२० आश्विन २०७९, बिहीबार

Oct 6, 2022

काठमाडौ  । विश्वभर महामारीको रुप लिएको कोरोनाभाइरस तीव्र रुपमा फैलिरहेको छ । छोटो समयमै ठुलो रुप लिएको कोरोनाबाट अहिलेसम्म २ करोड ३३ लाख ६८ हजार संक्रमित भैसकेका छन् । यस्तै, ८ लाख ०८ हजार ३ सय ७९ जनाको मृत्यु भैसकेको छ ।

Advertisement

वर्ल्डोमिटरका अनुसार १ करोड ५८ लाख ९८ हजार उपचारपछि निको भएका छन् । विश्वको २१६ देशमा फैलिएको कोरोनाबाट थोरै देश मात्र यसबाट बच्न सकेका छन् । यस भाइरस गत डिसेम्बर चीनको वुहान शहरबाट फैलिएको बताइन्छ । त्यसपछि इटली, स्पेन हुँदै अहिले अमेरिका र ब्राजिललाई इपिसेन्टर बनाएको छ । पछिल्ला दिनहरुमा कोरोनाबाट ब्राजिल र अमेरिकामा मृत्युदर उच्च रहेको छ भने संक्रमितदर पनि उच्च रहेको छ । कोरोनाबाट पछिल्लो २४ घण्टामा ५ हजार १ सय ३५ जनाको मृत्यु भएको छ भने २ लाख ५२ हजार नयाँ संक्रमित थपिएका छन् । यो आइतबार बिहान ८ बजेसम्मको अपडेट हो ।

बितेको २४ घण्टामा कुन देशमा कतिको मृत्यु भयो ?

अमेरिका -९७४
ब्राजिल -८२३
रसिया -१२१
इटली -३
भारत -९१८
इरान -१२६
बेलायत -१८
अर्जेन्टिना -११८
पाकिस्तान -१२
साउदी अरेबिया -३९
मेक्सिको -५०४
टर्की -२२
फ्रान्स -९
जर्मनी -३
बंगलादेश -४६
युक्रेन -३७
बेल्जियम- ९
कुबेत- २
दक्षिण अफ्रिका -१४४
कोलम्बिया -४००
चिलि -६९
फिलिपिन्स -२६
इजिप्ट -१२
इक्वेडर -२९
इन्डोनेसिया -९४
क्यानडा -७
रोमानिया -३७
बोलिभिया -६१
बेलारुस -५
युएई -२
नेदरल्याण्ड- ५
इराक -७०
पानामा -१९
डेमोसियन रिपब्लिक -२१
इजरायल -१०
पोर्चुगल -२
अर्मेनिया -८
अल्जेरिया -६
भेनेजुयला -६
होन्डुरस -१३
नाइजेरिया -१
बहराइन -२
उव्जेकिस्तान -५
मोरक्को -४१
सर्बिया -३
आयरल्याण्ड -१
केन्या -१०
नेपाल -९
इथियोपिया -२५
अजरबैजान- ३
ग्वाटेमाला -४८
पोल्याण्ड -१३
जापान- १४
कोस्टा रिका -८
माल्दोभा -६
अस्ट्रेलिया -१३
अस्ट्रिया -२
एल साल्भाडोर -८
प्यालेस्टाइन -३
बोस्निया -६
आईभरी कोस्ट -१
डेनमार्क -१
सेनेगल -४
पाराग्वे -१०
लेबनान- ५
सुडान -३
जाम्बिया -२
डिआरसी -३
ग्रिस -२
लिबिया -८
नर्थ मेसोडोनिया -६
अल्वानिया -५
क्रोएसिया -१
मलावी -२
नामिबिया -४
जिम्बाबे -१
हङकङ -१
मोन्टेग्रो -२
इस्वातिनी -२
सुरिनाम -१
ट्युनिसिया -४
लिथुवानिया -१
स्लोभेनिया -१
युगान्डा -१
यमन- ४
उर्बा -१
सिरिया- २
गुयना- १
बेलिज- १
ट्रिनिडाड एण्ड टोबागो- १
जमैका -१
भियतनाम -१
(एजेन्सीहरुको सहयोगमा)

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

अष्टमीमा घरबाट निस्केका पाल्पाका २ युवाको दशैंमा शव फेला कसरी जुराइन्छ समुद्री आँधीको नाम ? आज पनि टीका लगाइँदै आजको मौसम: सुदूरपश्चिम, कर्णाली, लुम्बिनी र गण्डकी प्रदेशमा धेरै वर्षा हुने सन्दीप लामिछाने आज बिहान १० बजे काठमाडौँ आइपुग्ने रुपन्देहीकी युवा नेतृ २१ वर्षीया झरना चौधरीको दुर्घटनामा मृत्यु गुल्मीको मुसीकोटस्थित दरबार कोटको मेला (तस्वीरमा ) राम बन्न डराएका थिए प्रभास दशैं मनाउन मामाघर हिँडेका अर्घाखाँचीका १० वर्षीय समिरलाई खोलाले बगायो इन्टरनेट जडान गर्ने क्रममा २४ वर्षीय निलमको मृत्यु जीपको ठक्करबाट श्रीमानको मृत्यु, श्रीमती घाइते नेपाल थाइल्यान्डसंग पराजित तीन वर्षपछि टीका लगाउन पाउँदा कैदीबन्दी खुसी राष्ट्रपतिले लगाइदिइन् सर्वसाधारणलाई टीका आधुनिक घट्टले खुड्खुडीमा फेरियाे दैनिकी मिसाइल प्रक्षेपण असफल भएकोमा दक्षिण कोरियाले माग्यो माफी हिमपहिरोमा परी चार जनाको मृत्यु जसपाका केन्द्रदेखि नगरसम्मका नेताले गरे सामुहिक राजीनामा मांसाहारीबाट शाकाहारी बनेका यी हुन् बलिउड अभिनेता-अभिनेत्री नातिनीको स्याहार पाउने १०१ वर्षीय भाग्यमानी बाजे !