३ जेष्ठ २०७९, मंगलवार

May 17, 2022

काठमाडौ । विश्व स्वास्थ्य संगठन (डब्ल्यूएचओ)ले दक्षिण अमेरिका कोरोना भाइरसको नयाँ केन्द्र बनेको बताएको छ । दक्षिण अमेरिकी देशहरुमध्ये कोरोनाको धेरै चेपेटामा ब्राजिल छ।

‘एकप्रकारले भन्नुपर्दा दक्षिण अमेरिकी महादेश यो रोगको नयाँ इपिसेन्टर बनिसकेको छ’ शुक्रबार जारी गरेको एक विज्ञप्तिमा डब्ल्युएचओले भनेको छ। ब्राजिलमा त्यहाँका सरकारी अधिकारीले विशेषज्ञहरूको चेतावनीका बाबजुत कोरोनाको उपचारका लागि मलेरिया विरुद्ध प्रयोग हाइड्रोक्सीक्लोरोक्वाइन प्रयोग गर्ने अनुमति दिएका छन्।

हालसम्म ब्राजिलमा २१ हजार भन्दा धेरैको कोरोनाका कारण मृत्यु भइसकेको छ । संक्रमितको संख्या ३ लाख ३० हजार ८९० पुगिसकेको छ । यो अमेरिका पछि संक्रमित धेरै हुने दोस्रो राष्ट्र हो ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

काँग्रेसको अबरोधले तिलोत्तमामा मत गणना रोकियो, धाधली भएको आरोप लगाउँदै नाराबाजी भरतपुरमा रेनु विजय सुवेदी भन्दा ५९ मतले अघि गाउँपालिकाका निवर्तमान अध्यक्ष वडा सदस्यमै पराजित ललितपुर महानगरमा चिरिबाबुकाे फराकिलाे अग्रता श्रीलंकामा पेट्रोल हाहाकार, तत्काल ७५ मिलियन डलर आवश्यकः प्रधानमन्त्री बुटवलमा गठबन्धन दलबाट पाण्डेको अग्रता, मतान्तर बढ्दो सैनामैनाको प्रमुखमा गठबन्धन, उप-प्रमुखमा एमालेको अग्रता गुल्मीको रुरु गाउँपालिका अध्यक्षमा यदु ज्ञवाली निर्वाचित स्थानीय निर्वाचन : आज कहाँ-कहाँ हुँदैछ मतदान ? देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस ४४४ मत पछाडी बालेनले बनाए साढे ४४ सयको मतान्तर भरतपुरमा ४ वटा वडाको मत गणना सकियो, रेणु दाहाल ३० मतले अघि बुटवलमा कांग्रेसका पाण्डे र एमालेका भट्टराईबीच करिब ३ हजार मतको फरक भरतपुरमा पुनः गठबन्धनकी रेनुको अग्रता धुर्कोट गाउँपालिकाको अध्यक्षमा माओवादीका पोखरेल विजयी पहिलो टी-२० मा युगान्डासँग नेपाल १२ रनले पराजित संसदको भोलिबाट ११औँ अधिवेशन सुरु हुने, यस्तो छ कार्यसूची ओलीले राम नेपालमा जन्मेको दाबी गरिरहँदा मोदीले भने– भारतमा भव्य राम मन्दिर बन्दा नेपाली पनि उत्तिकै खुसी छन् २२ वर्षीय राजाबाबुले गाउँपालिका अध्यक्ष जिते मोदीको भ्रमणले लुम्बिनीलाई विश्वभर थप परिचित तुल्याउँछ : प्रम देउवा