सुरुवात गरिने प्रदेश नं १ का मुख्य न्यायधिवक्ता चुडामणि आचार्यले बताए। उच्च अदालत मोरङ र बेलबारी नगरपालिका न्यायिक समितिको संयुक्त आयोजना आयोजित कार्यक्रमको अध्यक्षता प्रदेश नं १ का मुख्य न्यायधिवक्ता चुडामणि आचार्यले गरेका थिए।

उच्च अदालत मोरङका मुख्य न्यायाधीश तीलप्रसाद श्रेष्ठको प्रमुख आतिथ्यमा भएको कार्यक्रममा स्वागत मन्तव्य बेलबारी नगरपालिकाकी उपमेयर तारा पराजुलीले राखेकी थिईन्। जिल्ला न्यायिक संजाल गठन हुनुले आफूहरुलाई न्याय सम्पादन कार्यमा थप सहयोग पुग्ने र काम गर्ने थप उत्साह थपिएको भन्दै स्थानीय तहका उपप्रमुख उपाध्यक्षहरुले उच्च अदालत मोरङ र प्रदेश १ मुख्य न्यायधिवक्ताको कार्यलयलाई

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

इलाम १ र सुनसरी ४ मा रोकिएको मतगणना सुरु मोटरसाइकल दुर्घटनामा चालकको मृत्यु क्युएफएक्स बुटवलले तेस्रो वार्षिकत्सोवको अवसरमा टिकटमा छुट लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयले १८ औं स्थापना दिवस सप्ताहव्यापी मनाउँदै देउवाका ६ मन्त्री पराजित आमनिर्वाचनमा राप्रपाको फड्को लुम्बिनी प्रदेशमा एमाले बन्यो ठूलो दल यी तीन उम्मेदवार, जसले अर्घाखाँचीमा सबैभन्दा कम मत प्राप्त गरे उत्तर कोरियाको लक्ष्य विश्वको बलियो आणविक शक्ति प्राप्त गर्नु होः किम जोङ उन चितवनमा गैंडा मृत्यु प्रकरणमा मुछिएका ठेकेदारलाई लुम्बिनीमा ३ अर्बको ठेक्का ! १५७ क्षेत्रको मतपरिणाम सार्वजनिक, कुन पार्टीले कति सिट जित्यो ? अमेरिकामा हुवावे र जेडटीइले उत्पादन गरेका दूरसञ्चार उपकरण विक्रीमा प्रतिबन्ध रेल्वे कम्पनीले कर्मचारी भर्ना खुलायो, चालकदेखि टेक्निसियनसम्म १० जना माग प्रत्यक्षतर्फ १५४ सिटको टुङ्गो लाग्दा यी ११ स्थानमा बाँकी गुल्मीमा धान उत्पादन घट्यो, करिब २८ हजार मेट्रिकटन उत्पादन तुराँग वहुप्राविधिक शिक्षालय विपन्न विद्यार्थीकाे सहारा एमाले उपाध्यक्ष सुवासचन्द्र नेम्वाङ विजयी गिरिराजमणिलाई हराउँदै एमालेका लक्ष्मी महतो विजयी आफूमाथि गोली प्रहार भएपछि पहिलो पटक सार्वजनिक कार्यक्रममा देखिए खान प्रचण्ड र भारतीय राजदूत श्रीवास्तवबीच भेटवार्ता