२३ श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 8, 2022

तिलोत्तमा । संविधान दिवस मनाउनका लागि रुपन्देहीको तिलोत्तमामा राखिएका झण्डा हराएका छन् । असोज तीन गते आज (शनिबार) पाचौं संविधान तथा राष्ट्रिय दिवस मनाउनका लागि यूवाहरुको सामाजिक संस्था ‘नमस्ते नेपाल’ ले आयोजना गरेको कार्यक्रमका लागि सजाइएका झण्डा रातारात गाएव भएको हो । सजावटका लागि राखिएका झण्डा गएराती हराएको क्लबका अध्यक्ष अर्जुन खनालले जानकारी गराए । ऐतिहासिक तथा राष्ट्रिय गौरवको विषय संविधान दिवस मनाउन सजाइएका राष्ट्रिय झण्डा रातारात हराउनु दुःखद तथा आपराधिक व्यवहार भएको भन्दै उनले खेद प्रकट गरेका छन् ।

शुक्रबार राष्ट्रिय झण्डा सजाउने क्रममा युवाहरु

लिलोत्तमा १ र ३ अन्तरगत पर्ने शंकरनगर चोकमै सजाइएका २० बढी राष्ट्रिय झण्डा हराएका हुन । संस्थाले आज परेको संविधान दिवस मनाउनका लागि शुक्रबार साँझ ५० बढी राष्ट्रिय झण्डा सडकका पोलहरुमा झुण्डाइएका थिए । बाँकी रहेका ठाउँहरुमा आज थप झण्डाहरु सजाउने क्रममा झण्डा चोरी भएको थाहा पाएपछि प्रहरीलाई खबर गरिएको संस्थाका अध्यक्ष खनालले बताए । सडकमा राखिएको सिसि टिभी क्यामेराको पहुँच भन्दा बाहिर सजाइएका झण्डाहरु गायव भएका हुन् ।

शुक्रबार राष्ट्रिय झण्डा सजाउने क्रममा युवाहरु

सडक किनारमा राखिएका झण्डा हराउनु सामान्य होला तर, संविधान दिवसका लागि सजाइएका राष्ट्रिय झण्डा रातारात चोरी हुनु निकै दुःखद तथा उच्छृंखल गतिविधि भएको स्थानीय तथा अधिवक्ता यूवराज कंडेलले बताए । उनले भने ‘राष्ट्रिय झण्डाको महत्व नबुझेका वा संविधानप्रति अपनत्व नभएका समूहले त्यस्तो गरेको हुन सक्छ । जसले जुन उद्देश्य र नियतले गरेपनि राष्ट्रिय झण्डाको अपमान भएको छ ।’ तिलोत्तमामा यसअघि रातीमै बुद्धमूर्ति तोडफोड र सडक किनारका हरिया बिरुवा काटिएका थिए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

फोहर व्यवस्थापन : सोचमा नै छ खोट बजेट भाषण अनुसार नै तलब वृद्धि हन्छ : अर्थमन्त्री शर्मा काँग्रेस नेताहरूकाे बैठकः सय सिट राखेर मात्र गठबन्धन गर्न सुझाव भोलि देशैभरका नासु बिदामा बस्ने पूर्व–पश्चिम लोकमार्गमा बस दुर्घटना, पाँच जना घाइते निर्मला प्रकरणमा मुछिएका दिलीपले युवतीलाई दुर्व्यवहार गरेको आरोप, अनुसन्धान जारी विश्वका लागि ताइवान किन यति महत्त्वपूर्ण छ ? गैरसांसदको कार्यकाल सकिएसँगै मन्त्री छान्न संसदीय दलको बैठक हेटौंडामा पाँच सवारीसाधन एक-अर्कासँग ठोक्किएपछि… चितवनमा दुई अर्ब लगानीमा क्यान्सर अस्पताल निर्माण ‘तिम्रै मान्छे हुम कर’ सार्वजनिक नेपाल समाजवादी पार्टीको लुम्बिनी इन्चार्जमा खनाल जापानको आधुनिक प्रविधि नेपालमा भित्र्याउनका लागि पहल गर्न प्रचण्डकाे आग्रह नेपाल खेलकूद महासंघ तिलोत्तमा ११ मा वडा कमिटि, अध्यक्षमा पुन आज कतिमा कारोबार भैरहेको छ सुनचाँदी ? ज्ञानेन्द्र शाही जुम्लाबाट चुनाव लड्ने इजरायलद्वारा गाजा युद्धविरामको प्रस्ताव स्वीकार भूमि आयोगः सम्झौतामा स्थानीय तहहरुको वेवास्ता, भूमिहीनहरु निराश सत्ता गठबन्धनलाई सिट बाँडफाँट मिलाउन कति सहज? गरिब किन गरिब भए !