१४ माघ २०७९, शनिबार

Jan 28, 2023

काठमाडौं । नेपाल थाइल्याण्डमा जारी महिला टी-२० स्म्यास क्रिकेट प्रतियोगिताको सेमिफाइनलमा प्रवेश गरेको छ ।बैंकक क्रिकेट मैदानमा सोमवार भएको समूह चरणको तेस्रो खेलमा नेपालले संयुक्त अरब इमिरेट्स ‘युएई’लाई ६ विकेटले हराउँदै अन्तिम चारको स्थान तय गरेको हो । 

Advertisement

‘युएई’ले दिएको १ सय ६ रनको विजयी लक्ष्य लिएर मैदानमा ब्याटिङ गरेको नेपालले १९ ओभरमा मात्र ४ विकेट गुमाउँदै निर्धारित लक्ष्य पुरा ग-यो । नेपालका लागि ओपनर ब्याट्सविमेन सिता रानामगरले ३७ रन जोडिन् । उनलाई काभिसा कुमारीले क्याच आउट गरिन् ।  

काजल श्रेष्ठ २५ रन बनाउँदै आउट भइन् । उनलाई काभिसाले रनआउट गरेकी थिइन् । त्यस्तै डोली भट्ट ६ रन बनाएर पेभेलियनमा फर्किन् । उनी एलबिडब्लुमा आउट भएकी थिइन् । चौथो नम्बरमा ब्याटिङ गर्न आएकी इन्दु बर्मा १३ रन बनाएर पेभेलियनमा फर्किन् । यता कप्तान रुबिना क्षेत्रीले १० तथा नेरी थापाले ६ रन जोडिन् ।

यसअघि टस जितेर पहिले ब्याटिङ गरेको युएईले निर्धारित २० ओभरमा ६ विकेट गुमाउँदै १ सय ५ रनको योगफल तयार पारेको थियो । युएईका लागि छाया मुगालले सर्वाधिक ३१ रन जोडिन् ।

त्यस्तै इशा ओजाले २८ रन तथा चमानी सिनेभिरात्नेले नटआउट २३ रन जोडिन् । यता नेपालका लागि सोनु खड्का, सिता राना मगर र करुणा भण्डारीले समान एक-एक विकेट लिईन् ।
यता सरिता मगरले इश्नी सेनाभीराप्नेलाई तथा काभिसा कुमारीलाई डोली भट्टले रनआउट गरेकी थिइन् ।

जितपछि नेपालले अपराजित रहँदै ६ अंक बनाएको छ । यसअघि नेपालले पहिलो खेलमा चीनलाई १० विकेटले तथा दोस्रो खेलमा मलेसियालाई ६ विकेटले पराजित गरेको थियो ।अब समूहको अन्तिम खेलमा नेपालले आयोजक थाइल्याण्डको सामना गर्नेछ । यो खेल यहि बुधवार हुनेछ । 

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

प्रमोद खरेलको ‘कन्सर्ट’ हेर्न आएका ९ जना बढी भिडका कारण घाइते, कार्यक्रम स्थगित पत्रकार स्व. कंडेल परिवारलाई एक लाख १० हजार सहयोग तिलाेत्तमा १ स्थित वाटिका टाेल विकास संस्थाकाे अध्यक्षमा पुष्करनाथ पन्थ लुम्बिनीको दाङमा अटो पल्टिँदा ९ जना घाइते बसको ठक्करबाट स्याङ्जामा एक जनाको मृत्यु पेस्तोलसहित जनकपुरबाट दुई युवक पक्राउ समृद्धिका लागि शिक्षा नीति बाधक मारवादी सेवा संघ भैरहवाको २२ कोठे भवन उद्घाटन बुटवलबाट चलचित्र ‘फूलबारी’को प्रमोशन सुरु, देश दौडाहमा कलाकार सबै सरकारी वेबसाइट डाउन, अन्तर्राष्ट्रिय उडान रोकियाे नेपाल पुनः प्रयोग योग्य बस्तु व्यवसायी संघ रुपन्देहीमा पदस्थापन कर्मचारी संगठनको केन्द्रीय बैठक रुपन्देहीमा, तयारी अन्तिम चरणमा फागुन २८ अगावै राष्ट्रपति निर्वाचन नभए मुलुकमा अनिष्ट हुन्छ : शेखर कोइराला पत्रकार ऋषि धमलाकी पत्नी एलिजा गौतम नागरिक उन्मुक्ति पार्टीमा प्रवेश प्रधानमन्त्री प्रचण्डले सम्हाले गृह मन्त्रालयको कार्यभार पत्रकार भण्डारीको पुस्तक ‘सत्ता संघर्ष’काे परिचर्चा रवी लामिछानेको मुद्दाले एनआरएनलाई कुनै असर गर्दैन् : डा. हेम राज शर्मा, उपाध्यक्ष चन्द्रौटामा सिद्राको व्यापार फष्टाउँदै रोहिणी अध्यक्ष कप क्रिकेट प्रतियोगिता : उपाधि रोहिणी–१ लाई प्रहरी हुँ भन्दै ठगी गर्ने एक जना पक्राउ