२३ श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 8, 2022

काठमाडौ । विश्वभर महामारीको रुप लिएको कोरोनाभाइरस तीव्र रुपमा फैलिरहेको छ । छोटो समयमै ठुलो रुप लिएको कोरोनाबाट अहिलेसम्म ३ करोड १४ लाख ७२ हजार संक्रमित भैसकेका छन् । यस्तै, ९ लाख ६८ हजार ९ सय १३ जनाको मृत्यु भैसकेको छ ।

Advertisement

वर्ल्डोमिटरका अनुसार २ करोड ३० लाख ९७ हजार उपचारपछि निको भएका छन् । विश्वको २१६ देशमा फैलिएको कोरोनाबाट थोरै देश मात्र यसबाट बच्न सकेका छन् । यस भाइरस गत डिसेम्बर चीनको वुहान शहरबाट फैलिएको बताइन्छ । त्यसपछि इटली, स्पेन हुँदै अहिले अमेरिका, ब्राजिल र भारतलाई इपिसेन्टर बनाएको छ ।

पछिल्ला दिनहरुमा कोरोनाबाट ब्राजिल र भारतमा मृत्युदर उच्च रहेको छ भने संक्रमितदर पनि उच्च रहेको छ । कोरोनाबाट पछिल्लो २४ घण्टामा ४ हजार २८ जनाको मृत्यु भएको छ भने २ लाख २६ हजार नयाँ संक्रमित थपिएका छन् । यो मंगलबार बिहानसम्मको अपडेट हो ।

बितेको २४ घण्टामा कुन देशमा कतिको मृत्यु भयो ?

अमेरिका -३८८
ब्राजिल -४५५
रसिया- ७१
इटली -१७
जर्मनी -११
भारत -१०५६
बेलायत -११
चिलि -१२
इरान -१७७
अर्जेन्टिना -४२९
पाकिस्तान -४
साउदी अरेबिया -२७
मेक्सिको -२३५
स्पेन -५६
फ्रान्स -५३
टर्की -६८
बंगलादेश -४०
युक्रेन -२६
इजरायल -१७
क्यानडा -११
दक्षिण अफ्रिका -३९
कोलम्बिया -१८९
इजिप्ट -१७
डोमोसियन रिपब्लिक -७
इराक -७०
फिलिपिन्स -१५
इन्डोनेसिया -१२४
रोमानिया -२३
बोलिभिया -३१
बेल्जियम -४
इक्वेडर -५
कतार -१
बेलारुस -५
होन्डुरस -१८
ग्वाटेमाला -५
युएई- १
ओमान -७
नेदरल्याण्ड -२
पानामा -१५
पोर्चुगल -८
भेनेजुयला -८
बहराइन -३
नाइजेरिया- २
अल्जेरिया -७
अर्मेनिया -६
अजरबैजान- १
अफगानिस्तान -३
उव्जेकिस्तान -४
स्विजरल्याण्ड -५
माल्दोभा- ८
नेपाल -१६
कोस्टा रिका- १८
इथियोपिया -१२
अस्ट्रिया -१
केन्या -२
पोल्याण्ड -५
मोरक्को -२५
सर्बिया -२
चेक्भिया -१९
एल साल्भाडोर -१
पाराग्वे -१७
प्यालेस्टाइन- ३
लिबिया -१६
अस्ट्रेलिया -२
दक्षिण कोरिया -२
लेबनान -१०
बोस्निया -७
डेनमार्क -२
ग्रिस -६
क्रोएसिया -५
जाम्बिया -१
नर्थ मेसोडोनिया -७
मडागास्कर -२
बुल्गेरिया -४
अल्वानिया- २
नामिबिया -१
माल्दिभ्स -१
फिनल्याण्ड- २
गाबोन -१
गुनिया -१
ट्युनिसिया -४
हंगेरी -३
मोजाबिक्यू -१
मोन्टेग्रो -२
म्यानमार- ६
काबो भेर्डे -१
जकैमा -३
क्युबा -१
जोर्डन -२
रुवान्डा -१
अंगोला -२
जर्जिया -१
सिरिया -३
उर्बा -१
बहमास -१
माल्टा -३
गुयना- १
बेलिज- १

(एजेन्सीहरुको सहयोगमा)

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नेपालमा एमबीबीएस अध्ययन गर्ने विदेशी विद्यार्थीको संख्या ६ गुणाले बढ्यो बुबाले जंगलमा छोडेकी १५ महिनाकी बच्चीको गयो ज्यान भारतीय पर्यटकमा कोरोना, नेपाल प्रवेश गर्न रोक नहरको बाध भत्किँदा दर्जनौँ घर डुबानमा, सयौं बिघा धानबाली नष्ट अपमानजनक शब्द राखी बनाइएका नागरिकता सच्याउन गृहमन्त्रालयको निर्देशन उपमेयरले ढुवानी नगर्दा चामल अभाव चौराहा-गोलपार्क सडकः भदौ मसान्तसम्म पिच गर्ने प्रतिबद्धता सरकारी मूल्याङ्कनमा कति छ दरबारमार्ग र न्यूरोडको जग्गाको भाऊ ? पार्टी बैठक सानेपामा मात्र गर्ने निर्णयबाट पछि हट्यो कांग्रेस, फेरि बालुवाटारमा बस्न थाले बैठक राष्ट्रियसभामा तीन प्रतिवेदन पेश थप ९३४ जनामा कोरोना, एकको मृत्यु फोहर व्यवस्थापन : सोचमा नै छ खोट बजेट भाषण अनुसार नै तलब वृद्धि हन्छ : अर्थमन्त्री शर्मा काँग्रेस नेताहरूकाे बैठकः सय सिट राखेर मात्र गठबन्धन गर्न सुझाव भोलि देशैभरका नासु बिदामा बस्ने पूर्व–पश्चिम लोकमार्गमा बस दुर्घटना, पाँच जना घाइते निर्मला प्रकरणमा मुछिएका दिलीपले युवतीलाई दुर्व्यवहार गरेको आरोप, अनुसन्धान जारी विश्वका लागि ताइवान किन यति महत्त्वपूर्ण छ ? गैरसांसदको कार्यकाल सकिएसँगै मन्त्री छान्न संसदीय दलको बैठक हेटौंडामा पाँच सवारीसाधन एक-अर्कासँग ठोक्किएपछि…