१० मंसिर २०७९, शनिबार

Nov 26, 2022

बुटवल । लामो तथा छोटो दुरीका सवारीका साधनहरु सञ्चालनमा आएसँगै सवारी दुर्घटनामा वृद्धि भएको छ । ५ नं. प्रदेश प्रहरी कार्यालय दाङले जानकारी गराएको तथ्याङ्क अनुसार पछिल्लो २४ घण्टामा प्रदेश ५ का विभिन्न ठाउँमा भएका छुट्टाछुट्टै सवारीसाधन दुर्घटनामा परी १६ जना घाईते भएका छन् ।

Advertisement

रुपन्देहीमा छुट्टाछुट्टै सवारी दुर्घटनामा ७ जना घाईते
रुपन्देहीको बुटवल उपमहानगरपालिका ११ योगिकुटीमा स्कारपियोले मोटरसाइकललाई ठक्कर दिँदा २ जना घाईते भएका छन् । बा२१च ३८६३ नंम्बरको स्कारपियोले लु२९प १००८को मोटरसाइकललाई ठक्कर दिँदा मोटरसाईकल चालक सैनामैना नगरपालिका ९ का ३० वर्षीय सुवास गौतम र पछाडी सवार बागलुङ्का ३० वर्षीय अजुर्न कुँवर घाईते भएका हुन् । स्कारपियो, चालक र मोटरसाइकललाई नियन्त्रणमा लिई वडा प्रहरी कार्यालय बुटवलबाट थप अनुसन्धान भइरहेको प्रहरीले जनाएको छ ।

यस्तै रुपन्देहीको कञ्चन गाउँपालिका ५ अस्नैयामा लु२४प ९६५८ नंम्बर को स्कुटरले दुई वटा साईकललाई ठक्कर दिँदा ५ जना घाइते भएका छन् । घाइते हुनेहरुमा स्कुटर चालक कञ्चन १ गजेडीकि १८ वर्षीय साहिल दर्जि रहेका छन् । यस्तै स्कुटर पछाडी सवार सोही ठाउँर्क १९ वर्षीय पुरन पुन पनि रहेका छन् । साईकल यात्री सोही ठाउँकै ३१ वर्षीय कमला नेपाली, अर्को साइकल यात्री सोही ठाउँकै १७ वर्षीएय किशोरी र साईकल पछाडी सवार १३ वर्षीइ बालिका पनि घाईते भहेकी छिन् । घाइतेहरुको बुटवल हस्पिटल प्रा।लिमा उपचारपछि डिस्चार्ज भएका छन् । स्कुटर नियन्त्रणमा लिएको र ईलाका प्रहरी कार्यालय रुद्रपुरबाट अनुसन्धान भईरहेको प्रहरीले जनाएको छ ।

दाङमा ३ जना घाइते
दाङको तुलसीपुर उपमहानगरपालिका ७ पर्सेनीमा मोटरसाइकल र स्कारपियो एक आपसमा ठक्कर खाँदा मोटरसाइकल चालक मान बहादुर वली घाईते भएका छन् । घोराहीदेखी तुलसीपुरतर्फ आउँदै गरेको रा३प ६३७८ नम्बरको मोटरसाइकल र विपरित दिशाबाट आउँदै गरेको बा११च ५८२३ नंम्बरको स्कारपियो एक आपसमा ठोक्किदा घाइते भएका वलीको राप्ती प्रादेशिक अस्पतालमा उपचार भईरहेको छ । दुवै सवारी साधन र स्कारपियो चालक प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको र इलाका प्रहरी कार्यालय तुलसीपुरबाठ अनुसन्धान भईरहेको प्रहरीले जनाएको छ ।

यस्तै दाङ घोराही उपमहानगरपालिकामा १७ कर्जाईमा रा ४ प ३४२ नम्बरको मोटरसाइकलले ठक्कर दिँदा २ बालिका घाइते भएका छन् । घाइतेहुनेहरुमा सोहि ठाउँकै स्यानी चौधरीको छोरी वर्ष ७ की बालिका र सोही ठाउँकै शंकर प्रसाद चौधरीको छोरी बर्ष ८ की बालिका रहेका छन् । उनीहरुको राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान घोराहीमा उपचार भइरहेको छ । मोटरसाइकल र चालक नियन्त्रणमा लिएको र जिल्ला प्रहरी कार्यालय दाङबाट थप अनुसन्धान भइरहेको प्रहरीले जनाएको छ ।

कपिलवस्तुमा एक जना घाइते
कपिलवस्तुको वाणगंगा नरपालिका १ जितपुरमा मोटरसाइकलले पैदययात्रीलाई ठक्कर दिँदा एक जना घाइते भएका छन् । लु ४० प ५८७९ नंम्बरको मोटरसाइकलले शान्तिटोल बस्ने ६० वर्षीय सुर्यबहादुर शाहीलाई ठक्कर दिँदा घाइते भएका उनको तिनाउ अस्पताल बुटवलमा उपचार भईरहेको छ । मोटरसाइकल र चालक नियन्त्रणमा लिई इलाका प्रहरी कार्यालय पिपरबाट थप अनुसन्धान भईरहेको प्रहरीले जनाएको छ ।

