११ मंसिर २०७९, आईतवार

Nov 27, 2022

भैरहवा । रेडिमिक्स व्यवसायी संघ नेपाल, प्रदेश नम्बर ५ ले रेडिमिक्स व्यवसाय दर्ता प्रक्रियामा नियन्त्रण गर्न सरकारलाई अनुरोध गरेको छ । जथाभावी रुपमा दर्ता गर्दा व्यवसायीहरुबीच नै अस्वस्थ प्रतिस्प्रर्धा बढेको र सेवामुखी व्यवसायको अनुभव गर्न नपाएको व्यवसायीको गुनासो छ ।

Advertisement

भैरहवामा पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गर्दै संघले रेडिमिक्स व्यवसाय दर्ता गर्दा कुन क्षेत्रमा कतिवटा सम्म आवश्यक रहेको सोको निक्र्यौल गरि स्विकृति दिन सरकारलाई आग्रह गरेको छ । निर्माणको चापको तुलनामा रेडिमिक्स व्यवसाय धेरै भएको हुदा निश्चित दुरी हेरि मात्र दर्ता गर्न संघले सरकारलाई आग्रह गरेको हो । सरकारले थोरै बजार क्षेत्र रहेको स्थानमा पनि आवश्यकता भन्दा बढी व्यवसाय गर्ने स्विकृति दिदा यसले अस्वस्थ प्रतिस्प्रर्धा बढाएको रेडिमिक्स ब्यवसायी संघका अध्यक्ष भरत कुमार पोखरेलले जनाए ।

धेरै टाढा सम्म लैजान नसक्ने प्रकृतिको व्यवसाय रहेको र सानो ठाउँमा पनि धेरै व्यवसाय रहेको कारण व्यवसायी मारमा परेका पोखरेलले बताए । यस्तै रेडिमिक्स व्यवसायमा गाडीमा रहेको सामाग्री बिग्रिने डर रहेको कारणले यो रेडिमिक्स बोकेको गाडीलाई एम्बुलेन्स सरहको सुविधा दिन पनि माग गरेको छ । बाटो जाम, आन्दोलन, चेकजाँच लगायतको कारणले भित्र रहेको सामाग्री जमेर बिग्रिने हुदाँ यसलाई एम्बुलेन्स सरहकै सुविधा दिनु पर्ने रेडिमिक्स व्यवसायीहरुको जिकिर छ ।

पोखरेलको नेतृत्वमा प्रदेश समिति

प्रदेश नम्बर ५ का रेडिमिक्स व्यवसायीहरु संगठित भएका छन् । शुक्रबार भैरहवामा भएको पहिलो बैठकमा प्रदेश नम्बर ५ मा रहेको रेडिमिक्सका सञ्चालकहरुले रेडिमिक्स व्यवसायी संघ–नेपाल गठन गरि भरत कुमार पोखरेलको अध्यक्षतामा कार्यसमिति समेत चयन गरेको छ ।

समितिको उपाध्यक्षमा मोहन प्रसाद भुषाल, सचिव बाबुराम चौधरी र कोषाध्यक्षमा बलराम उपाध्यायलाई चयन गरेको छ । यस्तै सदस्यहरुमा अस्मिता पोखरेल, देवेन्द्र शाहु, संजय अधिकारी, मित्रलाल न्यौपाने, दिपक काफ्ले, दिनेश भुषाल र कमल ढकाललाई चयन गरेको छ । प्रदेश नम्बर ५ मा अहिले १४ वटा रेडिमिक्स सञ्चालनमा रहेकोमा रुपन्देहीमा मात्र ७ वटा रेडिमिक्स व्यवसाय सञ्चालनमा रहेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयले १८ औं स्थापना दिवस सप्ताहव्यापी मनाउँदै देउवाका ६ मन्त्री पराजित आमनिर्वाचनमा राप्रपाको फड्को लुम्बिनी प्रदेशमा एमाले बन्यो ठूलो दल यी तीन उम्मेदवार, जसले अर्घाखाँचीमा सबैभन्दा कम मत प्राप्त गरे उत्तर कोरियाको लक्ष्य विश्वको बलियो आणविक शक्ति प्राप्त गर्नु होः किम जोङ उन चितवनमा गैंडा मृत्यु प्रकरणमा मुछिएका ठेकेदारलाई लुम्बिनीमा ३ अर्बको ठेक्का ! १५७ क्षेत्रको मतपरिणाम सार्वजनिक, कुन पार्टीले कति सिट जित्यो ? अमेरिकामा हुवावे र जेडटीइले उत्पादन गरेका दूरसञ्चार उपकरण विक्रीमा प्रतिबन्ध रेल्वे कम्पनीले कर्मचारी भर्ना खुलायो, चालकदेखि टेक्निसियनसम्म १० जना माग प्रत्यक्षतर्फ १५४ सिटको टुङ्गो लाग्दा यी ११ स्थानमा बाँकी गुल्मीमा धान उत्पादन घट्यो, करिब २८ हजार मेट्रिकटन उत्पादन तुराँग वहुप्राविधिक शिक्षालय विपन्न विद्यार्थीकाे सहारा एमाले उपाध्यक्ष सुवासचन्द्र नेम्वाङ विजयी गिरिराजमणिलाई हराउँदै एमालेका लक्ष्मी महतो विजयी आफूमाथि गोली प्रहार भएपछि पहिलो पटक सार्वजनिक कार्यक्रममा देखिए खान प्रचण्ड र भारतीय राजदूत श्रीवास्तवबीच भेटवार्ता विवाद र दुरी कायम गरेर होइन, संवाद र सहमतिमा अघि बढौं : एमाले उपाध्यक्ष पौडेल गृहमन्त्री खाँणले दिए दीपक बोहोरालाई बधाई बुटवलको बेलवासका गौतम दम्पतीकाे भैँसीपालनका ४५ वर्ष