२७ जेष्ठ २०८०, शनिबार

Jun 10, 2023


बुटवल । जातीय विभेदमा आधारित रहेर चलचित्र ‘छोईछिटो’ बन्ने भएको छ । अहिलेको २१ औँ शताब्दीमा पनि नेपालमा छुवाछुत व्यापत रहेकाले आम नागरिकलाई सचेत गराउनका लागि छुवाछुत प्रथामा आधारित रहेर रुपन्देहीका आर्यन भण्डारी उक्त चलचित्र बनाउन लागेका हुन् ।

Advertisement

चलचित्रमा खासगरी गरिब, दलित त्यसैमा पनि अशिक्षित परिवार हुँदा भोग्नु पर्ने समस्यालाई कथाको मूल आधार बनाएर विभेद गर्नु हुुँदैन भन्ने विषयलाई मुख्य आधार बनाइएको भण्डारीले बताए । ‘भखरै रुकूमपूर्व र रुपन्देहीको देवदहमा जातीय विभेदका आधारमा जुन घटना भए, ग्रामीण क्षेत्रमा मात्रै नभएर सहरी क्षेत्रमा अझै पनि छुवाछुत व्यापत रहिछ् यसैकारण सबैलाई मानिस मानिस सबै एउटै हुन् भन्ने सन्देश दिनका लागि छुवाछुतामा आधारित रहेर उक्त चलचित्र बनाउन लागिएको हो ।’– उनले भने ।

चलचित्रमा सुरविर पण्डीत (दारी बा) ले दलितको भूमिका निर्वाह गरेका छन् । भने दया भण्डारी, बिकास अधिकारी, संगिता के.सी. र अस्मिता सुनारले चलचित्रमा मुख्य भूमिका रहेको छ । सानु सुनार, भुवन खड्क, करिशमा खड्का, सिमा जिसी, निशा भण्डारी, अग्नि गैरे, राकेश तिवारी, विजय तेली, आशिष दाहाल, रिना पुन मगरको पनि चलचित्रमा अभिनय रहेको छ । फिल्मका निर्माता तथा निदेर्शक भण्डारीका अनुसार चलचित्रको यहि असार २५ गतेबाट छायाङकन भएको बताए ।

चलचित्रको छायांकन रुपन्देहीका विभिन्न स्थानमा र चितवनको दास ढुङ्गामा हुने छ । उक्त चलचित्र तिहारमा रिलिज गर्ने उद्देश्य रहेको भण्डारीले बताए । चलचित्र बनाउनका लागि रुपन्देहीको दानपुर स्थित चाँदनी युवा क्लबले पनि आवश्यक सहयोग गरेको उनले बताए । उक्त चलचित्रको निर्देशन आर्यन भण्डारी र छायांकन सागर महतले गरेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

स्वस्तिमाले सांसद शाहलाई भनिन – मेरो तस्विरका कुरा संसदमा उठाउनु परयो ! पाल्पा लैजाँदै गरेको एक ट्रक अवैध मल बरामद ४० दिनदेखि अमेजनको घना जंगलमा हराईरहेका बालबालिका फेला परे गोप्य कागजात प्रकरणः ट्रम्प माथीको अभियोग पुष्टी भए २० बर्ष जेल सजाँय हुने कारबाही अघि नै बेलायती पुर्व प्रधानमन्त्रीले दिए सांसद पदवाट राजिनामा शोषणमा परेको प्रजातन्त्र विकासका कुरालाई राजनीतिक आँखाबाट हेर्नु हुँदैन: विनोद चौधरी नेपालले आज नेदरल्याण्डसँग अभ्यास खेल खेल्दै तराईमा तापक्रम नघटने, कोशी, गण्डकी तथा कर्णाली प्रदेश पानी पर्ने १३ वर्षदेखि रोकिएको संस्कृत विश्वविद्यालयको दीक्षान्त कार्यक्रम जेठ ३१ मा हुँदै बुटवलको ढवाहामा दोस्रो पीस पार्क मेला सुरु तिनाउमा विद्यालय व्यवस्थापन तथा अभिभावक संघका पदाधिकारीलाई अभिमूखिकरण बाघको छाला र हड्डीसहित दुईजना पक्राउ रुपन्देहीमा पर्यटन व्यवसायीको चिन्ता : ३० खर्ब लगानी डुब्ने डर, पलायन हुँदै व्यवसायी गभर्नर अधिकारी र विश्व बैंक दक्षिण एसियाका उपाध्यक्ष रेजरबीच भेटवार्ता चलचित्र रोशनीको गीत ‘जुनी जुनी’ बुटवलमा विमोचन रुपन्देहीका सामूदायिक विद्यालयमा रहेका कर्मचारी आन्दोलित राष्ट्र बैंकले भन्यो- चालु खाता ५४ अर्ब ६७ करोड रुपैयाँले घाटामा गाउँको व्यथा कसलाई के थाहा ? नागरिकता विधेयक : मन्त्रिपरिषद्को निर्णय र प्रमाणीकरणको फाइल झिकाउन आदेश