२ भाद्र २०७९, बिहीबार

Aug 18, 2022

तिनाउ । पाल्पाको तिनाउ गाउँपालिकाले भारतलगायत विभिन्न मुलुकमा रोजगारका लागि गएका व्यक्तिहरुको तथ्याङ्क संकलन गरी घर फर्किनेहरुलाई राख्न आवश्यक क्वारेन्टाइनको व्यवस्था गरेको छ । गाउँपालिकाले संकलन गरेको तथ्याङक अनुसार नेपाल बाहिर रहेका १ हजार ४ सय ५८ जना नागरिकहरुका लागि घर फर्ककेको अवस्थामा क्वारन्टाइनमा राख्न संरचना तयारी अवस्थामा राखेको गाउँपालिका अध्यक्ष ओमबहादुर घर्तिले जानकारी दिए ।

गाउँपालिकाका विभिन्न वडाहरुमा निर्माण गरिएको क्वारेन्टाइमा हाल सय जना बढी व्यक्तिहरु बसिरहेका छन् । हालसम्म तिनाउबाट रोजगारका लागि देशबाहिर गएका १ सय ५० जना नागरिक घर फर्किएकोमा ५० जना बढीलाई क्वारेन्टाइनमा १४ दिन बिताएर सामान्य स्वास्थय अवस्थामा घर पठाइएको छ । घर फर्किने व्यक्तिहरुका लागि विभिन्न स्थानमा १ सय ४० बेडको क्वारेन्टाइन निर्माण भएका छन् । वडा नम्बर १ का लागि कचलको युवावर्ष माध्यमिक विद्यालयमा २० वटा बेड, वडा नम्बर २ का लागि दोभान माविमा ३० बेड क्षमताको तथा वडा नम्बर ३ का लागि तिलोत्तमा मावि झुम्सामा २५ बेड क्षमताको क्वारेन्टाइन निर्माण गरिएको अध्यक्ष घर्तिले जानकारी दिए । यसैगरी वडा नम्बर ४ को पृथ्वी प्रकाश मावि सत्यवतीमा २० वेड, वडा नम्बर ५ को कल्याणी आधारभूत विद्यालय, चौविस माईलमा २५ वेड तथा वडा नम्बर ६ का लागि मस्याम माविमा २० वेडको क्वारेन्टाइन निर्माण गरिएको हो ।

आवश्यकता अनुसार क्वारेन्टाइनको क्षमतालाई वृद्धि गर्दै लगिने गाउँपालिकाले जनाएको छ । यसैगरी क्वारेन्टाइनमा बस्ने नागरिकहरुका लागि नियमित स्वास्थय परिक्षण, खाना नास्ता तथा व्यवस्थित बसाई मिलाइएको बताउँदै अध्यक्ष घर्तिले उनिहरु सबैको स्वास्थ्य अवस्था हालसम्म सामान्य रहेको जानकारी गराए

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

मौसम : लुम्बिनीका केहि स्थानमा मेघ गर्जनसहित मध्यम वर्षाको सम्भावना कलंकीको खसीबजार हटाउन काठमाडौं महानगरको १५ दिने अल्टिमेटम प्रतिनिधिसभा बैठक : नागरिकता विधेयक संसोधन नगरी आजै पारित गर्ने तयारी यस्ता छन् धरानका मेयर हर्क साम्पाङका १०० दिनका १३ काम काठमाडौंको फोहोर व्यवस्थापनमा चारबुँदे सहमति पशुआहारका लागि गाउँकै उद्योगमा उत्पादन भएको ‘साइलेज’ प्रयोग ‘भारत गौरव पर्यटक रेल’ दोस्रो पटक जनकपुरधाम आउँदै लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा १५० शैय्याको नयाँ भवनबाट प्रसूति सेवा बन्दीलाई कारागारभित्रै अस्पताल मुख्यमन्त्री केजरीवालद्वारा ‘भारतलाई पहिलो बनाऔँ’ अभियान सुरु ‘पत्रकार कुट्ने’ परासीको पाल्हीनन्दन प्रमुखलाई कारवाहीको माग निर्वाचन सुरक्षा योजना बनाउन आयोगको निर्देशन अर्थमा चुक्यो लुम्बिनी सरकार नवलपरासीको विभिन्न स्थानबाट फरार ७ जना प्रतिवादी पक्राउ दार्चुलामा जीप दुर्घटना : पाँच जनाको मृत्यु, छ घाइते लुम्बिनी फोटो ग्राफर संघको सप्ताहव्यापी कार्यक्रम , ५० जनाले गरे रक्तदान लुम्बिनी सरकारले आफ्नाे सेवा सुविधा वृद्धिका लागि खुलायाे बाटाे, थप नियुक्तिका लागि अनुसूची हेरफेर चार महिनामा विपद्का घटनाले लियो १५७ जनाको ज्यान, ८५ करोडभन्दा बढीको आर्थिक क्षति लुम्बिनी अस्पतालको टेण्डर घोटाला : कागजातसहित ७ दिन भित्र उपस्थित हुन प्राधिकरणलाई निर्देशन कपिलबस्तुको सिद्धार्थ रिसोर्टमा तीज विशेष कार्यक्रम हुने, सहभागीलाई पुरस्कार !