२३ श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 8, 2022

काठमाडौं । प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेसका प्रमुख सचेतक बालकृष्ण खाँणले लिपुलेक, कालापानी र लिम्पियाधुरामा  हरेक मन्त्रालयले बजेट छुटयाउनुपर्ने बताएका छन् । प्रतिनिधिसभाको आइतबारको बैठकमा उनले यस्तो माग गरेका हुन् । 

Advertisement

“कालापानी, लिपुलेक र लिम्पियाधुरा नेपालको नक्सामा समाहित गरिएको छ । संसदको लोगोमा पनि हामीले त्यसलाई परिष्कृत गरेका छौं,” उनले भने, “तर, सरकारको सबै मन्त्रालयको बजेटमा हेर्यौ हामीले । रक्षा, ऊर्जा, गृह मन्त्रालयको बजेटमा हेर्यौ कहीं पनि त्यहाँको लागि बजेट छुटयाएको छैन । के कागजमा मात्र फिर्ता ल्याउन खोजेको हो ? ”

ईश्वरको नाममा शपथ नखाने मन्त्रीहरुले क्‍वारेन्टिनमा बसेका बिरामीहरुलाई कसम खुवाएर पठाइरहेकामा पनि उनले आपत्ति जनाए । ‘इश्वरका नाममा सपथ नखाने मन्त्रीहरु क्वारेन्टाइनमा बसेका नागरिकलाई कसम खुवाएर घर पठाइरहेका छन्,’ उनले भने, ‘घरमा बालबालिकालाई नभेट्नु, छरछिमेकीलाइ नभेट्नु भनेर कसम खुवाउने काम भइरहेको छ। यो आपत्तिजनक छ ।’

‘सरकार असफल भइसकेको छ । प्रधानमन्त्री असफल भइसक्नुभएको छ। सत्तासीन पार्टी असफल नबनोस् । असफल सरकारलाई कहिलेसम्म बोक्ने ? असफल प्रधानमन्त्रीलाई कहिलेसम्म बोक्ने ?’ कांग्रेस प्रमुख सचेतक खाणले भने, ‘सत्तासीन पार्टी गम्भीर बनोस् । तत्काल यो असफलतालाई बदल्नका लागि तयार हुनुस् । मुलुक असफल बन्न सक्दैन । सरकार असफल होला । प्रधानमन्त्री असफल होला । सत्तासीन दलले गम्भीर निर्णय गरोस् ।’

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

गरिब किन गरिब भए ! पुरानो सुनलाई टल्काउछौँ भन्दै ठगी गर्ने दुई भारतीय नागरिक पक्राउ सिट बाँडफाँटबारे छलफल गर्न सत्ता गठबन्धनको कार्यदलको बैठक बस्दै कर्णालीका चार ठाउँमा नयाँ सहर, पूर्वाधारको काम छैन सन्तोषजनक नेपालीहरूलाई पनि भारतीय सेनाको अग्निपथ भर्ना गर्ने योजना कोभिडका कारण चीनको हवाइमा ८० हजार पर्यटक फसे कमजोर बन्दै मनसुनी प्रभाव मोटरसाइकलबाट खसेर महिलाको मृत्यु करेन्ट लागेर २५ वर्षीया प्रशानाको मृत्यु पोखरा क्षेत्रीय अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल पुसदेखि सञ्चालनमा आउने महजोडीको फिल्म ‘महापुरुष’को प्रदर्शन कात्तिकमा आगो लगाएर ज्वाइँद्वारा सासु र श्रीमतीको हत्या प्रयास बुटवलमा लेडी जेसीज सप्ताह २०२२ सुरु अन्तरछिमेक पार्टीगत सम्बन्ध जन्मदिनको अवसरमा पाण्डेले सुरु गरिन् विद्यालयमा खाजा कार्यक्रम, रोटरी क्लबले निरन्तरता दिने बुटवलमा बालबालिका लक्षित कोभिड विरुद्धको दोस्रो मात्रा खोप जबराविरुद्धको महाअभियोग प्रस्तावमाथि छलफल : प्रतिपक्षी आक्रमक, सत्ता पक्ष रक्षात्मक डेँगुबाट कसरी बच्ने ? यस्तो छ डा. नन्दु पाठकको सुझाव एक वर्षमा नेपालीले खान्छन् दुई अर्बभन्दा बढीको काजु र बदामा गाउँपालिकाका निमित्त कार्यकारी अधिकृतसहित चार जना विरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा