६ जेष्ठ २०७९, शुक्रबार

May 20, 2022

बुटवल । अस्पतालमा उपचार गराइरहेका विरामीलाई विभिन्न अनलाईन मिडिया तथा सामाजिक सञ्चालनमा गलत अफवाह फैलिएपछि अस्पतालले नै विज्ञप्ति जारी गरेर समाचारको खण्डन गरेको छ । रुपन्देहीको तिलोत्तमा–६ मणिग्राममा अवस्थित क्रिमसन अस्पतालमा उपचार गराइ रहेका कोरोना संक्रमित विरामीको आइसियू कक्षमा भेन्टिलेटर सपोर्टमा उपचार भैरहेको अस्पताल प्रशासनले जनाएको छ ।

केही अनलाईन मिडियाहरुले बुधबार प्रदेश ५ का सामाजिक विकासमन्त्री सुदर्शन बराल, तिलोत्तमा नगरपालिकाका मेयर वासुदेव घिमिरे तथा अस्पताल सञ्चालक सदस्यहरुको नाम उदृध गर्दै समाचारमा अफवाह फैलाएपछि अस्पतालले बुधबार दिउसो १२ बजे एक विज्ञप्ति जारी गर्दै गलत समाचारको खण्डन गरेको हो । विभिन्न संचार माध्यममा कोरोना संक्रमित शिक्षकको मृृत्यु भएको भन्ने समाचार प्रकाशित भएपछि अस्पतालले उनको अवस्थामा गम्भीर भए पनि मृत्युु नभएको जनाएको हो । उपचाररत गुल्मी मदाने–६ का कोरोना संक्रमित शिक्षकको बारेमा सञ्चामाध्यममा फरक फरक सूचनाहरु बाहिरिएपछि कोभिडन–१९ का बारेमा सरकारले एकद्वार प्रणलीबाट सूचना प्रवाह गर्न नसकेको भन्दै सामाजिक सञ्चालहरुमा आलोचना हुन थालेका छन् । यसैगरी अनलाईन मिडियाहरुले पनि वास्तविक घटना नबुझेरै समाचार प्रकाशसन गर्दा विश्वसनियता घट्ने विषेयले सामाजिक सञ्जालमा चर्चा पाएको छ ।

यसैगरी प्रदेश नं ५ मुख्यमन्त्री तथा मन्त्रीपरिषद्कको कार्यालयका प्रेस सल्लाहकार शेरबहादुर केसीले समाचार ब्रेकिङ गर्ने नाममा मानवीय संवेदनशीलता नभुल्न पत्रकारहरूलाई आग्रह गरेका छन् । क्रिमसन अस्पतालमा उपचाररत कोरोना संक्रमित शिक्षकको मृत्युु भएको समाचार प्रकाशित प्रसारित भएपछि सामाजिक सञ्जाल फेसवुकमा प्रतिक्रिया जनाउँदै प्रेस सल्लाहकार केसीले अस्पताललाई उदृत गर्दै उनको अवस्था गम्भीर रहे पनि मृत्युु नभएको भन्दै सम्बन्धित निकायबाट आधिकारिक रूपमा पुष्टि नगरी समाचार प्रकाशनर प्रसारण नगर्न अनुरोध गरेका छन् । उनले फेसबुकमा भनेका छन् –‘मान्छेको जिवनको विषयमा समाचार दिदा अलिकती संवेदनशील बन्ने कि ? ब्रेकिङ तिर नलागौ पुष्टि गराउने तिर लागौ ।’ पिडित शिक्षकका बारेमा यो यसअघि पनि सामाजिक सञ्चालनमा मृत्युको अफवाह फैलाइएको थियो ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

काठमाण्डौंमा बालेन करिब १२ हजार मतले अघि, यस्तो छ पछिल्लो मत परिणाम ५७९ स्थानीय तहको मतगणना सम्पन्न, २९,३०३ उम्मेदवार निर्वाचित बर्दघाटको मेयर र उपमेयरमा गठबन्धनका काग्रेंस-माओवादी विजयी तिलोत्तमामा एमालेका चापागाईं १३५ मतले अघि, पुन: मत गणना भएका वडामा काँग्रेसलाई अग्रता मदन भण्डारी यु–१४ क्रिकेट: बुटवल र सैनामैना फाइनलमा नगर प्रमुखमा ५ र गाउँपालिका अध्यक्षमा ११ महिला निर्वाचित कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिका मेयरमा राप्रपा विजयी २२ वर्षदेखि फरार अभियुक्त चुनावका बेला गाउँ जाँदा पक्राऊ चुनाव स्थानीय तहको, जित टोपबहादुर रायमाझीको बुटवलमा कांग्रेसका पाण्डेय र एमालेका भट्टराईबीच ६ हजार बढी मतको भिन्नता सियारीमा अध्यक्ष र उपाध्यक्षमा कांग्रेस विजयी भरतपुरमा कसले कति पाए मत ? यू-२० साफको तालिका सार्वजनिक, पहिलो खेलमा माल्दिभ्सको सामना गर्ने नेपालमा थपिए १२ कोरोना संक्रमित पत्रकारिता पुरस्कार भैरहवाका तीन पत्रकारलाई सेयर बजार २३ अंकले ओरालाे अहिलेसम्म ५७९ स्थानीय तहको मतगणना सकियो, २९ हजार ३०३ उम्मेदवार निर्वाचित सुस्ता गाउँपालिकाको अध्यक्ष र उपाध्यक्ष कांग्रेसले जित्यो नेपालले दुई खेलअगावै गुमायाे युगान्डाविरूद्धकाे शृंखला सैनामैनामा कांग्रेसका शर्माको अग्रता कायमै