२ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 16, 2022

काठमाडौं । विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको संक्रमण दर अझै घटेको छैन् । हरेक दिन ८५ देखि ९५ हजार नयाँ संक्रमित थपिदैं आएका छन् भने ५ हजार बढिको मृत्यु हुने गरेको छ । पछिल्लो २४ घण्टा अर्थात मंगलबार मात्रै ९४ हजार ८ सय १३ जनामा संक्रमण पुष्टि भएको छ।

Advertisement

सोमबार ८८ हजार ८ सय ५८, आइतबार ८२ हजार २ सय ५७, शनिबार ९५ हजार ५ सय ९९, शुक्रबार ९९ हजार ४ सय १, बिहीबार ९६ हजार ३ सय ४३, बुधबार ८८ हजार २ सय २१ जना संक्रमित थपिएका थिए । संक्रमण दर इटाली, स्पेन, जर्मनी, फ्रान्सलगायतका देशमा घट्दै गएको छ भने रुस, ब्राजिल, भारतलगायतका देशमा बढ्दै गएको छ । अमेरीकामा भने अहिले पनि दैनिक २० हजार भन्दा बढि संक्रमित थपि राखेका छन् । बेलायतमा दैनिक २ हजार संक्रमित भेटिने गरेको छ ।

पछिल्लो २४ घण्टामा अमेरिकामा २० हजार २ सय ८९ जना संक्रमित भएका छन् भने १ हजार ५ सय ५२ जनाको मृत्यु भएको छ । अहिलेसम्म अमेरिकामा १५ लाख २७ हजार ८ सय ९५ हजार संक्रमित भएका छन् भने ९१ हजार ८ सय ९८ जनाको मृत्यु भएको छ । यस्तै ब्राजिलमा मंगलबार एकै दिनमा १६ हजार ५ सय १७ मा संक्रमण पुष्टि भएको छ भने १ हजार १ सय ३० जनाको मृत्यु भएको छ । अहिलेसम्म यहाँ २ लाख ७१ हजार ८ सय ८५ जना संक्रमित भएका छन् भने १७ हजार ९ सय ८३ जनाको मृत्यु भएको छ । रुसीयामा पछिल्लो २४ घण्टामा ९ हजार २ सय ६३ जना संक्रमित थपिएका छन् भने २ हजार ८ सय ३७ जनाको मृत्यु भएको छ । यहाँ अहिलेसम्म २ लाख ९९ हजार ९ सय ९४ जना संक्रमित भएका छन् भने २ हजार ८ सय ३७ जनाको मृत्यु भएको छ ।

भारतमा मंगलबार मात्रै ६ हजार १ सय ४७ जनामा संक्रमण पुष्टि भएको छ भने १ सय ४६ जनाको मृत्यु भएको छ । यहाँ अहिलेसम्म १ लाख ६ हजार ४ सय ७५ जना संक्रमित भएका छन् भने ३ हजार ३ सय २ जनाको मृत्यु भएको छ । बेलायतमा पछिल्लो २४ घण्टामा २ हजार ४ सय १२ जना संक्रमित थपिँदा ५ सय ४५ जनाको मृत्यु भएको छ । २ लाख ५० हजार १ सय ३८ जना संक्रमित भएका छन् भने ३५ हजार ४ सय २२ जनाको मृत्यु भएको छ । यस्तै कोरोनाबाट अति प्रभावित भएका स्पेन, इटाली, जर्मनी, फ्रान्सलगायतका देशमा भने नयाँ संक्रमण दर थोरै घटेको छ । यी देशमा अहिले दैनिक ५ देखि ८ सय संक्रमित थपिने गरेका छन् । ताकी एक महिना अगाडी दैनिक २ हजार बढि संक्रमित थपिने गरेका थिए । २ सय १३ देशमा फैलिएको कोरोनाबाट अहिलेसम्म ४८ लाख ९७ हजार ४ सय ९२ जना संक्रमित भएका छन् भने ३ लाख २३ हजार २ सय ८५ जनाको मृत्यु भएको छ । १६ लाख ८८ हजार ५ सय ६४ जना कोरोना निको भएर घर फर्किएका छन् । -एजेन्सी/नेपाल समय

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी लुम्बिनीमा, देउवाले गरे स्वागत भरतपुरमा रेनु भन्दा विजय ४३ मतले अगाडि धनगढीमा मतान्तर बढाउँदै स्वतन्त्र उम्मेदवार हमाल दिल्लीको तापक्रम ४९ डिग्री सेल्सियस, सर्वसाधारणलाई घरभित्रै बस्न अनुरोध भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी आज ६ घण्टाको लागि नेपाल आउँदै बुटवलमा खेलराज पाण्डेय १८१४ मतले अघि तिलोत्तमामा एमालेको विजयी सुरुवात, गठबन्धनलाई हराउँदै वडा १ को अध्यक्षमा गिरी सैनामैना २ मा गठबन्धनलाई हराउँदै एमालेका कंडेल विजयी देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस २०९ मतले पछाडी चितवनका २० वडाको मतपरिणाम सार्वजनिक, कांग्रेस ९ र एमाले ६ वडामा विजयी पोखराको पहिलाे नतिजा : १ मा एमाले, २ मा कांग्रेस विजयी तिलोत्तमामा खाँण र चापागाईं बीच कडा प्रतिस्पर्धा जारी गौतमबुद्ध विमानस्थलमा पहिलाे अन्तर्राष्ट्रिय उडान, जजिरा एयरबेजको जहाज अवतरण बुटवल उपमहानगर-१९ मा प्यानलसहित एमाले विजयी लुम्बिनी प्रदेशसहित यी स्थानमा वर्षाकाे सम्भावना, भाेलि हावाहुरी चल्नसक्ने दाङको बङ्गलाचुलीमा गठबन्धन दल विजयी देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस १६९ मतले पछाडी तिनाउमा गठबन्धनलाई हराउँदै बहुमत वडासहित एमालेको जित लुम्बिनी भ्रमणले नेपाल–भारत सम्बन्ध अझ मजबुत बनाउने छ : भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी तिलोत्तमामा एमालेका चापागाइँ र कांग्रेसका खाँणबीच कडा प्रतिष्पर्धा