२३ श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 8, 2022

भैरहवा । उद्योग व्यापार संगठन रुपन्देहीले आफ्नो वार्षिक कार्ययोजना सार्वजनिक गरेको छ । संगठनको शनिबार भैरहवामा बसेको १३ औं वार्षिक कार्ययोजना बैठकले वर्ष भरिको कार्ययोजना स्वीकृत गरेको हो । उद्योग व्यापार संगठनले भैरहवामा पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गरी ११ बुंदे कार्ययोजना सार्वजनिक गरेको छ ।

Advertisement

संगठनका अध्यक्ष नारायण प्रसाद भण्डारीले कोभिड–१९ को कारण ६ महिना सम्म उद्योग व्यापार बन्द गर्नु परेको कारण राहत प्याकेजको लागी दबाब दिने निर्णय गरेको बताए । उनले उद्योग र व्यापार क्षेत्रका व्यवसायीहरुलाई बैंकको छुट र किस्ताको समयअवधि बढाउन पहल गर्ने र होटल तथा रेष्टुरेण्ट, यातायात, ब्यूटिपार्लर, सैलुन र निजि स्कूलहरुलाई परेको प्रभावमा सरकारको सम्बन्धित मन्त्रालयबाट विज्ञहरुको टोली गठन गरि लगानीको आर्थिक नोक्सानको यथार्थ विवरण बाहिर ल्याई राहत प्याकेजको घोषणा गर्न पहल गर्ने बताए ।

यस्तै संगठनले आफै खरिद गरेको जग्गामा भवन निर्माण गर्ने समेत जनाएको छ । यसअघि सिद्धार्थनगर नगरपालिकामा रहेको नेपाल सरकारको नाममा रहेको जग्गा प्रयोग गर्ने भनिए पनि त्यसमा विवाद भएको कारण अब आफ्नै जग्गामा कार्यालय निर्माण गर्ने भण्डारीले जनाए । भवन निर्माणको लागी सहयोग गर्न विभिन्न १६ वटा उपसमिति समेत गठन गरिएको छ । यस्तै कोभिड–१९ को कारण रोकिएको दैनिक जीवनस्तर उकास्न नगर सरसफाई, रक्तदान कार्यक्रमको आयोजना गर्ने, उद्योग व्यवसायीहरुका समस्या समाधानमा पहल गर्ने, अन्तरक्रिर्या कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने र नयाँ वर्षको २०७८ को क्यालेण्डर प्रकाशन गर्ने निर्णय भएको छ ।

संगठनले २०७८ को नया सालको अवसर पारी २०७७ चैत्र मसान्तमा न्यु ईयर ईभको रुपमा सडक खाना महोत्सव मनाउने कार्ययोजना समेत सार्वजनिक गरेको छ । व्यवसायीहरुका दर्ता नविकरण र व्यवसायीहरुको गुनासो रिपोर्ट गरि चैत्र मसान्त भित्र नै संगठनको र यस मातहतका शाखा संगठनहरुको बार्षिक साधारण सभा र अधिवेशन गर्ने कार्ययोजना समेत रहेको अध्यक्ष भण्डारीले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सत्ता गठबन्धनलाई सिट बाँडफाँट मिलाउन कति सहज? गरिब किन गरिब भए ! पुरानो सुनलाई टल्काउछौँ भन्दै ठगी गर्ने दुई भारतीय नागरिक पक्राउ सिट बाँडफाँटबारे छलफल गर्न सत्ता गठबन्धनको कार्यदलको बैठक बस्दै कर्णालीका चार ठाउँमा नयाँ सहर, पूर्वाधारको काम छैन सन्तोषजनक नेपालीहरूलाई पनि भारतीय सेनाको अग्निपथ भर्ना गर्ने योजना कोभिडका कारण चीनको हवाइमा ८० हजार पर्यटक फसे कमजोर बन्दै मनसुनी प्रभाव मोटरसाइकलबाट खसेर महिलाको मृत्यु करेन्ट लागेर २५ वर्षीया प्रशानाको मृत्यु पोखरा क्षेत्रीय अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल पुसदेखि सञ्चालनमा आउने महजोडीको फिल्म ‘महापुरुष’को प्रदर्शन कात्तिकमा आगो लगाएर ज्वाइँद्वारा सासु र श्रीमतीको हत्या प्रयास बुटवलमा लेडी जेसीज सप्ताह २०२२ सुरु अन्तरछिमेक पार्टीगत सम्बन्ध जन्मदिनको अवसरमा पाण्डेले सुरु गरिन् विद्यालयमा खाजा कार्यक्रम, रोटरी क्लबले निरन्तरता दिने बुटवलमा बालबालिका लक्षित कोभिड विरुद्धको दोस्रो मात्रा खोप जबराविरुद्धको महाअभियोग प्रस्तावमाथि छलफल : प्रतिपक्षी आक्रमक, सत्ता पक्ष रक्षात्मक डेँगुबाट कसरी बच्ने ? यस्तो छ डा. नन्दु पाठकको सुझाव एक वर्षमा नेपालीले खान्छन् दुई अर्बभन्दा बढीको काजु र बदामा