४ जेष्ठ २०७९, बुधबार

May 18, 2022

बुटवल । समाज बसेर एक जना युवासँग जिम्मा लगाईएकी किशोरी झुण्डीएको अवस्थामा मृत फेला परेकी छन् । रुपन्देहीको देवदह नगरपालिका वडा न. ११ वड्की गुम्वीकी १५ वर्षीय किशोरी पेटवनियामा झुण्डीएको अवस्थामा फेला परेकी हुन ।

Advertisement

स्थानीय बासीकानुसार जेठ ९ गते राती देवदह ११,वड्की गुम्वीका २२ वर्षिय युवा र मृतक किशोरी दुवै जना गाउबाट हराएका थिए । १० गते विहान समाज जुटाएर समाजको निर्णय अनुसार किशोरीलाई युवाको जिम्मा लगाई दिएका थिए । समाजले जिम्मा लगाई दिए पछि युवाले किशोरीलाई आफ्नो घरमा लिएर गएका थिए । बिहान स्विकार गरेर लगिएकी किशोरी सोही दिन दिनको ३ बजे मृत अवस्थामा भेटिएकी हुन । मृतक किशोरीका बाबुले आफ्नी छोरीको हत्या गरिएको दावी गरेका छन् । समाज बसेर उमेर नै नपुगेकी छोरीलाई अर्काको जिम्मा लगाउनु समाजको गम्भिर गल्ती भएको समेत उनले आरोप लगाए ।

उनी भने,‘मेरी छोरीलाई केटाको घरमा लगे पछि केटाको आमाले कुटपिट गरेका थिए परिवारकै सदस्यहरुले मिलेर छोरीको हत्या गरिएको हो ।’आफुहरु दलित समुदायको भएको कारण जातियताका आधारमा पनि यो हत्या गरिएको बताउँदै उनले दोषीलाई कडा कारवाही गर्न माग गरेका छन् । देवदह ११ का वडा अध्यक्ष अमरबहादुर चौधरीको रोहवरमा वसेको समाजले गरेको निर्णयकै कारण किशोरीले ज्यान गुमाउन परेको स्थानीयवासीको आरोप छ । वडा अध्यक्ष चौधरीले भने परिवारकै सदस्यहरुको मञ्जुरीमा किशोरीलाई केटाको जिम्मा लगाएको बताउँछन् । उनी भन्छन्,‘उनीहरु एक रात हराए पछि समाजमा वदनामी हुन्छ, भविष्यमा केटीलाई अरु कसैले स्विकार गर्दैन भन्ने परिवारले ठहर गरेर नै केटाको जिम्मा लगाएको हो । ’

आफु कार्य व्यस्तताका कारण समाजको वैठकमा अन्तीम समय सम्म वस्न नसकेको बताउँदै वडा अध्यक्ष चौधरीले आफ्नो रोहवरमा निर्णय गरिएको भन्ने सत्य नभएको बताए ।
मृतक किशोरीको शव ईलाका प्रहरी कार्यालय , बुटवलबाट आवश्यक अनुसन्धान भई रहेको देवदह प्रहरी चौकीका प्रहरी निरीक्षक दिपक महतले जानकारी दिएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रुपन्देहीको मायादेवी अध्यक्षमा पुनः कांग्रेसका चौधरी तिनाउ नदिमा डुबेर बुटवलका ८ वर्षिय रिदमको मृत्यु अर्घाखाँचीको सन्धिखर्कमा एमालेसँग गठबन्धन पराजित मतगणना सकिएका चितवनका तीनवटै पालिकामा एमाले विजयी नेप्से झिनो अंकले सुधार बुद्धका ज्ञान बाँड्दै बुटवल लेडि जेसिज पोखरामा मतगणनाका क्रममा विवाद, एमालेको नाराबाजी भरतपुरमा रेनुलाई १९ सय ६ मतको अग्रता गठबन्धनलाई पराजित गर्दै देवदह नगरपालिकाको प्रमुखमा एमालेका ध्रुव खरेल विजयी भारतसँगको असमान व्यापार सम्बन्ध सच्याऔँ : बाबुराम भट्टराई निर्वाचन आयोगले दियो बढीमा पाँच दिनभित्र मतगणना कार्य सम्पन्न गर्न निर्देशन कालिकाका शिक्षकका लागि पुनर्ताजगी तालिम बुटवलमा बम बिस्फोट गराउने ३ जना पक्राउ युवाको हातमा सर्दै स्थानीय सरकारको साँचो बालेन साहले पाएको मत दलप्रतिको आक्रोश : हरिबोल गजुरेल विद्युत् प्राधिकरण टाट पल्टिने अवस्थामा जाँदै छ : योगेश भट्टराई भैरहवामा विजय जुलुसमा हिँडेकाे मिनी ट्रक दुर्घटना : २४ जना घाइते, ६ गम्भीर दाङको गढवा गाउँपालिकामा माओवादीका शर्मा विजयी २७,४३८ मतगणना हुँदा भरतपुरमा रेनु १७१२ मतको अग्रता प्रदूषणका कारण ९० लाख मानिसको मृत्यु