१४ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Sep 30, 2022

बुटवल । तिनाउ मिसन डेभलपमेण्ट बैंकले आफ्ना सबै ऋणीहरुलाई व्याजदरमा २.२५ प्रतिशतसम्म छुट दिने भएको छ । बुटवलमा केन्द्रीय कार्यालय रहेको डेभलपमेण्ट बैंकले विश्वब्यापी रुपमा फैलिरहेको कोरोना भाइरसको असरबाट आफ्ना ऋणी ग्राहकहरुलाई पर्न गएको आर्थिक भारलाई महशुस गरि ऋणी ग्राहकहरुलाई राहत दिने उद्देश्यले ब्याजदर घटाइ दिएको जनाएको छ।

Advertisement

विकास बैंकले यस अगाडि नेपाल राष्ट्र बैंकद्धारा बैंक तथा वित्तिय संस्थाहरुलाई जारी भएको परिपत्र अनुसार २०७६ चैत्रमा ब्याज भुक्तनी गरेका ऋणीहरुको ब्याजमा दिनुपर्ने १० प्रतिशत छुट र २०७७ बैशाख १ देखि आषाढ मसान्तसम्मको ३ महिनामा तोकिएका क्षेत्र बाहेकका ऋणीहरुलाई ब्याजदरमा दिनुपर्ने २ प्रतिशतले हुने रकम रु. ४ करोड २० लाख जति छुट प्रदान गरिसकेको बैंकका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत प्रदिपकुमार श्रेष्ठले जानकारी दिए ।

यसरी बैंकले विश्वब्यापी रुपमा विगत ६ महिनादेखि आफ्नो पेशा र ब्यवसायहरु निरन्तर रुपमा चल्न नपाई आर्थिक भारमा परेका आफ्ना ऋणी ग्राहकहरुमध्ये असल वर्गमा परेका सम्पूर्ण ऋणीहरुको ब्याजदरमा पुनः २.२५ प्रतिशतसम्मले ब्याजदर घटाई सहुलियत प्रदान गरेको बैंकका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत श्रेष्ठले जानकारी दिए ।बैंकले हाल ७ वटा जिल्लाक ाविभिन्न ग्रामिण एवम् शहरोन्मुख क्षेत्रमा खोलिएका ५३ वटा शाखा कार्यालयहरुमार्फत आफ्ना ग्राहकहरुलाई आधुनिक बैंकिङ्गक सेवा प्रवाह गर्दै आएको छ ।

त्यसैगरी लघुवित्तको माध्यमबाट समेत विभिन्न सेवा र सुविधाहरु प्रदान गर्दै आइरहेको बैंकले हालसम्म १६ अरब निक्षेप संकलन गरी १२ अरब ७० करोड कर्जा प्रवाह गरेको छ । विकास बैकले पाल्पाको प्रभास, दाङ्गको लमही र तुल्सीपुर, पश्चिम नवलपरासीको बर्दघाट, पूर्वी नवलपरासीको कावासोती र देवचुली धारापानीमा थप ६ वटा शाखा कार्यालय खोल्ने गरी प्रक्रिया अगाडि बढाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रवीन्द्र मिश्रले गरे काठमाडौं-१ बाट उम्मेदवारी घोषणा नवौं राष्ट्रिय खेलकुद: महिला क्रिकेटको खेल तालिका सार्वजनिक नगरवासीका गुनासो सुन्न ‘हेल्लो तिलोत्तमा’ गुल्मीको ‘लितुङ्गकोट’ भाकलसँगै लाहुरेहरुको गाउँ ‘फोक्सिङ्ग’ सातै प्रदेशका नीति आयाेगका उपाध्यक्षको सरकारलाई आग्रहः आयोग चलाउने छुट्टै ऐन चाहियो मेलम्ची र इन्द्रावतीमा अस्थायी पुल नक्कली नोटसहित पक्राउ जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ पोखरामा बेच्न राखिएका भेडाच्यांग्रामा पीपीआर, स्वस्थ छानेर किन्न पशु विज्ञको सुझाव पत्रकारप्रति जनप्रतिनिधिको व्यबहार ‘अपमानजनक’, दृष्टिकोण परिवर्तन गर्न आवश्यक फोहर फाल्ने स्थान पहिचान गर्दै काठमाडौं महानगर फेरि बढ्यो सुनको मूल्य पार्टीभित्र विद्रोह गर्नुपर्ने बेला आएको छ: गगन थापा खाद्यले माग्यो विभिन्न पदमा १०६ कर्मचारी नेप्सेमा नेपाल ल्यूव आयलको शेयरमूल्य समायोजन मोटरसाइकल अनियन्त्रित भई खसेका व्यक्तिलाई ट्रकले कुल्चिदा घटनास्थलमै मृत्यु एक किमीको भाडा २५ रुपैयाँ! गोठाटार गोलीकाण्डः एक महिलासहित ३ जना पक्राउ कर्णालीमा पाँच सय ४१ जनालाई डेङ्गु पश्चिम नवलपरासीमा चाडपर्वसँगै बजार अनुगमन तिब्र