२३ श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 8, 2022

काठमाडौँ । तत्कालीन समाजवादी र राजपाबीचको एकताबाट बनेको जनता समाजवदी पार्टी जसपामा ३ जना अध्यक्ष रहने भएका छन् । लामो समयदेखि विवादमा रहेको जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) ले नेतृत्व विवाद मिलाएको छ । नयाँ समझदारीअनुसार उक्त पार्टीमा अब पाँच जनता पदाधिकारी रहनेछन् ।

तीन जना अध्यक्षमा महन्थ ठाकुर, डा. बाबुराम भट्टराई र उपेन्द्र यादव रहनेछन् । तीन अध्यक्षसहित पाँच सदस्यीय पदाधिकारीमा नेताद्वय राजेन्द्र महतो र अशोक राई पनि रहनेछन् । राष्ट्रिय जनता पार्टी र समाजवादी पार्टी एकता भएको हिजो शनिबार ४५ दिन पुगिसकेको छ । गत वैशाख १० मा समाजवादी र राजपा मिलेर जनता समाजवादी दल बनाउने गरी एकीकरण घोषणा गरे पनि निर्वाचन आयोगमा दल दर्ता भइसकेको छैन। दल दर्ताका लागि निवेदन दिएको ४५ दिनमा दुई पार्टीका शीर्ष नेता छलफलमा जुटेका हुन्। नेतृत्व विवाद मिलेसँगै एकताको निवेदन दर्ता गर्न जान लागेको पार्टीका नेताहरु निर्वाचन आयोग जाने तयारी गरेका छन् । आजै जनता समाजवादी पार्टीले आफ्नो नयाँ विधान, केन्द्रीय समितिको निर्णय र सम्झौताको प्रतिलिपी संलग्न गरी आयोगमा निवेदन दिनेछन्।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

ज्ञानेन्द्र शाही जुम्लाबाट चुनाव लड्ने इजरायलद्वारा गाजा युद्धविरामको प्रस्ताव स्वीकार भूमि आयोगः सम्झौतामा स्थानीय तहहरुको वेवास्ता, भूमिहीनहरु निराश सत्ता गठबन्धनलाई सिट बाँडफाँट मिलाउन कति सहज? गरिब किन गरिब भए ! पुरानो सुनलाई टल्काउछौँ भन्दै ठगी गर्ने दुई भारतीय नागरिक पक्राउ सिट बाँडफाँटबारे छलफल गर्न सत्ता गठबन्धनको कार्यदलको बैठक बस्दै कर्णालीका चार ठाउँमा नयाँ सहर, पूर्वाधारको काम छैन सन्तोषजनक नेपालीहरूलाई पनि भारतीय सेनाको अग्निपथ भर्ना गर्ने योजना कोभिडका कारण चीनको हवाइमा ८० हजार पर्यटक फसे कमजोर बन्दै मनसुनी प्रभाव मोटरसाइकलबाट खसेर महिलाको मृत्यु करेन्ट लागेर २५ वर्षीया प्रशानाको मृत्यु पोखरा क्षेत्रीय अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल पुसदेखि सञ्चालनमा आउने महजोडीको फिल्म ‘महापुरुष’को प्रदर्शन कात्तिकमा आगो लगाएर ज्वाइँद्वारा सासु र श्रीमतीको हत्या प्रयास बुटवलमा लेडी जेसीज सप्ताह २०२२ सुरु अन्तरछिमेक पार्टीगत सम्बन्ध जन्मदिनको अवसरमा पाण्डेले सुरु गरिन् विद्यालयमा खाजा कार्यक्रम, रोटरी क्लबले निरन्तरता दिने बुटवलमा बालबालिका लक्षित कोभिड विरुद्धको दोस्रो मात्रा खोप