६ जेष्ठ २०७९, शुक्रबार

May 20, 2022

तिलोत्तमा । रुपन्देहीको तिलोत्तमामा अवस्थित क्रिमसन अस्पताल सिल भएपछि अस्पतालमा उपचाररत १७ वर्षिय गृगौला पीडित किशोरीको उपचार रोकिएको छ भने उनीसँगै परिवार अल्पत्र परेका छन् । अस्पतालमा उपचारका लागि आएका एक विरामीमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएपछि सरकारले अस्पताललाई सोमबार सिल गरेको थियो ।

Advertisement

अस्पताल सिल भएपछि सबै विरामीहरुलाई घर पठाइएको अस्पतालका निर्देशक शेखर पोखरेलले बताए । रुपन्देहीको गैडहवा७ कि किशोरीको दुबै मृगौला फेल भएपछि गत बैशाख २८ गते अस्पताल भर्ना गरी डायलासिस हुँदै आएको किशोरीको मंगलबार छैठौं पटक डायलासिस हुने भनिएपनि अस्पतालले घर पठाएपछि अन्यौलमा परेको किशोरीका दाजु सुशिल केवटले दुखेसो पोखे ।

एक दिन बिराएर नियमित डायलासिस नगराएको अवस्थामा स्वास्थ्य अवस्था थप जटिल बन्ने भो, अब कहाँ गएर उपचार गर्ने अस्पतालले छिटो अस्पतालबाट बिरामी लैजान दबाब दिएपछि विरामीलाई डिस्चार्ज गरिएको छ । किशोरीका दाजु केवटले भने । अस्पतालमा उपचारका लागि आएका गुल्मीका ४१ वर्षिय पुरुषमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएपछि अस्पतालमा कार्यरत २५ जना स्वास्थ्यकर्मी तथा कर्मचारी र ३ जना संक्रमितका आफन्तको स्वाब संकलन गरि पिसिआर टेष्टको लागि पठाइएको अस्पतालले जनाएको छ ।

मृगौला पिडित विरामीलाई अन्य अस्पतालमा रिफर नगरेर घर पठाएपछि उनको परिवारले कहाँ गएर उपचार गर्ने हो अन्यौलमा रहेको गुनासो व्यक्त गरे । अस्पतालले नै मंगलबार बिरामीको डायलासिस गरी रिपोर्ट अनुसार थप उपचारका लागि अगाडि बढ्ने सल्लाह गरेको थियो । गुनासो व्ययक्त गर्दै किशोरीका दाजु केवटले भने बिरामीलाई घरमा लगेर हामीले के गर्ने ?

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

तिलोत्तमामा एमालेका चापागाईं १३५ मतले अघि, पुन: मत गणना भएका वडामा काँग्रेसलाई अग्रता मदन भण्डारी यु–१४ क्रिकेट: बुटवल र सैनामैना फाइनलमा नगर प्रमुखमा ५ र गाउँपालिका अध्यक्षमा ११ महिला निर्वाचित कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिका मेयरमा राप्रपा विजयी २२ वर्षदेखि फरार अभियुक्त चुनावका बेला गाउँ जाँदा पक्राऊ चुनाव स्थानीय तहको, जित टोपबहादुर रायमाझीको बुटवलमा कांग्रेसका पाण्डेय र एमालेका भट्टराईबीच ६ हजार बढी मतको भिन्नता सियारीमा अध्यक्ष र उपाध्यक्षमा कांग्रेस विजयी भरतपुरमा कसले कति पाए मत ? यू-२० साफको तालिका सार्वजनिक, पहिलो खेलमा माल्दिभ्सको सामना गर्ने नेपालमा थपिए १२ कोरोना संक्रमित पत्रकारिता पुरस्कार भैरहवाका तीन पत्रकारलाई सेयर बजार २३ अंकले ओरालाे अहिलेसम्म ५७९ स्थानीय तहको मतगणना सकियो, २९ हजार ३०३ उम्मेदवार निर्वाचित सुस्ता गाउँपालिकाको अध्यक्ष र उपाध्यक्ष कांग्रेसले जित्यो नेपालले दुई खेलअगावै गुमायाे युगान्डाविरूद्धकाे शृंखला सैनामैनामा कांग्रेसका शर्माको अग्रता कायमै ‘ब्युटी प्याजेन्ट’ का नाममा याैन हिंसामा परेकी युवतीको पीडा- बेहोस बनाएर बलात्कार गरेका थिए काठमाडौंमा स्थापितभन्दा बालेन १० हजार बढी मतले अगाडि केन्द्रीय नेताले आफ्नै वडा र पालिका हारे