१४ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Sep 30, 2022

बुटवल । बुटवल उपमहानगरपालिकाले कोरोना संक्रमण रोकथामका लागि गरेको निशेधाज्ञा बुटवल १७ रानीगञ्जमा भने कत्तिपनि पालना भएको छैन्। बुटवल उपमहानगरपालिकाले जारी गरेको सुचनामा पैदल हिड्न समेत नपाइने भनेको भएपनि बिहानदेखि बेलुकासम्म अटो रिक्सा, पिकअप भ्यान, मोटरसाइकल, ड्राइभिङ सेन्टरका लगायतका विभिन्न यातायातका साधन चल्दा लकडाउनको धज्जी उडाएको बुटवल १७ रानीगञ्जका स्थानीय बासिन्दा रमेश रानाले बताए।

तिनाउ पारी बुटवल वडा नं ११मा कोरोना संक्रमणको हटस्पट भएको भएपनि यस रानीगञ्जमा सुरक्षा निकायको उपस्थिति सुन्य बराबर भएको समेत बताए । साथै उहाँले अतिआवश्यक खाद्यान्न र तरकारी बिक्री वितरण गर्न बिहान र बेलुका २ घण्टाको समय तोकिएको भए पनि सम्पूर्ण बजार खुलेपछि जनजीवन त्रसित बनेका रानाले बताए। अर्का स्थानीय बासिन्दा हरिलाल चौधरीले रानीगञ्जका जन्ता प्रायजसो ज्याला मजदुरी गरेर आफ्नो जिविका चलाउने भएको हुनाले र बाहिरी जिल्लाबाट भाडामा बस्दै आएकाको संख्या समेत अत्यधिक मात्रामा रहेको हुनाले रानीगञ्ज कोरोना संक्रमण उच्च जोखिममा रहेको बताउनुभयो। साथै उहाँले यस क्षेत्रमा होटल,लज, हाडवेयर, ग्यारेज,स्यालुन, टेलरिङ्ग सेन्टर, ब्युटी पार्लर,मोबाइल सेन्टर ,ठेलामा मम चाउमिन पसल समेत दिनभर खुला भएको हुनाले बुटवल उपमहानगरपालिका रानीगञ्जमा लकडाउनमा पूर्ण रूपले असफल भएको बताए।

साथै रानीगञ्जमा लकडाउनको समयमा भवन निर्माणका क्रममा ठेकेदारहरुले कामदारको सुरक्षाका निम्ति न्युनतम आवश्यक सुरक्षाका लागि मास्क समेत व्यवस्था नहुँदा जोखिम मोलेर काम गरेको भवन निर्माणका खटिएका १३ जना मध्येका एक कामदार लौटन चौधरीले बताउनुभयो।बुटवल उपमहानगरपालिका प्रहरी एक÷दुई दिनमा मोटरसाइकलमा आएको तर पूर्णरुपमा बन्दाबन्दिको पालना यस रानीगञ्जका जनताले अनुभूति गर्न नपाएको भन्दै यस घना बस्ती भएको ठाउँलाई नगरपालिकाले प्रहरी बिट स्थापना गरिदिनुहुन समेत चौधरीले अनुरोध गरे।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

कांग्रेसभित्र विद्रोह गर्ने बेला आयो : गगन थापा दसैंको मुखमा नक्कली नोटको बिगबिगी रवीन्द्र मिश्रले गरे काठमाडौं-१ बाट उम्मेदवारी घोषणा नवौं राष्ट्रिय खेलकुद: महिला क्रिकेटको खेल तालिका सार्वजनिक नगरवासीका गुनासो सुन्न ‘हेल्लो तिलोत्तमा’ गुल्मीको ‘लितुङ्गकोट’ भाकलसँगै लाहुरेहरुको गाउँ ‘फोक्सिङ्ग’ सातै प्रदेशका नीति आयाेगका उपाध्यक्षको सरकारलाई आग्रहः आयोग चलाउने छुट्टै ऐन चाहियो मेलम्ची र इन्द्रावतीमा अस्थायी पुल नक्कली नोटसहित पक्राउ जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ पोखरामा बेच्न राखिएका भेडाच्यांग्रामा पीपीआर, स्वस्थ छानेर किन्न पशु विज्ञको सुझाव पत्रकारप्रति जनप्रतिनिधिको व्यबहार ‘अपमानजनक’, दृष्टिकोण परिवर्तन गर्न आवश्यक फोहर फाल्ने स्थान पहिचान गर्दै काठमाडौं महानगर फेरि बढ्यो सुनको मूल्य पार्टीभित्र विद्रोह गर्नुपर्ने बेला आएको छ: गगन थापा खाद्यले माग्यो विभिन्न पदमा १०६ कर्मचारी नेप्सेमा नेपाल ल्यूव आयलको शेयरमूल्य समायोजन मोटरसाइकल अनियन्त्रित भई खसेका व्यक्तिलाई ट्रकले कुल्चिदा घटनास्थलमै मृत्यु एक किमीको भाडा २५ रुपैयाँ! गोठाटार गोलीकाण्डः एक महिलासहित ३ जना पक्राउ