४ जेष्ठ २०७९, बुधबार

May 18, 2022

दाङ । घोराहीस्थित राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा अरू सबै सेवा बन्द गरेर कोरोनाका बिरामी मात्र राख्ने तयारी गरेको छ । प्रदेश ५ का विभिन्न स्थानबाट कोरोनाका बिरामी आउने भन्दै बहिरंग तथा अन्तरंग सेवा बन्द गरिएको हो ।

Advertisement

स्वास्थ्य मन्त्रालयको मंगलबारको निर्देशनबमोजिम बुधबारदेखि प्रतिष्ठान कोरोना संक्रमित बिरामीको उपचारमा समर्पित भएको कामु रजिस्ट्रार कैलासप्रसाद देवले बताए । ‘प्रतिष्ठानअन्तर्गतका सबै शयया कोरोना संक्रमितको उपचारका लागि तयारी अवस्थामा राखिएको छ,’ उनले भने, ‘हाल १ सय शय्या छन् ।’

अन्य बिरामीलाई नजिकका स्वास्थ्य संस्था या राप्ती प्रादेशिक अस्पताल तुलसीपुरमा उपचार गराउन प्रतिष्ठानले अनुरोध गरेको छ । प्रदेश सरकारको समन्वयमा दाङको बेलझुन्डीमा पनि कोरोना विशेष अस्पताल सञ्चालित छ । त्यहाँ पाँच आईसीयूसहित १ सय शय्या छन् । हाल अस्पतालमा बाँकेका ८, कपिलवस्तुका ३ र दाङका २ गरी १३ संक्रमितको उपचार भइरहेको छ ।

प्रदेश ५ का अन्य जिल्लामा संक्रमित बढिरहेको र अस्पताल अभाव भएपछि प्रतिष्ठानलाई पनि कोरोना उपचारमा केन्द्रित गरिएको हो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रुपन्देहीको ओमसतिया अध्यक्षमा एमालेका यादव विजयी एमाले अध्यक्ष ओली अस्वस्थ बुटवलको कालिकानगरमा मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा गुल्मीका ४० वर्षीय ज्ञवालीको मृत्यु रुपन्देहीको मायादेवी अध्यक्षमा पुनः कांग्रेसका चौधरी तिनाउ नदिमा डुबेर बुटवलका ८ वर्षिय रिदमको मृत्यु अर्घाखाँचीको सन्धिखर्कमा एमालेसँग गठबन्धन पराजित मतगणना सकिएका चितवनका तीनवटै पालिकामा एमाले विजयी नेप्से झिनो अंकले सुधार बुद्धका ज्ञान बाँड्दै बुटवल लेडि जेसिज पोखरामा मतगणनाका क्रममा विवाद, एमालेको नाराबाजी भरतपुरमा रेनुलाई १९ सय ६ मतको अग्रता गठबन्धनलाई पराजित गर्दै देवदह नगरपालिकाको प्रमुखमा एमालेका ध्रुव खरेल विजयी भारतसँगको असमान व्यापार सम्बन्ध सच्याऔँ : बाबुराम भट्टराई निर्वाचन आयोगले दियो बढीमा पाँच दिनभित्र मतगणना कार्य सम्पन्न गर्न निर्देशन कालिकाका शिक्षकका लागि पुनर्ताजगी तालिम बुटवलमा बम बिस्फोट गराउने ३ जना पक्राउ युवाको हातमा सर्दै स्थानीय सरकारको साँचो बालेन साहले पाएको मत दलप्रतिको आक्रोश : हरिबोल गजुरेल विद्युत् प्राधिकरण टाट पल्टिने अवस्थामा जाँदै छ : योगेश भट्टराई भैरहवामा विजय जुलुसमा हिँडेकाे मिनी ट्रक दुर्घटना : २४ जना घाइते, ६ गम्भीर