४ जेष्ठ २०७९, बुधबार

May 18, 2022


बुटवल । रुपन्देही तिलोतमामा केन्द्रीय कार्यालय रहेको क्रियाशिल नेपाली युवा समाजले शनिबार अन्तरक्रिया कार्यक्रम गरेको छ । नेपालले विश्व महामारीमा रहेको कोभिड १९ ले नेपाली र विश्व अर्थतन्त्रमा पारेको प्रभाव र यस पछि नेपालको अर्थतन्त्रलाई कसरी आत्मनिर्भर बनाउन भन्ने विषयमा डिजिटल माध्यमबाट (भर्चुयल) अन्तरक्रिया गरेको हो ।

यसका आधारहरु के के हुन सक्छन तथा तिनमा कसरी लगानी एवम जनशक्ति व्यवस्थापन गर्न सकिएला भन्ने विषयमा भर्चुयल अन्तक्रिया कार्यक्रम सम्पन्न गरेको गरिएको संस्थाका अध्यक्ष रोशन खनालले बताए । दुई शत्रमा विभाजन गरी सञ्चालन गरिएको सो कार्यक्रममा युवा अर्थशास्त्री तथा आर्थिक लेखक हुमराज भुसालले कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) पछिको नेपाली अर्थतन्त्रलाई कसरी आत्मनिर्भर बनाउन सकिन्छ र यसका आधारहरु के के हुन भन्ने विषयमा कार्यपत्र पेश गरेका अध्यक्ष खनालले बताए । कार्यपत्र प्रस्तुत गदै भुसालले अब देशलाई आत्निभर बनाउन युवालाई कृषि, घरेलु उद्योग तथा आन्तरिक पर्यटन व्यसायमा आक्रसित गर्नु पर्नेमा जोड दिएका थिए ।

कार्यक्रमको दोस्रो शत्रमा कार्यपत्र माथी सहभागीले उठाएका प्रश्नको जवाफ कार्य पत्र प्रशोस्ताले दिएका थिए । कार्यक्रमको अध्यक्षता संस्थाका अध्यक्ष रोशन खनालले गरेका थिए भने सहभागीलाई स्वागत सचिवालय सदस्य खिमा अधिकारीले गरेको उक्त कार्यक्रमको सहजीकरण सदस्य गौरव नेपाल र सन्देश प्रोखरेलले गरेको कार्यक्रममा देशका विभिन्न विश्वविद्यालयमा अध्ययन गर्ने विद्यार्थीको सहभागीता रहेको थियो ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सिद्धार्थनगर प्रमुखमा कांग्रेसका इश्तियाक, उपप्रमुखमा एमालेकी उमा विजयी रुपन्देहीको ओमसतिया अध्यक्षमा एमालेका यादव विजयी एमाले अध्यक्ष ओली अस्वस्थ बुटवलको कालिकानगरमा मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा गुल्मीका ४० वर्षीय ज्ञवालीको मृत्यु रुपन्देहीको मायादेवी अध्यक्षमा पुनः कांग्रेसका चौधरी तिनाउ नदिमा डुबेर बुटवलका ८ वर्षिय रिदमको मृत्यु अर्घाखाँचीको सन्धिखर्कमा एमालेसँग गठबन्धन पराजित मतगणना सकिएका चितवनका तीनवटै पालिकामा एमाले विजयी नेप्से झिनो अंकले सुधार बुद्धका ज्ञान बाँड्दै बुटवल लेडि जेसिज पोखरामा मतगणनाका क्रममा विवाद, एमालेको नाराबाजी भरतपुरमा रेनुलाई १९ सय ६ मतको अग्रता गठबन्धनलाई पराजित गर्दै देवदह नगरपालिकाको प्रमुखमा एमालेका ध्रुव खरेल विजयी भारतसँगको असमान व्यापार सम्बन्ध सच्याऔँ : बाबुराम भट्टराई निर्वाचन आयोगले दियो बढीमा पाँच दिनभित्र मतगणना कार्य सम्पन्न गर्न निर्देशन कालिकाका शिक्षकका लागि पुनर्ताजगी तालिम बुटवलमा बम बिस्फोट गराउने ३ जना पक्राउ युवाको हातमा सर्दै स्थानीय सरकारको साँचो बालेन साहले पाएको मत दलप्रतिको आक्रोश : हरिबोल गजुरेल विद्युत् प्राधिकरण टाट पल्टिने अवस्थामा जाँदै छ : योगेश भट्टराई