४ जेष्ठ २०७९, बुधबार

May 18, 2022

बुटवल । इस्लाम धर्मावलम्बीहरुको महत्वपुर्ण पर्व इद उल (फित्र) को अवसरमा सामाजिक विकास मन्त्री सुदर्शन बरालले शुभकामना व्यक्त गरेका छन् । शुभकामना सन्देश दिदै मन्त्री बरालले पर्वले सबै नेपालीहरुको आपसी भातृत्व विकास हुने बताए । नेपालमा धार्मिक तथा सांस्कृतिक विविधता रहको उल्लेख गर्दे पर्वहरुले सबै नेपालीहरुलाई एकतामा वाध्ने विश्वास व्यक्त गरे । मन्त्रि बरालले कोभिड–१९ बाट कुनै पनि समुदाय अछुतो नरहेको बताउँदै सबै मिलेर यसको सामाना गर्नुको विकल्प नभएकोमा जोड दिएका छन् ।

‘हाम्रा चाडपर्वले एकता र भातृत्वको सन्देश वोकेका छन्, इस्लाम धर्मसँग सम्वन्धीत यो पर्वले सबैमा एकता उदारता प्रेम, सहिष्णुता, शान्ति सहअस्तीत्व, सदाचार कायम गर्न सफल होस शुभकामना व्यक्त गर्दछु ।’ शुभकामना सन्देशमा उनले उल्लेख गरेका छन् । महिना भरी रोजा वसी रोजा खोल्ने दिन इद पर्व मनाईन्छ । आफूले वर्ष भरीमा कमाएको रकमको २ दशमलव ५ प्रतिशत हुन आउने रकम गरिव तथा असाहयलाई दानगर्नु पर्ने धार्मिक मान्यता छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

४४४ स्थानीय तहको छिनोफानो हुँदा कुन दलले कति ठाउँमा जिते ? तुलसीपुर उपमहानगरः एमाले २४ मतले अगाडि ढिलै भए पनि एमालेले विवेकले काम गर्योः नारायणकाजी श्रेष्ठ बुटवलमा बाबुराम भन्दा खेलराज ५ हजार १३ मतले अगाडि सितगंगा ५ को वडाध्यक्षमा कांग्रेसका बेल्बासे निर्वाचित २२ घण्टादेखि रोकिएको पाँचपोखरीकाे मतगणना अझै सुरु हुन सकेन बुटवलका १९ वडामध्य १२ वडाको मतपरिणाम सार्वजनिक, कुन वडा कस्ले जिते? यस्ताे छ डडेल्धुराका सातवटै स्थानीय तहको अन्तिम मत परिणाम ४१० स्थानीय तहको नतिजा सार्वजनिक, कुन पार्टीको कति स्थानमा अग्रता ? देवदहमा गठबन्धनलाई पछि पार्दै एमाले : मेयर, उपमेयर दुबैमा अग्रता नवलपरासीको सरावल अध्यक्ष र उपाध्यक्षमा एमाले विजयी बुटवलमा पाण्डेको साढे ४ हजार मतले अग्रता, उप-प्रमुखमा सावित्रा अघि शुद्धोधनमा गठबन्धन दल कांग्रेसबाट बस्याल विजयी, उप प्रमुखमा एमालेकी ज्ञवाली भरतपुरमा गठबन्धनकी रेनु दाहालको अग्रता, मतान्तर फराकिलो बनाउँदै चुनावलगत्तै सार्वजनिक यातायातको भाडापनि बढ्याे, आजदेखि नयाँ दर लागू काठमाण्डौंमा बालेनको अग्रता कायमै, स्थापितभन्दा करिब दोब्बरले अघि गैंडाकोट नगरपालिकाको मेयर र उपमेयरमा कांग्रेस उम्मेदवार निर्वाचित बालेन र सुनिता हजारौं मतले अगाडि रुपन्देहीको कञ्चनमा कांग्रेसका ढकाल विजयी उम्मेदवारको मृत्युपछि स्थगित तुलसीपुर उपमहानगर-१७ मा मँगलबार मतदान सम्पन्न