११ आश्विन २०७९, मंगलवार

Sep 27, 2022

काठमाडौ । विश्वभर महामारीको रुप लिएको कोरोनाभाइरस तीव्र रुपमा फैलिरहेको छ । छोटो समयमै ठुलो रुप लिएको कोरोनाबाट अहिलेसम्म २ करोड ३५ लाख ८२ हजार संक्रमित भैसकेका छन् । यस्तै, ८ लाख १२ हजार ४ सय ७४ जनाको मृत्यु भैसकेको छ ।

Advertisement

वर्ल्डोमिटरका अनुसार १ करोड ६० लाख ८० हजार उपचारपछि निको भएका छन् । विश्वको २१६ देशमा फैलिएको कोरोनाबाट थोरै देश मात्र यसबाट बच्न सकेका छन् । यस भाइरस गत डिसेम्बर चीनको वुहान शहरबाट फैलिएको बताइन्छ । त्यसपछि इटली, स्पेन हुँदै अहिले अमेरिका र ब्राजिललाई इपिसेन्टर बनाएको छ । पछिल्ला दिनहरुमा कोरोनाबाट ब्राजिल र अमेरिकामा मृत्युदर उच्च रहेको छ भने संक्रमितदर पनि उच्च रहेको छ । कोरोनाबाट पछिल्लो २४ घण्टामा ४ हजार २ सय ३५ जनाको मृत्यु भएको छ भने २ लाख ६ हजार नयाँ संक्रमित थपिएका छन् । यो सोमबार बिहान पौने ८ बजेसम्मको अपडेट हो ।

बितेको २४ घण्टामा कुन देशमा कतिको मृत्यु भयो ?

अमेरिका -४३०
ब्राजिल -४९५
रसिया -७३
इटली -७
भारत- ८४६
पेरु -२१०
इरान -१४१
बेलायत -६
अर्जेन्टिना -१३७
पाकिस्तान -४
साउदी अरेबिया -३०
मेक्सिको -६४४
टर्की -१९
फ्रान्स-१
जर्मनी -१
बंगलादेश -३४
युक्रेन -२७
दक्षिण अफ्रिका -७२
कोलम्बिया -३४८
चिलि -६०
फिलिपिन्स -३२
इजिप्ट -१९
इक्वेडर -३३
इन्डोनेसिया -८६
क्यानडा -२
रोमानिया -३९
बोलिभिया -७६
बेलारुस -५
बेल्जियम -३
कुबेत -२
युएई- ३
इराक -७५
पानामा -१४
डेमोसियन रिपब्लिक -१३
इजरायल -१५
पोर्चुगल -२
अर्मेनिया -२
अल्जेरिया -११
भेनेजुयला -६
होन्डुरस -११
अफगानिस्तान- २
नाइजेरिया -५
बहराइन -१
किर्गिस्तान -१
उव्जेकिस्तान-८
मोरक्को -३०
सर्बिया -३
केन्या -६
नेपाल -३
इथियोपिया -१६
स्विजरल्याण्ड -१
अजरबैजान- ३
ग्वाटेमाला -१४
पोल्याण्ड -४
जापान -७
कोस्टा रिका -७
माल्दोभा -५
अस्ट्रेलिया -१७
अस्ट्रिया -७
चेक्भिया -१
प्यालेस्टाइन -३
सेनेगल -३
लेबनान -२
जाम्बिया -१
ग्रिस -२
नर्थ मेसोडोनिया -१
अल्वानिया- ५
क्रोएसिया- १
नामिबिया -६
जिम्बाबे -२
हङकङ- १
हंगेरी -१
इस्वातिनी -२
क्युबा -२
सुरिनाम -१
ट्युनिसिया -३
रुवान्डा -१
श्रीलंका -१
गाम्बिया -३
सिरिया -४
अंगोला- ३
यमन- ७
बहमास -२
जोर्डन -१
ट्रिनिडाड एण्ड टोबागो -१
भियतनाम-१
(एजेन्सीहरुको सहयोगमा)

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

समानुपातिक बन्दसूचीमा भएका त्रुटिहरु परिमार्जन गरिनेछ : कांग्रेस कार्यकाल सकिँयाे तर सरकारी सम्पतिमाथिकाे सांसदकाे रजाँई अझै सकिएन नेप्सेमा १५ अंकको वृद्धि बसको ठक्करबाट २१ महिने बालकको मृत्यु डेंगु बिरामीको संख्या साढे २५ हजार नाघ्यो, हालसम्म ३२ जनाको मृत्यु निर्वाचन आचारसंहिता बुधबारदेखि लागू हुने सिलौटाले छातीमा प्रहार गरी श्रीमतीको हत्या वैकल्पिक राजनीतिक बारेको बहस ! आबेको अन्त्येष्टिअघि हजारौँ प्रदर्शनकारी विरोधमा उत्रिए अमेरिकी सहायकमन्त्री एलिजाबेथ भोलि नेपाल आउँदै लुम्बिनी प्रदेशमा पर्यटन प्रर्वद्धनका आधारहरु तीन घण्टादेखि बालुवाटारमा गठबन्धनको बैठक, सिट बाँडफाँट टुंग्याउने प्रयास दक्षिण कोरियाको असैनिकृत क्षेत्रको भ्रमण गर्दै ह्यारिस आश्रममै दशैँ राष्ट्रसंघमा परराष्ट्र सचिवले राखे युक्रेन, अफगानिस्तान, म्यानमार, लिबिया, सिरिया, प्यालेस्टाइन र यमनका विषयमा नेपालको स्पष्ट धारणा हरिकृष्ण कार्की बने कामु प्रधानन्यायाधीश ट्रयाक्टरबाट खसेर एकको मृत्यु मनास्लु हिमपहिराेः एक जनाको मृत्यु, १० को सकुशल उद्धार बेलहिया नाकामा ५ पर्यटकको भब्य स्वागत सिक्लेस हाइड्रोपावरको आईपीओ बाँडफाँट