२ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 16, 2022

दक्षिण सुडान । दक्षिण सुडानका १० जना मन्त्रीलाई नोभेल कोरोना भाइरस संक्रमण भएको पुष्टि गरिएको छ । दक्षिण सुडानका सूचना प्रसारण मन्त्री माइकल माकुईले बीबीसीलाई दिएको जानकारी अनुसार कोरोना संक्रमण भएका १० जना मन्त्री सरकारले गठन गरेको उच्चस्तरीय टास्क फोर्स कमिटीका सदस्य हुन् । 

दक्षिण सुडानका राष्ट्रपतिलाई पनि कोरोना संक्रमण भएको भ्रम फैलाएको भन्दै राष्ट्रपति स्वास्थ भएकोसमेत पुष्टि गरे ।  यहाँ पछिल्ला केही दिनमा कोरोना संक्रमितो संख्यामा तीव्र वृद्धि भइरहेको छ । हालसम्म दक्षिण सुडानमा ३०० भन्दा बढी कोरोना संक्रमित देखिएका छन् भने ६ जनाको मृत्यु भएको छ । दक्षिण सुडानमा यदि महामारी फैलिएका परिणाम निकै खराब हुने बताइएको छ । किनकि यहाँको स्वास्थ्य प्रणाली निकै खराब रहेको छ । – बीबीसी 

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

प्रधानमन्त्री देउवा र भारतीय समकक्षी मोदीले मायादेवी मन्दिरमा एकसाथ गरे प्रार्थना भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी लुम्बिनीमा, देउवाले गरे स्वागत भरतपुरमा रेनु भन्दा विजय ४३ मतले अगाडि धनगढीमा मतान्तर बढाउँदै स्वतन्त्र उम्मेदवार हमाल दिल्लीको तापक्रम ४९ डिग्री सेल्सियस, सर्वसाधारणलाई घरभित्रै बस्न अनुरोध भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी आज ६ घण्टाको लागि नेपाल आउँदै बुटवलमा खेलराज पाण्डेय १८१४ मतले अघि तिलोत्तमामा एमालेको विजयी सुरुवात, गठबन्धनलाई हराउँदै वडा १ को अध्यक्षमा गिरी सैनामैना २ मा गठबन्धनलाई हराउँदै एमालेका कंडेल विजयी देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस २०९ मतले पछाडी चितवनका २० वडाको मतपरिणाम सार्वजनिक, कांग्रेस ९ र एमाले ६ वडामा विजयी पोखराको पहिलाे नतिजा : १ मा एमाले, २ मा कांग्रेस विजयी तिलोत्तमामा खाँण र चापागाईं बीच कडा प्रतिस्पर्धा जारी गौतमबुद्ध विमानस्थलमा पहिलाे अन्तर्राष्ट्रिय उडान, जजिरा एयरबेजको जहाज अवतरण बुटवल उपमहानगर-१९ मा प्यानलसहित एमाले विजयी लुम्बिनी प्रदेशसहित यी स्थानमा वर्षाकाे सम्भावना, भाेलि हावाहुरी चल्नसक्ने दाङको बङ्गलाचुलीमा गठबन्धन दल विजयी देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस १६९ मतले पछाडी तिनाउमा गठबन्धनलाई हराउँदै बहुमत वडासहित एमालेको जित लुम्बिनी भ्रमणले नेपाल–भारत सम्बन्ध अझ मजबुत बनाउने छ : भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी