११ मंसिर २०७९, आईतवार

Nov 27, 2022

बुटवल । बाढीपहिरोका कारण प्राकृतिक विपत्तीमा परेका बागलुङका बाढीपहिरो पीडितलाई बाग्लुङ समाज पोर्चुगलले आर्थिक सहयोग प्रदान गरेको छ । समाजले पोर्चुगलमा आर्थिक संकलन गरेर जिल्लाको ढोरपाटन र जैमिनी नगरपालिका तथा तमान र निसिखोला गाउँपालिकाका बाढीपहिरो पीडितलाई ९ लाख ४० हजार ७ सय ८४ रुपैयां नगद सहयोग गरेको हो ।

Advertisement

बाढीपहिरोका कारण ठूलो धनजनको क्षति भई आपतविपद्मा परेकालाई थोरै मात्र भएपनि सहयोग पूगोस् भन्ने उद्धेश्यले सहयोग स्वरुप नगद रकम प्रदान गरिएको समाजका अध्यक्ष प्रेम खड्काले बताए । पोर्चुगलमा आर्थिक सकंलन अभियान नै सञ्चालन गरेर संकलन गरिएको उक्त रकम मंगलबार एक कार्यक्रमका बिच बाढीपहिरो पीडितहरुलाई हस्तान्तरण गरिएको अध्यक्ष खड्काले जानकारी गराए ।

सहयोग रकम मध्ये ढोरपाटन नगरपालिकाका बाढीपहिरो पीडितलाई ८ लाख रुपैयां र जैमिनी नगरपालिकाका पीडितलाई १ लाख रुपैयां प्रदान गरिएको छ भने तमान र निसिखोला गाउँपालिकाका ५ घरपरिवारलाई ४० हजार रुपैया प्रदान गरिएको छ ।

जसअन्तर्गत ढोरपाटन नगरपालिकाका २३ जना मृतकका परिवारलाई ९ हजारका दरले र घर पूर्ण रुपमा क्षति भएका ७३ घरपरिवारलाई ८ हजार रुपैयांका दरले सहयोग रकम हस्तान्तरण गरिएको खड्काले जानकारी दिए ।

यस्तै जैमिनी नगरपालिकाका ३ जना मृतकका परिवारलाई १५ हजारका दरले र घर पूर्ण रुपमा क्षति भएका ७ घरपरिवारलाई ९ हजारका दरले सहयोग रकम हस्तान्तरण गरिएको छ । सहयोग रकम तेक्वान्दोका अन्तर्राष्ट्रिय प्रशिक्षक तथा रेफ्री घमबहादुर थापाको समन्वयमा हस्तान्तरण गरिएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयले १८ औं स्थापना दिवस सप्ताहव्यापी मनाउँदै देउवाका ६ मन्त्री पराजित आमनिर्वाचनमा राप्रपाको फड्को लुम्बिनी प्रदेशमा एमाले बन्यो ठूलो दल यी तीन उम्मेदवार, जसले अर्घाखाँचीमा सबैभन्दा कम मत प्राप्त गरे उत्तर कोरियाको लक्ष्य विश्वको बलियो आणविक शक्ति प्राप्त गर्नु होः किम जोङ उन चितवनमा गैंडा मृत्यु प्रकरणमा मुछिएका ठेकेदारलाई लुम्बिनीमा ३ अर्बको ठेक्का ! १५७ क्षेत्रको मतपरिणाम सार्वजनिक, कुन पार्टीले कति सिट जित्यो ? अमेरिकामा हुवावे र जेडटीइले उत्पादन गरेका दूरसञ्चार उपकरण विक्रीमा प्रतिबन्ध रेल्वे कम्पनीले कर्मचारी भर्ना खुलायो, चालकदेखि टेक्निसियनसम्म १० जना माग प्रत्यक्षतर्फ १५४ सिटको टुङ्गो लाग्दा यी ११ स्थानमा बाँकी गुल्मीमा धान उत्पादन घट्यो, करिब २८ हजार मेट्रिकटन उत्पादन तुराँग वहुप्राविधिक शिक्षालय विपन्न विद्यार्थीकाे सहारा एमाले उपाध्यक्ष सुवासचन्द्र नेम्वाङ विजयी गिरिराजमणिलाई हराउँदै एमालेका लक्ष्मी महतो विजयी आफूमाथि गोली प्रहार भएपछि पहिलो पटक सार्वजनिक कार्यक्रममा देखिए खान प्रचण्ड र भारतीय राजदूत श्रीवास्तवबीच भेटवार्ता विवाद र दुरी कायम गरेर होइन, संवाद र सहमतिमा अघि बढौं : एमाले उपाध्यक्ष पौडेल गृहमन्त्री खाँणले दिए दीपक बोहोरालाई बधाई बुटवलको बेलवासका गौतम दम्पतीकाे भैँसीपालनका ४५ वर्ष