२९ श्रावण २०७९, आईतवार

Aug 14, 2022

दाङ । राजपुर गाउँपालिकाको क्वारेन्टाइनमा एक सय ५७ जना बसेका थिए । जसमध्ये तीन जनामा बुधबार कोरोना पोजेटिभ देखियो। राजपुर गाउँपालिकाको स्वास्थ्य शाखाले तीन जनालाई आइसोलेसनमा राख्नुपर्ने भएपछि बाँकी एक सय ५४ जनालाई डिस्चार्ज गरेर घर पठायो। तर, बिहिबार फेरि राजपुर गाउँपालिकामा तीन जना संक्रमित भेटिएको सूचना सार्वजनिक भयो । त्यसपछि कोरोना परिक्षण गरिएको रिपोर्ट नआउँदै डिस्चार्ज गरिएको घटना बाहिर आयो।

राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानको प्रशासनले गाउँपालिकालाई सूचना सम्प्रेषण गर्दा भएको त्रुटिले गर्दा यस्तो समस्या आएको राजपुर गाउँपालिकाका अध्यक्ष लोकराज केसीले दाबी गरे। ‘क्वारेन्टाइनमा एक सय ५७ जना बसेका थिए जसमध्ये ३५ जनाको नमुना परिक्षण गर्दा बुधबार तीन जनामा संक्रमण देखिएको रहेछ। तर, हामीलाई जानकारी गराउँदा एक सय ५७ जनाकै परीक्षण गर्दा तीन जनामा देखियो भन्‍ने सूचना आएपछि तीनजना बाहेक अरुलाई डिस्चार्ज गरेर घर पठाइएको थियो’, गाउँपालिकाका अध्यक्ष केसीले भने- ‘बिहीबार फेरि राजपुर गाउँपालिकामा तीनजना संक्रमित फेला परेको जानकारी आएपछि फेरि हामीले घरघरमा पुगेर ल्याएका छौं।’ गाउँपालिकाले गम्भीर गल्ती गरेको भन्दै केही संक्रमितका परिवारका सदस्य र गाउँलेहरुले विरोध गरेका छन्।

राजपुर गाउँपालिकाले बिहिबार पुष्टि भएका तीन जना मध्य दुई जना सम्पर्कमा आएको र एक जनालाई सम्पर्कमा ल्याउने काम भइरहेको राजपुर स्वास्थ्य शाखाका प्रमुख कमल रोकायले बताए।बिहिबार राजपुर- २ निवासी ३४ बर्षिय, वडा नम्बर ३ निवासी २७ वर्षीय र वडा नम्बर ४ निवासी २६ वर्षीय पुरुष व्यक्तिमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

राष्ट्रपतिबाट नागरिकता विधेयक अस्वीकृत दाजुभाई मिलेर बहिनीको प्रेमीको हत्या चर्चमा आगलागी, ४१ जनाको मृत्यु प्यूठानमा जीप दुर्घटना, नौ जना घाइते लुम्बिनी सरकारको प्रगति : तालिम गोष्ठिदेखि कर्मचारीको विवरण सार्वजनिकसम्म पाल्पामा सोमप्रसाद भर्सेस ठाकुर गैरे !, अर्को क्षेत्रमा कसको चर्चा ? बुटवल उपमहानगरको न्यायिक समितिले गर्‍यो ६ वटा विवाद निरुपण थप ४५५ जनामा कोरोना संक्रमण, २ को मृत्यु बजेट अधिवेशनमै धमाधम कानुन निर्माण १३ वर्षीया बालिकालाई याैन दुर्व्यवहार गरेकाे आरोपमा पक्राउ मेयर बालेनज्यू, तपाइँ असफल हुनु भएन : पूर्वसचिव शारदा त्रिताल आत्मनिर्भर हजुरआमाहरू संघीय सरकारविरुद्ध मधेश प्रदेशका मुख्यमन्त्री र मन्त्रीहरू नै धर्नामा गणपूरक संख्या नपुगेपछि दोस्रो पटक पनि संसद बैठक स्थगित प्रचण्ड-बाबुरामबीच एउटै चुनाव चिन्हमा लड्ने सहमति एमालेले अर्थमन्त्री शर्मालाई स्वीकार्‍यो विद्यालयमा बहुउपयोगी शैक्षिक सामग्री र दृश्टिविहिन विद्यार्थीहरुलाई भोजन पहिरोले एक्स्काभेटर पुर्दा चालकको घटनास्थलमै मृत्यु रोट्रयाक्ट क्लब अफ बुटबल रामापिथेकसको अध्यक्षमा घिमिरे कर्णाली प्रदेशका उद्योगमन्त्री शाहीले लिए सपथ