२९ श्रावण २०७९, आईतवार

Aug 14, 2022

बुटवल । मानव अधिकार निगरानी समूह शुद्धोधन गाउँपालिकाले गाउँपालिका भित्र रहेका क्वारेन्टाइनको अवलोकन गरेको छ । गाउँपालिकामा क्रियाशील निगरानी समूह, गाउँपालिकाप्रवक्ता र इन्सेक सहजकर्ताहरुको उपस्थीतिमा अवलोकन गरिएको हो । विदेशबाट आएका ७५ जनालाई क्वारेन्टाइनमा राखिएको छ ।

योज्ञदय थारु बहुमुखी क्याम्पसमा ४० जना, गौलोली माध्यमिक विद्यालयमा ६ जना, भग्लापुर माध्यामिक विद्यालयमा १० जना, सिसै माध्यमिक विद्यालयमा १० जना, वनगाइ माध्यमिक विद्यालयमा ५ जनालाई क्वारेन्टाइनमा राखिएको छ । करेन्टाइममा रहेका व्यक्तिका लागि खाना बस्नको व्यवस्थापन भएता पनि उनीहरुले लगाउने माक्स सेनेटाइजरको व्यवस्था नभएको गुनासो गरेको छन् । शुद्वोधन गाउँपालिका प्रवक्ता राजेन्द्र कडेलले गाउँपालिकामा क्वारेन्टाइनमा बस्नेहरुहरुको संख्या दैनिक रुपमा बढ्दै गएकाले खाना बस्नको लागि उचित व्यवस्था गरिएको बताए । क्वारेन्टाइनमा रहेकाको लागि माक्स र सेनिटाइजरको पनि व्यवस्था गरिने गाउँपालिकाका प्रवक्ता कडेलले प्रतिवद्वता बताए ।

मानव अधिकार निगरानी समूहको अगुवाईमा शुद्वोधन गाउँपालिकामा स्थापना गरिएका क्वारेन्टाइनहरुको अवलोकन गरिएको हो । गाउँपालिकाका प्रवक्ता राजेन्द्र कडेल, इन्सेक सहजकर्ता विष्णु घिमिरे, मानवअकिार निगरानी समूहका अध्यक्ष जगत सापकोटा, सचिव मोती थापा लगायतको टिमले अवलोकन गरेको थियो । रुपन्देहीका गाउँपालिका स्तरीय निगरानी समूहले जिल्लाका स्थानीय तहहरुमा सञ्चालन गरिएका क्वारेन्टाइनहरुको अवलोकन गरी क्वारेन्टाइनमा बसेकाहरुको अवस्था बुझ्ने गरेको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

जंगली जनावरको आक्रमणबाट दुई जनाको मृत्यु कार्यकर्तालाई निर्वाचनमा होमिन नेकपा एकिकृतको आग्रह प्यूठान जीप दुर्घटना अपडेट : मृतकको संख्या तीन पुग्यो रोट्रयाक्ट क्लब अफ कोटिहवाद्वारा निःशुल्क शिविर, करिब ४ सय जनाले लिए सेवा राष्ट्रपतिबाट नागरिकता विधेयक अस्वीकृत दाजुभाई मिलेर बहिनीको प्रेमीको हत्या चर्चमा आगलागी, ४१ जनाको मृत्यु प्यूठानमा जीप दुर्घटना, नौ जना घाइते लुम्बिनी सरकारको प्रगति : तालिम गोष्ठिदेखि कर्मचारीको विवरण सार्वजनिकसम्म पाल्पामा सोमप्रसाद भर्सेस ठाकुर गैरे !, अर्को क्षेत्रमा कसको चर्चा ? बुटवल उपमहानगरको न्यायिक समितिले गर्‍यो ६ वटा विवाद निरुपण थप ४५५ जनामा कोरोना संक्रमण, २ को मृत्यु बजेट अधिवेशनमै धमाधम कानुन निर्माण १३ वर्षीया बालिकालाई याैन दुर्व्यवहार गरेकाे आरोपमा पक्राउ मेयर बालेनज्यू, तपाइँ असफल हुनु भएन : पूर्वसचिव शारदा त्रिताल आत्मनिर्भर हजुरआमाहरू संघीय सरकारविरुद्ध मधेश प्रदेशका मुख्यमन्त्री र मन्त्रीहरू नै धर्नामा गणपूरक संख्या नपुगेपछि दोस्रो पटक पनि संसद बैठक स्थगित प्रचण्ड-बाबुरामबीच एउटै चुनाव चिन्हमा लड्ने सहमति एमालेले अर्थमन्त्री शर्मालाई स्वीकार्‍यो