बाँकेमा प्रहरी हबल्दारसहित ३ जना घाइते
बाँकेको राप्तीसोनारी गाउँपालिका ६ पनेरीयामा भगवानपुरबाट नेपालगंजतर्फ जाँदै गरेको भे ४ प ९८१५ नम्बरको मोरसाइकलको ठक्करबाट सोही ठाउँकै जनक थारुको ७ वर्षकी छोरी घाइते भएकी छिन् । उनको नर्सिंङहोम नेपालगंजमा उपचार भई रहेको र चालक र मोटरसाइकललाई नियन्त्रणमा लिई अनुसन्धान भइरहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय बाँकेले जनाएको छ ।

यस्तै बाँकेको राप्तिसोनारी गाउँपालिका १ कुशुमबजारमा ना ५ ख ७९६ नंम्बरको बसले विपरीत दिशातर्फ जाँदै गरेको लु ९८ प ६४३१ नंम्बरको मोटरसाइकललाई ठक्कर दिँदा मोटरसाइकल चालक दाङको घोराही उपमहानगरपालिका १२ का ३४ वर्षीय प्रयास लम्साल गम्भीर घाइते भएका छन् । गाडी र चालक नियन्त्रणमा लिएको र ईलाका प्रहरी कार्यालय कोहलपुरबाट थप अनुसन्धान भईरहेको प्रहरीले जनाएको छ ।

त्यसैगरी बाँकेको नेपालगञ्ज उपमहानगरपालिका १ गुलरिया बसपार्कमा बर्दियाबाट नेपालगञ्जतर्फ आउँदै गरेको मोटरसाइकलले ठक्कर दिँदा एक जना प्रहरी हबल्दार घाइते भएका छन् । भे ७ प ३९८० नम्बरको मोटरसाइकललेले ठक्करबाट ईलाका प्रहरी कार्यालय हिरमिनिया बाँके दरबन्दी भई हाल यस जिल्ला प्रहरी कार्यालय बाँकेमा कार्यरत दाङको बङ्गलाचुली गाउँपालिका ४ का ३७ वर्षीय प्रहरी हबल्दार चोकराज पुन घाइते भएका हुन् । उनको नर्सिङहोम नेपालगंज बाँकेमा उपचार भईरहेको र मोटरसाइकल र चालकलाई नियन्त्रमा लिएको प्रहरीले जनाएको छ ।

बर्दियामा २ जना घाइते
बर्दिया राजापुर नगरपालिका ८ धोबिनिपुरमा मोटरसाइकलको ठक्करबाट दुई जना घाइते भएका छन् । घाइतेहुनेहरुमा सोही ठाउँकै १६ वर्षीय एक बालक र ५९ वर्षीय छेदुवा थारु रहेका छन् । मोटरसाइकल, चालक र सवारलाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको र इलाका प्रहरी कार्यालय राजापुरबाट अनुसन्धान भइरहेको प्रहरीले जनाएको छ ।

यसैबीच प्रदेश ५ मा सोमबार छुट्टाछुट्टै ठाउँमा गरि ६ सवारी दुर्घटना परेका थिए । जसमा २ को मृत्यु भएको थियो भने ७ जना घाईते भएका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

प्रतिनिधिसभामा कर्णाली प्रदेशमा एमाले शून्य, मुख्यमन्त्री बारे चर्चा शुरू पराजित उम्मेदवारको घरमा ढुंगामुढा र कुटपिट, दोषीमाथि कारवाहीको माग गर्दै सडक अवरुद्ध  रुपन्देही-३ मा गृहमन्त्री खाँणलाई पराजित गर्दै राप्रपाका बोहोरा विजयी माओवादी लुम्बिनी प्रदेश अध्यक्ष बरालले दिए राजीनामा कान्ति माध्यमिक विद्यालयमा स्वागत कार्यक्रम तिलोत्तमामा मंसिर १५ देखि औद्योगिक व्यापार मेला, २५ करोड बढी आर्थिक कारोबरको लक्ष्य रवि लामिछानेको चुनावी खर्च ११ लाख ८१ हजार गण्डकीमा सांसदः १५ जना ५० वर्ष मुनिका, ८ जनाले ६० नाघे पाका चिन्तामणी बाको जीत द्वन्द्वकालको पीडामा न्याय भानुभक्त ढकाललाई हराए सुनिल शर्माले, रेखा थापा तेस्रो पाँच वर्ष अघि ३६ सिट जितेको माओवादी १८ सिटमा सीमित, सुदूरपश्चिममा निल कांग्रेस नेता अजुर्ननरसिंह केसी नुवाकोटबाट निर्वाचित आवासीय भवनमा आगलागी, १० जनाको मृत्यु रुपन्देही-३ मा ८४ हजार ७४ मत गणना, दिपक बोहोराको अग्रता कायमै तराईमा हुस्सु लाग्न थाल्यो, सावधानी अपनाउन अनुरोध एमाले उपाध्यक्ष विष्णु पौडेल रुपन्देही-२ बाट निर्वाचित रुपन्देही-२ मा विष्णु पौडेलको अग्रता कायमै, ३ हजार ९१६ मत गन्न बाँकी जन्ती बोकेको जिप दुर्घटना आवश्यक परे गठबन्धन गर्ने रवि लामिछानेको भनाइ रुपन्देही-२ मा विहानदेखि अवरुद्ध मतगणना सुरू