२९ श्रावण २०७९, आईतवार

Aug 14, 2022

बुटवल । नेपाल ट्रक यातायात व्यवसायी महासंघ प्रदेश पाँचले प्रदेशका मूख्यमन्त्री शंकर पोखरेललाई ज्ञापनपत्र बुझाउदै ट्रक व्यवसायीका समस्या समाधानका लागि आगामी बजेटमा व्यवस्था गर्न माग गरेका छन । कोभिड १९ ले गर्दा ट्रक व्यवसायीले भोग्नु परेको समस्याका बारेमा अवगत गराउदै मालवहाक सवारी साधनमा गत वर्ष देखि लगाईएको मूल्य अभिवृद्धिकर भ्याटको विककल्प ल्याउन मूख्यमन्त्री समक्ष माग गरिएको छ ।

नेपाल ट्रक यातायात व्यवसायी महासंघ प्रदेश पाँचका संयोजक यम प्रसाद पाण्डे र पश्चिमाञ्चल यातायात व्यवसायी समितिका महासचिव तथा सल्लाहकार जित बहादुर भाटले संयूक्त रुपमा ज्ञापनपत्र बुझाउँदै संघीय सरकारले आर्थिक वर्ष २०७७/०७८ को बजेटमा पनि मालवहाक सवारी साधनलाई मुल्य अभिबद्धिकर भ्याट यथावत राखिएकोले यो सम्भव नभएकोले यसलाई हटाउन माग गरेका छन् ।

ज्ञापनपत्रमा कोभिड १९ को माहामारीको अवधीसम्मको यातायात व्यवसायीले लिएको बैक तथा वितिय संस्थाको ऋणको व्याज मिनाहा र किस्ताको पुनरताजकिकरणका लागि बजेटमा व्यवस्था गर्न माग गरिएको छ । त्यस्तै महामारीको समयमा पनि ट्रकका चालक र सहचालकले जोखिम मोली सवारी संचालन गरेकाले उनिहरुको सुरक्षाको प्रवन्ध मिलाउनुका साथै कोेभिड १९ को माहमारीमा अग्रपङ्तीमा खटिने सरहको बीमाको व्यवस्था मिलाउन माग गरिएको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

राष्ट्रपतिबाट नागरिकता विधेयक अस्वीकृत दाजुभाई मिलेर बहिनीको प्रेमीको हत्या चर्चमा आगलागी, ४१ जनाको मृत्यु प्यूठानमा जीप दुर्घटना, नौ जना घाइते लुम्बिनी सरकारको प्रगति : तालिम गोष्ठिदेखि कर्मचारीको विवरण सार्वजनिकसम्म पाल्पामा सोमप्रसाद भर्सेस ठाकुर गैरे !, अर्को क्षेत्रमा कसको चर्चा ? बुटवल उपमहानगरको न्यायिक समितिले गर्‍यो ६ वटा विवाद निरुपण थप ४५५ जनामा कोरोना संक्रमण, २ को मृत्यु बजेट अधिवेशनमै धमाधम कानुन निर्माण १३ वर्षीया बालिकालाई याैन दुर्व्यवहार गरेकाे आरोपमा पक्राउ मेयर बालेनज्यू, तपाइँ असफल हुनु भएन : पूर्वसचिव शारदा त्रिताल आत्मनिर्भर हजुरआमाहरू संघीय सरकारविरुद्ध मधेश प्रदेशका मुख्यमन्त्री र मन्त्रीहरू नै धर्नामा गणपूरक संख्या नपुगेपछि दोस्रो पटक पनि संसद बैठक स्थगित प्रचण्ड-बाबुरामबीच एउटै चुनाव चिन्हमा लड्ने सहमति एमालेले अर्थमन्त्री शर्मालाई स्वीकार्‍यो विद्यालयमा बहुउपयोगी शैक्षिक सामग्री र दृश्टिविहिन विद्यार्थीहरुलाई भोजन पहिरोले एक्स्काभेटर पुर्दा चालकको घटनास्थलमै मृत्यु रोट्रयाक्ट क्लब अफ बुटबल रामापिथेकसको अध्यक्षमा घिमिरे कर्णाली प्रदेशका उद्योगमन्त्री शाहीले लिए सपथ