११ मंसिर २०७९, आईतवार

Nov 27, 2022

बुटवल । विश्व यतिबेला कोरोना भाइरसको कारण चपेटामा छ । नेपालमा पनि कोरोना भाइरस रोकथाम तथा नियन्त्रण लागि गरिएको लकडाउन ६ महिना पछि खुलेको छ । आर्थिक, सामाजिक, सांस्कृतिक एवम् पर्यटकीय क्षेत्रमा प्रशस्त समस्या र चुनौती थपिएका छन् । चाडपर्व पनि भित्रिसकेको छ तर धेरैका मनमा हर्ष छाउन सकेका छैनन् । खुसी बसाइँ सरेर अन्तै गएजस्तै भएका छन् ।

Advertisement

देशको विषम परिस्थितिमा समेत श्रीनगर फिल्मस् प्रोडक्सन प्रा.लि.ले चिरन बरालको गीत, संगीत र स्वरमा छैन कुनै हर्ष बोलको दशैं, तिहार गीत बजारमा ल्याएको छ । गीतमा उमेर ढल्कै गएको, सन्तानहरुले छाडेर देश परदेश गएको र अन्तिममा सम्पत्ति, समाज छाडेर वृद्धाश्रम जानुपर्ने बाध्यकारी अवस्था कसरी देशमा आइरहेको छ भन्ने कुराको तीतो तर सत्य सूचना गीत मार्फत सम्प्रेषण गरिएको छ । देशमा रोजगारको अभाव, युवाहरु परदेश पलायन, परदेश गएका युवाहरु घरबारभन्दा आफ्नै मोजमस्तीमा रम्न थालेको, दुःख पर्दा घरपरिवारलाई बिर्सिदै गएको कुरालाई गीत मार्फत चिरनले प्रष्ट पारेका छन् ।

मनीष पन्थको छायाँकन, निर्देशन, सम्पादन रहेको उक्त गीतले बुटवलमा उत्कृष्ट गीतहरु बुटवलमै रेकर्डिङ्ग हुने मात्र होइन भिडियो समेत यही निर्माण हुन सक्छ भन्ने गतिलो सन्देश दिएका छन् । यतिबेला लकडाउनका कारण फिल्म हलहरु सञ्चालन हुन सकेका छैनन । कलाकारहरु कामविहिन भएका छन् । संसारका दर्शकहरुले हेरेर मनोरञ्जन लिइरहेका छन् । कलाकारका कला मर्न दिएको छैन, पैसाको समस्याले गीत रेकर्डिङ्ग गर्न नसक्ने र म्यूजिक भिडियो बनाउन नसक्नेहरुलाई सो युटूव च्यानलले सहयोग गर्दै विषम परिस्थितिमा समेत सांस्कृति उत्थानका कामहरुलाई सक्दो सहयोग पुराएको छ ।

छैन कुनै हर्ष गीतमा मुख्य पात्रका रुपमा चिरन बराल, निरज खनाल, शान्तराम गिरी, धु्रव घिमिरे, शेरबहादुर क्षेत्री, सागर, प्रदीप, शिभा बराल, स्वभाव पन्थ, मेनुका थापा, ललिताले बेजोड अभिनय गरेका छन् । गीतको एरेन्ज र रेकर्डिङ्ग गर्ने काम नरेश पाण्डेले गरेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

किमले पुनः सार्वजनिक गरे छोरीसँगको तस्वीर, उत्तराधिकारी बनाउने तयारी ? तीन जिल्ला बाहेकको मतपरिणाम मङ्सिर १३ गतेसम्म आइसक्ने रुस र युक्रेनद्वारा युद्धबन्दी आदानप्रदान इरानमा पक्राउ परेका र्‍यापरको परिवार जोखिममा इलाम १ र सुनसरी ४ मा रोकिएको मतगणना सुरु मोटरसाइकल दुर्घटनामा चालकको मृत्यु क्युएफएक्स बुटवलले तेस्रो वार्षिकत्सोवको अवसरमा टिकटमा छुट लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयले १८ औं स्थापना दिवस सप्ताहव्यापी मनाउँदै देउवाका ६ मन्त्री पराजित आमनिर्वाचनमा राप्रपाको फड्को लुम्बिनी प्रदेशमा एमाले बन्यो ठूलो दल यी तीन उम्मेदवार, जसले अर्घाखाँचीमा सबैभन्दा कम मत प्राप्त गरे उत्तर कोरियाको लक्ष्य विश्वको बलियो आणविक शक्ति प्राप्त गर्नु होः किम जोङ उन चितवनमा गैंडा मृत्यु प्रकरणमा मुछिएका ठेकेदारलाई लुम्बिनीमा ३ अर्बको ठेक्का ! १५७ क्षेत्रको मतपरिणाम सार्वजनिक, कुन पार्टीले कति सिट जित्यो ? अमेरिकामा हुवावे र जेडटीइले उत्पादन गरेका दूरसञ्चार उपकरण विक्रीमा प्रतिबन्ध रेल्वे कम्पनीले कर्मचारी भर्ना खुलायो, चालकदेखि टेक्निसियनसम्म १० जना माग प्रत्यक्षतर्फ १५४ सिटको टुङ्गो लाग्दा यी ११ स्थानमा बाँकी गुल्मीमा धान उत्पादन घट्यो, करिब २८ हजार मेट्रिकटन उत्पादन तुराँग वहुप्राविधिक शिक्षालय विपन्न विद्यार्थीकाे सहारा