१० मंसिर २०७९, शनिबार

Nov 26, 2022

परासी । आँपको रुखबाट खसेर गम्भीर घाईते भएका रामग्राम नगरपालिका वडा नम्बर १७ का छोटु सहानिको उपचारार्थ सहयोग रकम लिएर भैरहवाको एक सामाजिक संस्था घरमै पुगेको छ ।रातभर परेको अबिरल बर्षाको कारण बिग्रेको सडक पार गर्दै लायन्स क्लब अफ भैरहवा ग्रिन सिटिका अध्यक्ष शिवनाथ गुप्ताको टिम छोटुको घरमै पुगेर उनको स्वास्थ्य अवस्थाको जानकारी लिँदै तथा नगद रु ५१ हजार रकम सहयोग समेत गरेको छ ।

Advertisement


खपडाले छाएको एक कोठे घरको भित्र पट्टि आर्थिक अभाबको कारण उपचार अधुरो हुदा छटपटाईरहेका छोटुलाई भेट्दै लायन्स क्लब अफ ३२५ बि २ स्ट्राजेडिक चिफ महेश चन्द्र थापाले भने ‘हामी सेवा गर्ने उद्श्यले ग्रिनसिटिको नेतृत्वमा भैरहवादेखि यहाँ आएका हौ । छोटुको थप उपचार कहाँ हुन सक्छ त्यो बुझेर थप सहयोग गर्न पनि तयार छौ । थापाले हामी सेवा गर्छौ भन्ने मुख्य अभियानका साथ लायन्स अभियान सन्चालित भएको बताउदै समाजका हरेक क्षेत्रमा आईपर्ने मानविय समस्या निराकरण गर्न आफुहरुले सक्दो सहयोग गरिरहेको बताए । सो अवसरमा रामग्राम नगरपालिका उपप्रमुख रम्भा कुवरले स्थानिय सरकारले पनि छोटुको उपचारमा सहयोग गर्ने बताईन् । उनले भनिन ‘लायन्स क्लब अफ भैरहवा ग्रिनसिटिले सहयोग गरेर ठुलो पुन्य कमाएको छ । हामी रामग्राम नगरपालिकाको तर्फबाट पनि छोटुको थप उपचारमा आवश्यक सहयोग गर्न तयार छौ ।’

गत जेठ महिनामा आफ्नै घर नजिकैको आँपको रुख चढेको समयमा उनी रुखबाट खस्दा टाउकोमा गम्भीर चोट लागेको थियो । उनको उपचार युसिएमएस भैरहवामा भएको थियो । उपचारको क्रममा उनको थप चिकित्सिय उपचार नभई अब उप्रान्त फिजियोथेरापि नियमित गर्नुपर्ने बताईएको छ । छोटुको थप उपचार काभ्रेको पुनर्सथापना केन्द्र तथा उपचार केन्द्र र काठमाडौंको न्युरो अस्पतालहरुमा मात्रै संभब रहेको बताईएको छ । टाउकोमा गम्भीर चोटको कारण उनी दिशा पिसाब, खानपिन पनि आफै गर्न सक्दैनन । रकम अभाबले गर्दा उनी थप उपचारकोलागि काठमान्डू जान नसकेको परिवारले बताएका छन ।

घरमै पुगेर सहयोग गर्न पाउँदा आफुहरुलाइ अत्यनतै खुसि अनुभुत भएको क्लबका अध्यक्ष शिवनाथ गुप्ताले बताए । उनले भने‘क्लबका सदस्यहरुबाट उठेको रकम छोटुको घरमै आएर उनको परिवारलाई भेटि हस्तान्तरण गर्दा खुसि लागेको छ । उनको थप उपचारमा ढिलाई नहोस् भनी सरोकारवालासंग पनि समन्वय गरिरहेका छौ ।’

क्लबका द्वितीय उपाध्यक्ष नरेश के सीको संयोजन तथा सचिब भिम बहादुर थापाको सन्चालनमा सम्पन्न उक्त कार्यक्रममा लायन्स क्लब अफ सिद्धार्थनगरका अध्यक्ष नेत्र प्रपाद आचार्य, रामग्राम महिला जेसिसकि पुर्व अध्यक्ष प्रभा ज्ञवालि, बुटवल लेडि जेसिसकि पुर्व अध्यक्ष लक्ष्मि थापा लगायतका क्लबका सदस्यहरुको सहभागिता रहेको थियो

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

कान्ति माध्यमिक विद्यालयमा स्वागत कार्यक्रम तिलोत्तमामा मंसिर १५ देखि औद्योगिक व्यापार मेला, २५ करोड बढी आर्थिक कारोबरको लक्ष्य रवि लामिछानेको चुनावी खर्च ११ लाख ८१ हजार गण्डकीमा सांसदः १५ जना ५० वर्ष मुनिका, ८ जनाले ६० नाघे पाका चिन्तामणी बाको जीत द्वन्द्वकालको पीडामा न्याय भानुभक्त ढकाललाई हराए सुनिल शर्माले, रेखा थापा तेस्रो पाँच वर्ष अघि ३६ सिट जितेको माओवादी १८ सिटमा सीमित, सुदूरपश्चिममा निल कांग्रेस नेता अजुर्ननरसिंह केसी नुवाकोटबाट निर्वाचित आवासीय भवनमा आगलागी, १० जनाको मृत्यु रुपन्देही-३ मा ८४ हजार ७४ मत गणना, दिपक बोहोराको अग्रता कायमै तराईमा हुस्सु लाग्न थाल्यो, सावधानी अपनाउन अनुरोध एमाले उपाध्यक्ष विष्णु पौडेल रुपन्देही-२ बाट निर्वाचित रुपन्देही-२ मा विष्णु पौडेलको अग्रता कायमै, ३ हजार ९१६ मत गन्न बाँकी जन्ती बोकेको जिप दुर्घटना आवश्यक परे गठबन्धन गर्ने रवि लामिछानेको भनाइ रुपन्देही-२ मा विहानदेखि अवरुद्ध मतगणना सुरू आगामि सरकारका आर्थिक चुनौती जेलमै बसेर रेशमले जिताइदिए बुवा र श्रीमतीलाई देउवा क्याविनेटका १२ मन्त्री : कसले जिते, कसले हारे ? समानुपातिकतर्फ राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी तेस्रो, कुन दलको मत कति ?