१ भाद्र २०७९, बुधबार

Aug 17, 2022

काठमाडौं । विश्वभर महामारीको रुप लिएको कोरोनाभाइरस अर्थात् कोभिड १९ को कारण विश्व प्राय ठप्प नै छ । छोटो समयमै ठुलो रुप लिएको कोरोनाबाट अहिलेसम्म ७१ लाख ९३ हजार संक्रमित भैसकेका छन् । यस्तै, ४ लाख ८ हजार ६ सय ९ जनाको मृत्यु भैसकेको छ ।

Advertisement

३५ लाख ३५ हजार उपचारपछि निको भएका छन् । विश्वको २१३ देशमा फैलिएको कोरोनाबाट थोरै देश मात्र यसबाट बच्न सकेका छन् । यस भाइरस गत डिसेम्बर चीनको वुहान शहरबाट फैलिएको बताइन्छ । त्यसपछि इटली, स्पेन हुँदै अहिले अमेरिका र ब्राजिललाई इपिसेन्टर बनाएको छ ।

पछिल्ला दिनहरुमा कोरोनाबाट ब्राजिलमा मृत्युदर उच्च रहेको छ भने संक्रमितदर पनि उच्च रहेको छ । कोरोनाबाट पछिल्लो २४ घण्टामा ३ हजार १ सय ५७ जनाको मृत्यु भएको छ भने १ लाख ज्ञ हजार नयाँ संक्रमित थपिएका छन् । यो संख्या पछिल्ला दिन भन्दा कम हो ।

बितेको २४ घण्टामा कुन देशमा कतिको मृत्यु भयो ?

अमेरिका -५८६
ब्राजिल -८१३
रसिया -११२
बेलायत -५५
इटली -६५
भारत -२६६
जर्मनी -७
पेरु -१०६
टर्की -१९
इरान -७०
फ्रान्स -५४
चिली -७४
मेक्सिको -१८८
नेपाल -१
साउदी अरेबिया -३४
पाकिस्तान -६५
कतार- ३
बेल्जियम -११
बंगलादेश- ४२
नेदरल्याण्ड -३
बेलारुस -७
दक्षिण अफ्रिका -८२
स्विडेन -३५
कोलम्बिया -४९
इक्वेडर -२१
यूएई -५
पोर्चुगल -६
कुबेत -५
इजिप्ट -३६
इन्डोनेसिया -३५
आयरल्याण्ड -४
युक्रेन -९
स्विजरल्याण्ड -२
पोल्याण्ड -९
फिलिपिन्स -८
रोमानिया- ६
अफगानिस्तान -१२
अर्जेन्टिना -२९
डेमोसियन रिपब्लिक -१
ओमान -६
पानामा- ५
बहराइन- १
नाइजेरिया -७
बोलिभिया -११
डेनमार्क -४
सर्बिया -१
अर्मेनिया -११
कजाकस्तान -३
अल्जेरिया -८
घाना -४
माल्दोभ -१२
चेक्भिया- १
नर्वे -१
इराक -२४
अजरबैजान -५
ग्वाटेमाला -२२
होन्डुरस -८
हंगेरी -२
आइभरी कोस्ट -२
डिआरसी- ३
डिजीबाउटी -३
उज्वेकिस्तान -१
नर्थ मेसोडोनिया -३
हाइटी -१
एल साल्भाडोर -२
ग्रीस -२
केन्या -१
बुल्गेरिया -४
बोस्निया -१
सोमालिया- १
किर्गिस्तान -१
दक्षिण सुडान- ५
सुडान -१३
मौरिटानिया -४
जाम्बिया -३
लाटभिया -१
सियरा लियोनी -१
चाड -१
फ्रेन्च गुयना -१
बेनिन -१
सुरिनाम -१

(एजेन्सीहरुको सहयोगमा)

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

तिलोत्तमाको क्रिमसन अस्पतालमा बिरामीको मृत्यु भएपछि तनावग्रस्त अस्पतालमा जनशक्ति अभाव, बिरामीलाई सास्ती १ लाख २३ हजार उम्मेदवारले निर्वाचन खर्च बुझाएनन्, कारबाही प्रक्रिया सुरु वाइसीएल इन्चार्जसहित माओवादी केन्द्रका युवाहरु एमाले प्रवेश पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य घटाउन सकिँदैन : आयल निगम जन्मदिनको अवसरमा अनाथ आश्रममा भोजन दान तथा वृक्षारोपण रुपन्देहीको सैनामैनामा १२ दिने तीज महोत्सव हुने, करिब ५० लाख खर्च लाग्ने भारतीय ट्रकले जीपलाई ठक्कर दिँदा २ जनाको मृत्यु माओवादी केन्द्र गुल्मीको सचिवमा अशोक थापा चयन नवलपरासीबाट चिनी र खाद्यान्नसहित पिकअप गाडी नियन्त्रणमा सेयर बजार २५ अंकले ओरालाे भारतकी रजनी राईलाई नागरिकता दिलाउनेलाई अझै कारबाही भएन, प्रशासन माैन थप ८४८ जनामा कोरोना संक्रमण, १ को मृत्यु हँसिया हथौडा चिह्न प्रयोग गर्न प्रचण्ड र बाबुरामले दिए आयोगमा निवेदन युवाले हतार गर्दैमा १८ वर्षमा मन्त्री बनाइदिएर केही हुँदैनः ओली लुम्बिनीमा विद्युतको महशुल नतिर्ने साढे २७ हजार ग्राहकको लाइन काटियो लुम्बिनी प्रदेशका पूर्वमन्त्री यादव एमाले प्रवेश देउवाले १० जनालाई केन्द्रीय कार्यसमितिको सदस्यमा मनोनयन गरे राजस्व छली ल्याउँदै गरेकाे १५ लाखको विभिन्न सामानसहित दुई जना पक्राउ बुटवलको सडकबारे नगरप्रमुख पाण्डेयद्वारा सडक विभागको ध्यानाकर्षण