२१ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Oct 7, 2022

बुटवल । रुपन्देहीको शुद्धोधन गाउँपालिकामा समुदाय स्तरमा काेराेना भाइरस फैलिएपछि समाजमा त्रास बढिरहेको छ । समुदायस्तरमानै कोरोना फैलिएपछि गाउँपालिकामा होम आइसोलेशनमा बस्ने मानिहरूकाे संख्या बढिरहेको छ।

Advertisement

होम आइसोलेशन र गाउँपालिकाले निर्माण गरेको अन्य आइसोलेशनमा बसेका कोरोना संक्रमितहरुको गुनासो सुन्न र अवस्था बुझ्न शुद्धोधन गाउँपालिका प्रवक्ता एंव वडा न.४ का वडाअध्यक्ष राजेन्द्र कंडेल आयुर्वेद औंषधी र पौष्टिक आहार बोकेर आआइसोलेशनमा पुगेका छन। होम आइसोलेशनमा बसेका ३ जना, यज्ञोदय दुधनाथ थारु बहुमुखी क्याम्पसको आइसोलेशनमा रहेका २ जना र मोतिपुर स्वास्थ्य केन्द्रका २ जनालाई भेट्न गाउँपालिका प्रवक्ता सहित स्वास्थ्यकर्मिको टोलि पुगेको हो। यसैगरी यज्ञोदयको क्वारेन्टिनमा रहेका १२ जनालाई पनि आयुर्वेद औषधी र पौष्टिक आहार वितरण गरिएको छ।

आइसोलेशनमा बसेका संक्रमितको आत्मबल बढाउन आयुर्वेद औषधी लगायत अन्य पौष्टिक सामाग्रीहरु सहित घरमा पुगेको गाउँपालिका प्रवक्ताले बताए । संक्रमित र संक्रमितको परिवारलाई समाजले अपहेलनाको दृष्टिले हेर्न थालेपछि सामाजिक सचेतनाका लागि पनि घरदैलो गरिएको प्रवक्ता कडेलको भनाइ छ। स्वास्थ्य सावधानीका उपायको जानकारीसहितको वैकल्पिक उपचार पद्दतिमा आयुर्वेद ओखती बोकेर आइसोलेसनमा प्रवक्तासहितको टोली नै आएपछि संक्रमितमा मनोबल बढेको छ ।

भेटघाट गर्ने क्रममा सुरक्षा सावधानी अपनाइएको र अरूलाई पनि अपनाउन अपिल गरिएको थियो । प्रवक्ता सहित गाउँपालिकाका आयुर्वेद शाखाप्रमुख परम्सु ढकाल लगायत अन्य स्वास्थ्यकर्मी आइसोसनमा पुगेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

गाउँघरमा सुनिन छाड्यो नगराको धुन भेरी नदीमा खतराको तह पार उम्मेदवारी दर्ता गराउनु पर्ने भन्दै कांग्रेसको चियापान स्थगित झाडापखाला, हैंजा र डेंगुबाट बच्न आग्रह नारायणी नदीको बाढी सुस्ता बस्तीमा पस्न सुरु नेपाल प्रहरीका असई भारतीय भूमिमा मृत फेला बारा बस दुर्घटनाः मृतकको संख्या १८ पुग्यो, सबैको सनाखत दशैं मनाउन बुटवल लगाएतबाट गएका गाउँमै रोकिए वर्षाले दाङमा घर भत्कियो अब चन्द्रमामा बिरुवा उब्जनी गर्ने बुटवल-पाल्पा सडक अवरुद्ध, पुर्व-पश्चिम राजमार्ग विद्युत पोल ढलेर रोकियो काठमाडौंको चन्द्रागिरिमा पहिरो : एकै परिवारका तीनजनाको मृत्यु आज पनि लुम्बिनीसहित चार प्रदेशमा भारी वर्षा अम्बानी परिवारलाई मार्ने धम्की दिने व्यक्ति पक्राउ राप्तीको बाढीले तीन सयभन्दा बढी घर डुबायो अक्षर चिन्दै आमाहरु, अब कसैको सहारा लिनु पर्दैैन १६ जनाको मृत्यु , ३३ घाइते भएको बारा बस दुर्घटना: बसको ब्रेक फेल भएपछि चालक हाम फालेका थिए बलात्कार आरोपी प्रहरी निरीक्षकलाई छुटाउन भरत शाहसहित कांग्रेस नेता सक्रिय बारा बस दुर्घटना : मृतक १६ मध्ये १४ को पहिचान खुल्यो (नामावलीसहित) ४० प्रतिशत हिस्सा दिनु पर्ने कोइराला समुहको ठहर