९ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 23, 2022

बुटवल । विश्वव्यापी कोरोना भाइरस कोभिड–१९ का कारण नेपाल विद्युत प्राधिकरण बुुटवल वितरण केन्द्रमा विद्युत महशुुल उठ्न समस्या भएको छ ।

Advertisement

सो प्राधिकरणमा लकडाउन अगाडी मासिक १२ करोड रकम संकलन हुुने गरेकोमा लकडाउन पछि भने मासिक ४ करोड महशुुल रकम संकलन हुुने गरेको वितरण केन्द्रका प्रमुुख सञ्जय मिश्राले बताए । ६७ हजार ग्राहक संख्या रहेको वितरण केन्द्रका बिभिन्न काउन्टरहरुमा बुुटवलको चौराहा, सैनामैना नगरपालिकाको मुुर्गीया र देबदह नगरपालिकाको देबदह काउन्टरबाट महशुुल बुुझाउन सकिन्छ । पछिल्लो समयमा इ–सेवाबाट पनि महशुुल बुुझाउन सकिने व्यस्था भए पनि कम ग्राहकले मात्र इ–सेवाबाट महशुुल बुुझाउने गरेको बुुटवल शाखाका लेखा प्रमुुख मदन पौडेलले बताए ।

अझै पनि सडक बत्तीहरुको महशुुल भने बक्यौता रहेको प्रमुुख मिश्राले जानकारी दिए । अत्यवाश्यक बाहेक नयाँ जडानलाई प्राथमिकता नदिएको प्राधिकरणले अत्यावश्यक कर्मचारीलाई मात्र नियमित काममा खटाएको छ । मासिक २५ सयको संख्यामा आउने ग्राहकहरु बर्तमान अबस्थामा भने करिब १२ सय जाना मात्र आउने गरेको प्राधिकरणले जनाएको छ । हाल जेष्ठ महिनाको मलंलबारसम्म भने २ करोड १ लाख ६३ हजार महशुुल संकलन भएको छ । कोरोना भाइरसबाट जोगिन सतर्कता सहित विद्युत महशुुल बुुझाउन आउने ग्राहकहरुको तापक्रम चेकजाँच भएपछि मात्र प्रबेश गर्न दिइएको छ ।

अनिवार्य मास्कको प्रयोग, तापक्रम ठिक भएको अबस्थामा साबुुन पानीले हात धुुने सेनीटाइज गर्ने र तोकिएको स्थानमा बसेर मात्र महशुुल बुुझाउने ब्यवस्था गरिएको छ । तर महशु्ल बुुझाउने ग्राहकहरु भने फाट्ट फुट्ट मात्र आउने गरेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

उपत्यकामा एकैदिन १७ सय ५२ चालकमाथि कारवाही, ८७ जना मापसे गरी सवारी चलाउने कपिलवस्तुमा दुईवटा मोटरसाइकल ठोक्किँदा एक जनाको मृत्यु स्वतन्त्र उम्मेदवारलाई जनताको हितमा काम गर्न सघाउनुपर्छ: महामन्त्री शर्मा अन्ततः अनुहार ढाकेरै समाचार पढ्न बाध्य भए अफगानी प्रस्तोता मौसम : हावाहुरीसहित वर्षाको सम्भावना क्यानडामा भीषण आँधीः ९ लाख घर विद्युतविहीन दलले छानेकालाई अस्वीकृत गर्दै मतदाता गौतमबुद्ध अन्तरास्ट्रिय बिमानस्थलमा जजीरा एयरसँग चरा ठोक्कियो, उडान हुन सकेन स्थानीय सरकार र छाडा पशु चौपाया व्यवस्थापनको मुद्दा मोबाइल एपबाटै यसरी भगाउनुहोस्, आफ्नो वरपरका लामखुट्टे मणिमुकुन्द क्लबले मनायो पाँचौ राष्ट्रिय भलिबल दिवस, तिलोत्तमामा दिप प्रज्वलन चट्याङ लागेर एक जनाको मृत्यु, तीन गम्भीर घाइते बाघको आक्रमणबाट फूलकुमारीको मृत्यु पेट्रोलियम पदार्थमा १० रुपैयाँ, ग्यासमा २ सयले मूल्यवृद्धि तिलोत्तमामा कारले मोटरसाइकललाई ठक्कर दियो रेशम चौधरी जेलमा, रिहा माग्‍ने पार्टी बन्यो पहिलो बालेनको मत ४१ हजार कट्यो, सिंह स्थापितसँग मतान्तर बढाउँदै धरान उपहानगर मेयरमा स्वतन्त्र उम्मेदवार हर्कराज राई निर्वाचित तिलोत्तमामा खाँणले अग्रता बढाउँदै, चापागाईँ भन्दा ३५७ मतले अगाडि स्थानीय निर्वाचन: एक समीक्षा