११ आश्विन २०७९, मंगलवार

Sep 27, 2022

काठमाडौ । विश्वभर महामारीको रुप लिएको कोरोनाभाइरस तीव्र रुपमा फैलिरहेको छ । छोटो समयमै ठुलो रुप लिएको कोरोनाबाट अहिलेसम्म २ करोड ३८ लाख ६ हजार संक्रमित भैसकेका छन् । यस्तै, ८ लाख १६ हजार ९ सय ५० जनाको मृत्यु भैसकेको छ ।

Advertisement

वर्ल्डोमिटरका अनुसार १ करोड ६३ लाख ५६ हजार उपचारपछि निको भएका छन् । विश्वको २१६ देशमा फैलिएको कोरोनाबाट थोरै देश मात्र यसबाट बच्न सकेका छन् । यस भाइरस गत डिसेम्बर चीनको वुहान शहरबाट फैलिएको बताइन्छ । त्यसपछि इटली, स्पेन हुँदै अहिले अमेरिका र ब्राजिललाई इपिसेन्टर बनाएको छ । पछिल्ला दिनहरुमा कोरोनाबाट ब्राजिल र अमेरिकामा मृत्युदर उच्च रहेको छ भने संक्रमितदर पनि उच्च रहेको छ । कोरोनाबाट पछिल्लो २४ घण्टामा ४ हजार ३ सय ४८ जनाको मृत्यु भएको छ भने २ लाख १२ हजार नयाँ संक्रमित थपिएका छन् । यो मंगलबार बिहान ८ बजेसम्मको अपडेट हो ।

बितेको २४ घण्टामा कुन देशमा कतिको मृत्यु भयो ?

अमेरिका -५१०
ब्राजिल -६७९
रसिया -६५
इटली -४
भारत -८५४
पेरु -१५०
बेलायत -४
अर्जेन्टिना -३८१
पाकिस्तान -९
साउदी अरेबिया -४२
मेक्सिको -२२६
टर्की -१८
फ्रान्स- १५
जर्मनी -४
बंगलादेश -४२
युक्रेन -२२
दक्षिण अफ्रिका -१००
कोलम्बिया -२९६
स्पेन -१२
चिलि -६४
फिलिपिन्स -१३
इजिप्ट -१८
इक्वेडर -१२
इन्डोनेसिया -७९
क्यानडा -१०
कतार- १
रोमानिया -३७
बोलिभिया -६७
बेलारुस -४
बेल्जियम -४
कुबेत -३
युएई- १
नेदरल्याण्ड -२
इराक -९१
पानामा-१४
स्विडेन -६
ओमान -२८
डेमोसियन रिपब्लिक -६
इजरायल -१३
पोर्चुगल -५
अर्मेनिया -२
अल्जेरिया -११
होन्डुरस -११
अफगानिस्तान -२
नाइजेरिया -२
बहराइन- १
किर्गिस्तान -१
घाना -२
उव्जेकिस्तान -७
मोरक्को -३२
सर्बिया -६
केन्या -३
नेपाल- ८
इथियोपिया -१४
अजरबैजान -१
ग्वाटेमाला -१७
पोल्याण्ड -५
जापान -५
कोस्टा रिका- ७
माल्दोभा -५
अस्ट्रेलिया -१५
अस्ट्रिया -१
एल साल्भाडोर -८
चेक्भिया -३
प्यालेस्टाइन -५
बोस्निया -१५
आईभरी कोस्ट- १
डेनमार्क -१
सेनेगल -३
लेबनान -३
सुडान -३
लिबिया -११
गुनिया -१
फ्रेन्च गुयना- १
नर्थ मेसोडोनिया -४
बुल्गेरिया -१८
अल्वानिया -४
ताजिकिस्तान- १
क्रोएसिया -२
फिनल्याण्ड- १
नामिबिया -४
माल्दिभ्स -१
मलावी -१
सुरिनाम -२
कंगो -१
मोजाम्बिक्यू -१
रुवान्डा -२
लिथुवानिया -१
स्लोभेनिया -२
गाम्बिया -३
सिरिया -३
युगान्डा -२
अंगोला -४
इस्टोनिया -१
यमन- २
बहमास -२
जोर्डन -२
ट्रिनिडाड एण्ड टोबागो -१
जर्जिया -१
बेलिज- ४
(एजेन्सीहरुको सहयोगमा)

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रोटरी डाउनटाउनको डेगु रोकथाम र सचेतना अभियान समानुपातिक बन्दसूचीमा भएका त्रुटिहरु परिमार्जन गरिनेछ : कांग्रेस कार्यकाल सकिँयाे तर सरकारी सम्पतिमाथिकाे सांसदकाे रजाँई अझै सकिएन नेप्सेमा १५ अंकको वृद्धि बसको ठक्करबाट २१ महिने बालकको मृत्यु डेंगु बिरामीको संख्या साढे २५ हजार नाघ्यो, हालसम्म ३२ जनाको मृत्यु निर्वाचन आचारसंहिता बुधबारदेखि लागू हुने सिलौटाले छातीमा प्रहार गरी श्रीमतीको हत्या वैकल्पिक राजनीतिक बारेको बहस ! आबेको अन्त्येष्टिअघि हजारौँ प्रदर्शनकारी विरोधमा उत्रिए अमेरिकी सहायकमन्त्री एलिजाबेथ भोलि नेपाल आउँदै लुम्बिनी प्रदेशमा पर्यटन प्रर्वद्धनका आधारहरु तीन घण्टादेखि बालुवाटारमा गठबन्धनको बैठक, सिट बाँडफाँट टुंग्याउने प्रयास दक्षिण कोरियाको असैनिकृत क्षेत्रको भ्रमण गर्दै ह्यारिस आश्रममै दशैँ राष्ट्रसंघमा परराष्ट्र सचिवले राखे युक्रेन, अफगानिस्तान, म्यानमार, लिबिया, सिरिया, प्यालेस्टाइन र यमनका विषयमा नेपालको स्पष्ट धारणा हरिकृष्ण कार्की बने कामु प्रधानन्यायाधीश ट्रयाक्टरबाट खसेर एकको मृत्यु मनास्लु हिमपहिराेः एक जनाको मृत्यु, १० को सकुशल उद्धार बेलहिया नाकामा ५ पर्यटकको भब्य स्वागत