१ भाद्र २०७९, बुधबार

Aug 17, 2022

तिलोत्तमा । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) तिलोत्तमा नगर कमिटीले जातीय विभेद अन्त्य गर्नुपर्नेमा जोड दिएको छ । छुवाछुतमुक्त नेपाल घोषणा भएको दिन बुधबार विज्ञप्ती जारी गर्दै नेकपा तिलोत्तमाले राजनीतिक दल, नागरिक समाज र अधिकारकर्मी सबैले फेरि एकपटक जातीय छुवाछुत र जातीय विभेद वैज्ञानिक हिसाबले असत्य, सामाजिक हिसाबले निन्दनीय, मानवीय हिसाबले अमानवीय र सभ्यताको दृष्टिले कलंकित छ भन्ने कुरालाई जोडदार रूपमा उठाउने र यो सत्यलाई सबैले स्विकार गर्ने सामाजिक मनोविज्ञान निर्माणमा दृढतापूर्वक लाग्नु पर्नेमा जोड दिएको छ ।

नेकपाका नगर अध्यक्ष मोहन चापागाईं र सचिव लक्ष्मण खनालद्वारा जारी विज्ञप्तीमा रूकुम चौरजहारीमा भएको नवराज बिक सहित ६ जनाको निधन र एकजना बेपत्ता सहितको घटना २१ औ सताब्दी र संघीय लोकतान्त्रिक गणतन्त्र नेपालका लागि अशोभनिय र अक्षम्य अपराध भएको समेत जनाइएको छ । यो घटनाले सामाजिक न्याय र समतामूलक समाज निर्माणमा गम्भीर प्रश्न खडा गरेको र सुरक्षा व्यवस्थामाथि पनि चुनौती थपेको विज्ञप्तीमा उल्लेख छ ।

अन्तरजातीय विवाहलाई अस्विकार गर्दा श्रृजित यस घटनाको तत्काल निष्पक्ष अनुसन्धान गरी सत्य तथ्य सार्वजनिक गर्न र अपराधमा संलग्नहरूमाथि कडा कानूनी कारवाही गरी भविष्यमा यस्ता घटनाहरू दोहोरिन नदिन चनाखो हुन विज्ञप्तीमार्फत सरकार र प्रशासनसँग माग गरिएको छ ।
साथै विज्ञप्तीमा रुकुम घटनामा मृतकका परिवारलाई न्यायको अनुभूति सहित उचित क्षतिपूर्ति र घाईतेहरूको उपचार गर्न सरकारसँग माग गरिएको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

तिलोत्तमाको क्रिमसन अस्पतालमा बिरामीको मृत्यु भएपछि तनावग्रस्त अस्पतालमा जनशक्ति अभाव, बिरामीलाई सास्ती १ लाख २३ हजार उम्मेदवारले निर्वाचन खर्च बुझाएनन्, कारबाही प्रक्रिया सुरु वाइसीएल इन्चार्जसहित माओवादी केन्द्रका युवाहरु एमाले प्रवेश पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य घटाउन सकिँदैन : आयल निगम जन्मदिनको अवसरमा अनाथ आश्रममा भोजन दान तथा वृक्षारोपण रुपन्देहीको सैनामैनामा १२ दिने तीज महोत्सव हुने, करिब ५० लाख खर्च लाग्ने भारतीय ट्रकले जीपलाई ठक्कर दिँदा २ जनाको मृत्यु माओवादी केन्द्र गुल्मीको सचिवमा अशोक थापा चयन नवलपरासीबाट चिनी र खाद्यान्नसहित पिकअप गाडी नियन्त्रणमा सेयर बजार २५ अंकले ओरालाे भारतकी रजनी राईलाई नागरिकता दिलाउनेलाई अझै कारबाही भएन, प्रशासन माैन थप ८४८ जनामा कोरोना संक्रमण, १ को मृत्यु हँसिया हथौडा चिह्न प्रयोग गर्न प्रचण्ड र बाबुरामले दिए आयोगमा निवेदन युवाले हतार गर्दैमा १८ वर्षमा मन्त्री बनाइदिएर केही हुँदैनः ओली लुम्बिनीमा विद्युतको महशुल नतिर्ने साढे २७ हजार ग्राहकको लाइन काटियो लुम्बिनी प्रदेशका पूर्वमन्त्री यादव एमाले प्रवेश देउवाले १० जनालाई केन्द्रीय कार्यसमितिको सदस्यमा मनोनयन गरे राजस्व छली ल्याउँदै गरेकाे १५ लाखको विभिन्न सामानसहित दुई जना पक्राउ बुटवलको सडकबारे नगरप्रमुख पाण्डेयद्वारा सडक विभागको ध्यानाकर्षण